Haber Detayı
04 Eylül 2015 - Cuma 23:28
 
Başkan Çakır: MEGSAŞ ciddi bir kaliteyi yakalamış olacak
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya olay...: Başkan Çakır; MEGSAŞ MODERNİZASYON ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI..
Teknoloji Haberi
Başkan Çakır: MEGSAŞ ciddi bir kaliteyi yakalamış olacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır MEGSAŞ’da incelemelerde bulunup, yenileme çalışmaları hakkında bilgiler aldı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a inceleme gezisinde MEGSAŞ Genel Müdürü Münir Özpolat eşlik etti.

Çakır: MEGSAŞ ciddi bir kaliteyi yakalamış olacak

İnceleme gezisi sırasında, son teknolojik şartlara göre MEGSAŞ’ın kendini yenilediğini belirten Başkan Çakır, “MEGSAŞ bugüne kadar çok güzel hizmetler üretti. Yapmış olduğu modernizasyon çalışmaları ile üretimde ciddi bir kaliteyi yakalamış olacak. Yenileme ve modernizasyon çalışmaları ile ekmek üretimi, hijyen ve çevre düzenleme noktalarında ciddi iyileşmeler gerçekleştirildi. Tünel fırın sistemi ile tamamen mekanik el değmeden üretim gerçekleştirilecek. Tünel fırın sistemi ile MEGSAŞ günlük 50 bin ekmek üretilebilecek bir kapasiteye kavuşturulmuş oluyor.

Yaklaşık 1 milyon 500 bin liraya mal olan önemli bir yatırım. Montajı tamamlanan bu yeni sistem ile en kısa süre içerisinde üretime başlanacak. MEGSAŞ kendini yenileyerek Malatya’ya ve Malatya halkına en güzel ve kaliteli hizmeti sunmuş olacak. Bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Özpolat: Üretimimiz tamamen mekanik

MEGSAŞ Genel Müdürü Münir Özpolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın direktifleri doğrultusunda yapılan çalışmalarla MEGSAŞ’ın modern bir yapıya kavuşturulduğunu belirtip, yapılan modernizasyon çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.

Tunel fırın sistemi ile ekmek üretiminin tamamen mekanik olarak yapılacağını belirten Özpolat, “Hamur yoğurma teknesinde başlayacak olan ekmek üretimimiz, ekmeklerin kasaya koyulmasına kadar hiçbir şekilde elle teması olmayan bir sistem.

Tamamen mekanik olarak çalışan sistemimizde  üretimimiz hamur teknesinden bantlar aracılığı ile kesimi yapılarak makineye giriyor.  Kesimi yapılan hamurlar bekleme yerinde belli bir süre bekletildikten sonra şekil verilerek, kalıplar üzerinde fermantasyon odasına bırakılıyor.  Fermantasyon odasından çıkan hamurlar daha sonra tünel fırına kalıplar üzerinde el değmeden verilmekte ve son olarak hijyen kuralları içerisinde kasalanıp tüketime sunulmaktadır.

Tünel Fırın sistemimizi önümüzdeki günlerde hizmete sunmayı planlıyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Uğur, Hanbey, AladağMalatya, olayBaşkan, Çakır, MEGSAŞ, MODERNİZASYON, ÇALIŞMA
Yorumlar
Haber Yazılımı