Battalgazi'de İlhan Geçit sesleri yüksek
Haber
22 Kasım 2013 - Cuma 15:48
 
Battalgazi'de İlhan Geçit sesleri yüksek
Malatya'nın merkez Battalgazi ilçesinde Ak Parti'de aday adayı olan Doç.Dr. İlhan Geçit önde gidiyor.
Siyaset Haberi
Battalgazi'de İlhan Geçit sesleri yüksek

İLHAN GEÇİT SESLERİ YÜKSEK 

Gazeteci Ali Aladağ, Ak Parti Battalgazi

Belediye Başkan aday adayı Doç.Dr. İlhan

Geçit

DOÇ.DR. İLHAN GEÇİT'LE İLGİLİ ŞEVKET BAŞIBÜYÜK'ÜN YAZISI

İlhan Geçit

 

Peşinen ifa etmiş olayım; bu bir siyasi yazı değil.

Birilerini kollama ya da birilerini salıverme yazısı hiç değildir.

Kaldı ki siyasi yazılar yerine, hayatın içinden gelen günlük/günübirlik yazılar hep tercihim olmuştur.

O halde “Doç. Dr. İlhan Geçit” ismine vurgu yapma nerden gerekti?

Derseniz ki, diyorsunuz da…

Aslında İlhan Geçit, öteden beri “bizim” gündemde olan bir isim…

“Bizim” kelimesini bilinçli olarak tırnak içerisinde verdim.

“Biz”, derken kara yağız insanlardan bahsediyorum. (Not: ‘kara yağız’ tabirden maksadım, Çingeneler değil; garip-gureba kesimi..)

Yani bu memleketin zencileri...

Yanlışım varsa, doğrusunu bilenler ikaz etsin:

Bu memlekette birileri bizimkilerin başına sekiz köşeli şapkayı taktı, birileri de ; “sekiz köşeli şapka ile resmi dairelere giremezsiniz” dedi, rencide etti.

Aralarda kalanlar hep bizimkiler oldu.

Örnekte verdiğim o malum şapkayı takmadılar bizimkiler, dayak yediler, taktılar resmi dairelere bırakılmadılar.

Bizimkilerinin bırakılmadığı yerler yalnız resmi daireler değildi tabii ki, sağlık kurumlarına bile -zaman zaman- alınmadılar/giremediler.

Hülasa; İlhan Geçit ismi bu vesileyle dillendirildi…

Kendisi bir tabip, bizimkilerin en çok uğradığı bir kurumda, üst düzey yöneticisi olarak görev yapmış vakti zamanında.

Gelen gidenlerle ilgilenmiş, ayrım-gayrım yapmamış…

Eşit davranmış, diğer insanlara gösterdiği ilginin aynısını bizimkilerine de göstermiş.

Bir güler yüz, bir tatlı sözle; İlhan Geçit bizimkilerin dilinden bir Köroğlu efsanesi olmuş…

Ne var ki kendisiyle; bir iki ay önce, yağmurlu bir akşam, elektriklerin kesildiği mum ışığında/nostaljik bir ortamda tanışmak nasip oldu

Bizimkilerin dilinde efsaneleştirilmiş Doç. Dr. İlhan Geçit meğer benim okuduğum ilkokulda (Orduzu Ali Feyzi Ağan İlkokulunda) okumuş.

Meğer ortaokulu da aynı okulda (Orduzu Bahçebaşı Ortaokulunda) okumuş.

İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu olan Doç. Dr. İlhan Geçit meğer bizden birisi…

Şimdi kendisi Ak Parti Malatya Battalgazi İlçesi Belediye Başkanı Aday Adayı…

 Sırasıyla;“Türk Tabipleri Birliği Bingöl Şube Temsilciliği”, “Malatya Kızılay Şubesi Yönetim Kurulu”, “Yeryüzü Doktorları Doğu Anadolu Bölge Temsilciliği”, “Somali Mogadişu Yeryüzü Doktorları Şifa Hastanesinde Gönüllü Doktor”, “Türk Endoüroloji Derneği Yönetim Kurulu” gibi önemli kurum ve kuruluşlarda görev alan Doç. Dr. İlhan Geçit’e BİZden duadan başka ne düşer ki?

AK PARTİ BATTALGAZİ ADAY ADAYI İLHAN GEÇİT 'İN SÖZLERİ
"Bilgi birikim ve tecrübemi Battalgazi'ye hizmet olarak kullanmak için aday adayıyım.
Üniversite yıllarım dâhil 30 yıla yakın hayatımın her döneminde aktif olarak siyasetin içerisindeyim. Devlet memurluğu yaptığım zamanlarda da siyasi iradenin almış olduğu kararların uygulayıcısı olarak siyaset yapmış oldum. Ülkemin ve memleketimin durumunu takip edip, analiz ediyor ve son 11 yılda yaşananlardan dolayı Allah’a şükrediyorum. Ak Partili süreçte güzel ülkemde yaşananları gördükçe geleceğe çok daha umutla bakabiliyorum.
Bir Öğretim Üyesi olarak, Ülkemizin eğitim alanında katettiği mesafeyi, yakaladığı ivmeyi,
Bir aktivist olarak Ülkemizin uluslar arası arenada geldiği konumu,
Bir hekim olarak sağlıkta Avrupa Birliğinin kırk yılda ulaşamadığı noktaya ulaştığımızı ve birinci sınıf ülkeler kategorisinde olduğumuzu,
Bir Başhekim olarak Ak Partinin sağlık politikalarıyla nerden nereye geldiğimizi,
Ziraat ve hayvancılıkla uğraşan bir bölge olarak hükümetimizin desteklerini,
Ulaşımda, Cumhuriyet tarihi boyunca yapılanın kat kat üstüne çıkıldığını, hava, deniz, kara ve demir ulaşımının ne kadar modern konforlu hale geldiğini, çok iyi müşahede etmekteyim.
Ak Parti yönetimi sayesinde ülkemiz sadece bizim değil, bütün mazlumların ve bütün insanlığın umudu, sığınılacak limanı haline gelmiştir. Ak Parti, Recep Tayip ERDOĞAN liderliğinde Türkiye’nin itibarını ne kadar yükselttiğini, paramız pul iken yeniden değer bulduğunu, iç ve dış siyaset ile Ortadoğu’ya artık yön verebilen, Dünya’da sözü dinlenen bir konuma geldiğimizi hepimiz görmekteyiz.
Daha saymakla bitmeyen sebeplerden dolayı; insanımıza siyaset kurumu içerisinde faydalı olmak, yapılanlara katkı ve daha fazla hizmet sunabilmek amacıyla; Ak Partinin bir neferi olarak, bütün bilgi, birikim ve deneyimimle hizmet etmeye, danıştığım, görüştüğüm ve istişare ettiğim tüm dost ve akrabalarım herkesin düşüncesini ve onayını alarak Battalgazi İlçe Belediye Başkanlığına aday adaylığa karar verdim.
Battalgazi İlçemiz, değişik coğrafyalardan göç alan, demografik yapısını bildiğim, kadirşinas insanlarımızın yaşadığı, bu güzel halkımıza hizmet ederek ilçeme değer katabileceğimi, en iyi sosyal belediyecilik projelerimi uygulayabileceğimi düşündüğüm yerdir.
Battalgazi; gerek şimdiki Battalgazi İlçe Merkezi, gerekse Aslantepe Ören Yeri ile Malatya’nın eski yerleşim merkezidir. Bu sebeple bir tarih ve kültür şehri, bir turizm ilçesidir. Geniş tarım arazileri ve Karakaya Baraj Gölü ile bir tarım alanıdır. İnönü üniversitesini içerisine alan bir eğitim merkezidir. İçerisinde Turgut Özal Tıp Merkezi gibi dünyaca bilinen bir hastaneyi barındıran bir sağlık şehridir. Bir akademisyen, bir sağlıkçı, bir aktivist ve çiftçi bir ailenin çocuğu olarak ilçenin bu özelliklerine katkı sunacağımı düşünüyorum. Bütün bilgi, birikim ve tecrübemi, Battalgazi İlçesinin yeniden kuruluşuna katkı olarak sunmak üzere; Belediye Başkanlığına talibim.
Bugüne kadar yürütmüş olduğum görevlerin tamamından alnım açık, yüzüm ak bir şekilde ayrıldım. Hükümetin genel politikalarıyla paralel gerçekleştirmiş olduğumuz bütün işlerden ve projelerden başarılı sonuçlar elde ettim. Bugün itibariyle gerek üniversitedeki görevimden gerek sivil toplum örgütlerindeki görevlerimden istifa etmiş bulunuyorum.
Bu ilçede doğmuş ve büyümüş, sizden biri olarak bu onurlu göreve talip oldum. Biliyorum ki takdir önce Allah’ın, sonra her şeyin en iyisine layık olan güzel insanlarımızın ve partimizin yetkili kurullarınındır. Yaklaşmakta olan yerel seçimlerin tüm aday adayı arkadaşlara, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim”


Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyanın, merkez, Battalgazi, ilçesinde, Ak, Partide, aday, adayı, olan, DoçDr
Yorumlar
Haber Yazılımı