Bentli duyurdu; Malatya ‘da evler ziyaret edilip Korona testi yapılıyor
Haber
15 Haziran 2020 - Pazartesi 18:09
 
Bentli duyurdu; Malatya ‘da evler ziyaret edilip Korona testi yapılıyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli Yeni Koronavirüs hastalığına karşı TÜİK tarafından belirlenen haneler ziyaret edilecek ve hanelerde yaşayan kişilerden kan örneği ve boğaz sürüntüsü alınacağı belirtti.
Sağlık Haberi
Bentli duyurdu; Malatya ‘da evler ziyaret edilip Korona testi yapılıyor

Bentli duyurdu;

Malatya ‘da evler ziyaret edilip Korona testi yapılıyor

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmaları değerlendirmek ve gelecek dönemdeki hazırlıkları planlamak amacıyla Türkiye çapında tüm illeri temsil eden bir çalışma başlatılmıştır.

Yapılacak olan çalışmada TÜİK tarafından belirlenen haneler ziyaret edilecek ve bu hanelerde yaşayan belirli kişilerden ELISA testi için kan örneği ve PCR testi için ise COVID-19 Rehberi’ne uygun olarak sürüntü örneği alınacaktır.

Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ilimizde de ekipler oluşturulmuş ve saha çalışmalarına başlanmıştır. Yapılacak olan çalışma ile Koronavirüs hastalığı ile mücadelede, gelecekte uygulanacak olan politikalara yön verilmesine ve yeni tanı ve tedavi yöntemleri belirlenmesine katkıda bulunulacaktır. Kimlik kartları ve uygun formaları ile ziyaretleri gerçekleştirecek olan personelimize gerekli desteğin verilmesi hususunda tüm vatandaşlarımızın hassasiyetlerini rica ederim. Hastalıktan korunmak için maske takmayı ve sosyal mesafe kurallarına uymayı unutmayalım.

Resim

ARGUVAN ZİYARETİ…

Resim

Sağlık İl Müdürü Prof.Dr. recep Bentli “Arguvan ilçe ziyaretimiz kapsamında; yapımı tamamlanan ve hizmete açılan 5 yataklı Entegre Sağlık Hizmeti sunan Toplum Sağlığı Merkezini, Aile Sağlığı Merkezini ve aynı binada bulunan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu ziyaret ederek incelemelerde bulundum…”dedi.

MİLLETVEKİLİ ÇAKIR “SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜNDE”…

Resim

AK Parti Milletvekili Ahmet Çakır “Pandemi sürecinde tüm Türkiye’de olduğu gibi şehrimizde de büyük bir çaba ve gayretle gece gündüz fedakarca çalışan, sağlık görevlilerimizi kutlamak ve kolaylıklar dilemek adına İl Sağlık Müdürümüz  Recep Bentli’yi ziyaret ettik. Tüm sağlık çalışanlarımızı yürekten kutluyorum.”ifadelerini kullandı.

BENTLİ NE DEDİ?

Resim

“AK Parti Malatya Milletvekili Sayın Ahmet Çakır müdürlüğümüzü ziyarette bulunarak salgın süresince yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerini iletti. Nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.   “

HİZMET AŞKIMIZ

Resim

"Hizmet aşkımız 7/24 Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe ile devam ediyor    ..."

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Bentli, duyurdu;, Malatya, ‘da, evler, ziyaret, edilip, Korona, testi, yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı