Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 14:35
 
Bir başarı öyküsü ve şampiyonluğu getiren yol
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Ağrı’nın başarılı işadamlarından Mehmet Yıldırım… Birçok sektörde faaliyetleri olan Mehmet Bey, yıllar önce kuyumcu dükkanının civarında madde kullanan bir çocuğu fark eder. Çocuğun durumuna üzülür, onunla konuşur, bırakmasını ister.
Spor Haberi
Bir başarı öyküsü ve şampiyonluğu getiren yol

Bir başarı öyküsü...
Ne var ki, Mehmet Yıldırım’ın madde bağımlısı çocuğu kazanma savaşı sonuç vermez. Gençleri kazanmanın yollarını araştırır. Dört arkadaşı ile tüm gençleri kazanmak amacı ile bir spor kulübü kurar.
Ağrı’da işadamı olan Mehmet Yıldırım, Emrah Özdemir, Kerim Temel ve İdris Demir ile kurulan Murat Gençlik Spor Kulübü, ilk yılında U 16-17 liglerinde şampiyon olarak Ağrıyı dışarda temsil etme hakkını kazandılar. Gençlerin başarısı ve hevesi daha büyük sonuçların habercisi oldu. Başkan ve yönetimin isteği arzusu dahada arttı. Bölgesel Amatör Lige (BAL) yükselen Patnosspor’un maddi imkansızlıklar yüzünden lige katılamayacağı haberi üzerine Başkan Mehmet Yıldırım kulübü satın aldı. İki kulüp birleştirilerek Ağrı 1970 spor kulübü oluştu.
Kulüp, Ağrıspor’un en başarılı yıllarında oyuncu olarak kadrosunda bulunan Rizeli teknik adam Mustafa Kalafatoğlu ile anlaştı. BAL’daki ilk yıl olumsuz şartlara rağmen Başkan ve Hocanın verdiği olağanüstü mücadele sonucu ortaya konulan olumlu futbol ve alınan puanlar takdire şayandı.

ağrıspor başkanı mehmet yıldırım ile ilgili görsel sonucu
Başkan yönetim kadrosunu genişleterek Ağrı ilinde heyecana herkesi ortak etmeye çalıştı. Bu hareket birbirinden özverili esnaf ve işadamlarının arzulu calışması sonucu domino etkisi yarattı.
Tesis ve maddi destek olmamasına rağmen her zorluk ile baş etmeye çalışan Başkan Mehmet Yıldırım, Mustafa Hoca’ya duyduğu güvenin boşa çıkmadığını gördü. Başkan ile Hoca’nın kurduğu takım inanılmaz bir performans gösterdiği BAL Ligi 1. Grupta bitime 2 hafta kala şampiyonluğu garantiledi.
Başkan ve yönetiminin tüm mesaisini Ağrı1970 spor kulubü için harcaması, Teknik adam ve ekibinin çabaları karakterli futbolcular ile birleşince zafer geldi.
Dükkanının civarında gördüğü madde bağımlısı çocuğun derdi ile dertlenen bir işadamının kurduğu spor kulübünün başarı hikayesidir bu.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, yazı ve açık hava
Şimdi gençler Ağrıspor’un başarıları ile daha fazla ilgileniyor, kötü alışkanlıklardan uzak sporla içiçe bir yaşamın varlığını görüyor.

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, Ali Kulaksız dahil

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Bir, başarı, öyküsü, ve, şampiyonluğu, getiren, yol,
Yorumlar
Haber Yazılımı