Bir ikamette uzun namlulu silah, tabanca ve esrar ele geçirildi; Dur ihtarına uymadı
Haber
16 Ocak 2021 - Cumartesi 23:13
 
Bir ikamette uzun namlulu silah, tabanca ve esrar ele geçirildi; Dur ihtarına uymadı
İzzettin Çiçek…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Polis sorumluluk bölgesinde son 24 saatte neler oldu? Bir şahsın ikametinde uzun namlulu silah, tabanca ve esrar ele geçirildi; Polisin dur ihtarına uymadı kıskıvrak yakalandı.
Asayiş Haberi
Bir ikamette uzun namlulu silah, tabanca ve esrar ele geçirildi; Dur ihtarına uymadı

Bir ikamette uzun namlulu silah;

Tabanca ve esrar ele geçirildi...Dur ihtarına uymadı

Malatya polisinden suç ve suçlulara af yok.

BİR ŞAHSIN İKAMETİNDE BAKIN NELER ELE GEÇİRİLDİ…:

İşte detaylar “Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce delillendirme yapılan bir şahsın ikametinde yapılan aramada;

154 adet yeşil receteye tabi hap,

28 gr Esrar,

12 gr Sentetik Kannabinoid,

15,5 gr Metamfetamin,

1 adet uzun namlulu silah

Açıklama yok.

1 adet ruhsatsiz tabanca ele geçirilmiş olup,

Bahsi geçen şahıs yakalanarak TCK 188 maddesinden işlem yapılmış, Adli Makamlara sevk edilecektir.”

ASAYİŞ OLAYLARI VE DETAYLARI…:

İşte ayrıntılar “Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan çalışmalarda;

· İki şahıstan toplam 52.90 gr metamfetamin ele geçirilmiş,

· Üç şahıstan toplam 62 uyuşturucu ve uyarıcı hap ele geçirilmiş,

· İki şahıstan toplam 2 otomatik av tüfeği ele geçirilmiş,

Açıklama yok.

· İki şahıstan toplam 2 Ruhsatsız tabanca ve 7 adet fişek ele geçirilmiş,

· Bir şahıstan bir kesici alet ele geçirilmiş,

· Akpınar Mahallesinde bir işhanında 11.01.2021 günü meydana gelen bir müştekinin sol bacağından tüfekle vurulma olayının şüphelilerinden M. A. aynı gün yakalanmış çıkarıldığı mahkemece Tutuklanmış, olayın diğer şüphelileri Ü. D. ve B. D. ise olayda kullanmış oldukları tüfek ile beraber 14.01.2021 günü yakalanmış çıkarılmış olduğu adli mercilerce tutuklanmışlardır.

· Bir ikametten 105 ekran televizyonun çalınması olayını gerçekleştiren şüpheli 2 şahıs tespit edilmiş, şüphelilerden biri yakalanarak adli mercilerce tutuklanmıştır.

Açıklama yok.

· Bir spor merkezinden laptop ile 3 adet bisikletin çalınması olayı ile ilgili yapılan çalışmada olayı gerçekleştiren şüpheli tespit edilerek yakalanmış, şahıs adli mercilerce adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, ayrıca laptop temin edilerek müştekisine teslim edilmiştir.

· Emekliler Parkında bir şahsın aşırı alkollü olduğu, 3 adet göğüs ve 1 adet diz kısmında kesici alet yara izi olduğu görülmüş, yapılan araştırmada şüpheli şahıs tespit edilmiş, suç aleti ile birlikte yakalanmıştır. Konuyla ilgili tahkikat devam etmektedir.

Açıklama yok.

· ''DUR'' ihtarına uymayarak ara sokaklara kaçan Plakasız motosiklet kovalamaca sonucu yakalanmış, sürücüsüne ehliyetinin olmaması, DUR ihtarına uymaması ve tehlikeli araç kullanması sebepleriyle idari işlem uygulanmış, motosiklet tescilsiz olması nedeniyle yedi emin otoparka çektirilmiştir.

· 14.01.201 günü çalınan motosiklet bulunarak müştekisine teslim edilmiş, ayrıca şüpheli 3 şahısa sokağa çıkma yasağına muhalefetten idari yaptırım tutanağı tanzim edilmiş ve adli makamlara sevk edilmişlerdir.

· Müşteki şahsı güveni kötüye kullanma suretiyle 4.200 TL dolandıran Şüpheli şahıs yakalanmış, gerekli işlemler yapılmıştır.

Açıklama yok.

· Şifa Mahallesinde yaşı küçük şahsın motosikletinin gasp edilmesi olayı ile ilgili olarak yapılan kamera çalışmalarında; Olayın şüphelisi tespit edilmiş, şüpheli şahıs yakalanarak tahkikata başlanmıştır.

· Çavuşoğlu Mahallesinde bir şahsın kullanmış olduğu plakasız motosikletin yapılan incelemesinde, Gaziantep ilinden çalıntı kaydının olduğu tespit edilmiş olup gerekli tahkikata başlanmıştır.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Bir, ikamette, uzun, namlulu, silah,, tabanca, ve, esrar, ele, geçirildi;, Dur, ihtarına, uymadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı