Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 01:37
 
Bize kendisini sevdiren kim bu Nicolas Maduro…
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Hayatımızda sevdiğimiz isimler vardır… Hayranlıkla takip ederiz attığı adımları… Bazen bir sözleri…Bazen bir eylamlari…Bizi hayran eder kendisine…İşte onlardan birisi…Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro…
Gündem Haberi
Bize kendisini sevdiren kim bu Nicolas Maduro…

Bize kendisini sevdiren kim bu Nicolas Maduro…
Peki kim bu Nicolas Maduro… 
Nicolas Maduro, 14 Nisan 2013 tarihinde yapılan Venezuela seçimlerinde ülkenin yeni devlet başkanı oldu…
Nicolas Maduro, 23 Kasım 1962 tarihinde Venezuela'nın başkenti Caracas kentinde doğdu. 1980 yılından sonra siyasete atılarak Hugo Chavez ile yakın ilişkilerde bulundu. 
Daha sonra Cumhuriyet Hareketi Partisi'ne katılarak 1998′de temsilciler meclisine, 1999′da kurucu meclise, 2000-2005′te de ulusal meclise girdi. 2005-2006 yılları arasında da partinin meclis başkanlığını yaptı. Bunun yanında 2006'da dışişleri bakanı, 2012'de de devlet başkanı yardımcısı olarak görev aldı. 14 Nisan 2013'de de devlet başkanlığına seçildi. 
Ancak 6 Aralık 2015 tarihinde yapılan seçimlerde merkez ve sağ partilerin ittifakına yenilerek vazifesinden ayrılmak zorunda kaldı.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar
Venezuela devlet başkanı Hugo Chavez hayatını kaybetmeden önce halefi olarak belirlediği Nicolas Maduro devlet başkanı olarak seçildi…
Venezuela'nın Valencia kentinde bir grup asker ABD’nin desteği ile  Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya karşı darbeye kalkıştı.
Darbe kalkışması püskürtüldü.
Maduro Türkiye’ye öncede de geldi…
Dün yine geldi…
Neden mi geldi…?


Türkiye’ye gelmeyen İslam Ülkesi Liderleri de vardı…
Bir yandan Kudüs konulu İslam işbirliği Teşkilatı toplantısında katılmayan sözde İslam ülkesi Suudi Arabistan, diğer yandan 15 saatlik yoldan kalkıp gelen sosyalist Maduro.
Sosyal medyada dün en çok şu sözler paylaşıldı…
Allah , maduro'ya islami nasip etsin ve Suudu'da aramızdan helak eylesin..

İİT Olağanüstü Liderler Zirvesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Venezuela devlet başkanı  Nicolas Maduro samimi bir havada sohbet ettiler...

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Bize, kendisini, sevdiren, kim, bu, Nicolas, Maduro…,
Yorumlar
Haber Yazılımı