Haber Detayı
26 Mayıs 2017 - Cuma 15:10
 
Bülent Tüfenkci, Hizmetlerimizi sadece bugünün değil, yarının Türkiye'sine de çözümler üretecek biçimde planlıyoruz
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Hizmetlerimizi sadece bugünün değil, yarının Türkiye'sine de çözümler üretecek biçimde planlıyoruz." dedi. ve daha sonra şu açıklamayı yaptı"İnşallah 2019 itibariyle ikili öğretimden tekli öğretime geçen ve çocuklarımızın eğitimin yanında genel davranış kurallarını öğrendiği, ahlaki değerlere sahip çıkıldığı, öğretildiği eğitim düzenini bütün Türkiye'de yerleştirmiş olacağız."
Eğitim Haberi
Bülent Tüfenkci, Hizmetlerimizi sadece bugünün değil, yarının Türkiye'sine de çözümler üretecek biçimde planlıyoruz

Bakan Tüfenkci, Nureddin Zengi İlkokulunda "Okuma Bayramı" etkinliğine katıldı...

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "İnşallah 2019 itibariyle ikili öğretimden tekli öğretime geçen ve çocuklarımızın eğitimin yanında genel davranış kurallarını öğrendiği, ahlaki değerlere sahip çıkıldığı, öğretildiği eğitim düzenini bütün Türkiye'de yerleştirmiş olacağız." dedi.


Tüfenkci, Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilyurt Belediyesi tarafından Muhammet Ali Clay Spor Salonu'nda düzenlenen "Okuma Şenliği" etkinliğinde yaptığı konuşmada, okuma yazmayı öğrenen öğrencileri, aileleri ve öğretmenleri tebrik etti.
Öğrencilerin okul hayatlarının başında sağlam bir okuma yazma eğitimi alarak Türkiye'yi yarınlara taşıyacak, uluslararası arenada temsil edecek gençlerin ortaya çıkacağını anlatan Tüfenkci, bunda emeği geçen eğitim camiasını kutladı..
Eğitimin herşeyin başı olduğunu vurgulayan Tüfenkci, "Ekonominin başı da eğitim kalkınmanın başı da eğitim savunmanın başı da eğitim kültürün başı da eğitim. Eğer biz eğitimde gerçekten belli bir yere geldiysek, özellikle AK Parti hükümetleri döneminde eğitime verilen önem, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın eğitime gençlere verdiği önemle bir yerlere geldi." diye konuştu.


Yapılan bu yatırımların yeterli olmadığına değinen Tüfenkci, şunları kaydetti:
"2019'da hedefimiz Türkiye'de tekli eğitime geçmek. Şimdi hedefimiz 30'un üzerinde sınıfın kalmaması. Biz bunu Malatya'da büyük oranda başardık. Artık sizler bizim dönemimiz gibi kalabalık sınıflarda 4'lü 5'li sıralarda oturarak eğitim yapmıyorsunuz. Daha çağdaş sınıflarda, daha rahat ortamlarda eğitim ve öğretim yapıyorsunuz. İnşallah 2019 itibariyle de ikili öğretimden tekli öğretime geçen ve çocuklarımızın eğitimin yanında genel davranış kurallarını da öğrendiği ahlaki değerlere de sahip çıkıldığı, öğretildiği eğitim düzenini bütün Türkiye'de yerleştirmiş olacağız."

Bülent Tüfenkci, "Hizmetlerimizi sadece bugünün değil, yarının Türkiye'sine de çözümler üretecek biçimde planlıyoruz."

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Hizmetlerimizi sadece bugünün değil, yarının Türkiye'sine de çözümler üretecek biçimde planlıyoruz." dedi.
Tüfenkci, Battalgazi Belediyesi tarafından yaptırılacak "Battalgazi Sosyal Yaşam Merkezi"nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, terörle mücadele şehit olan güvenlik güçlerine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı diledi.
Merkezin bölge halkının bütün sportif faaliyetlerini yapabileceği bir mekan olacağını ifade eden Tüfenkci, belediyenin kadın, erkek, genç, yaşlı, engelli demeden toplumun her kesimine ulaşmak, vatandaşların refah ve huzur içerisinde yaşamalarına imkan tanıyacak alanlar oluşturmak için çok çalıştığını söyledi.


Tüfenkci, yerel yönetim anlayışını temelden değiştiren sosyal belediyeciliğin, insanları mutluluk ve refahı esas alan hizmetlerle buluşturduğuna dikkati çekerek, insana hizmetin topluma hizmet olduğunu ve bunun temel hedefleri olduğunu dile getirdi.
Köprülerin, binaların, parkların hepsinin insana hizmet için yapıldığına dikkati çeken Bakan Tüfenkci, şunları kaydetti:
"Geçmiş dönemlerde halka yönelik sosyal hizmetler yapılmasa da olur diye düşünüldüğü için bu yöndeki hizmetler ihmal edilmiş olabilir. Bugün insanı temel alan anlayışla sunduğumuz hizmetler; sosyal ve toplumsal planda geliştirdiğimiz açılım ve atılımların da temel yapısını oluşturmaktadır. AK Parti gerçekten yerel yönetimlerde bir marka oldu ve belediyelerimiz bu anlamıyla da hem genel merkezimiz hem hükümetimiz tarafında da insana hizmet ve dokunma noktaları olarak görülüyor. Bu anlamıyla da her biri ayrı ayrı destekleniyor. Hizmetlerimizi sadece bugünün değil, yarının Türkiye'sine de çözümler üretecek biçimde planlıyoruz. Hükümet olarak sosyal hizmet politikalarımızı toplumun her kesiminin beklentilerini karşılamak üzere ve dünyadaki gelişmelere uygun olarak insanı ve insan haklarını temel alan bir anlayışla sürdürmekteyiz. Bunun yanı sıra sadece ulaşana değil, tüm ihtiyaç sahiplerine hizmeti öngören bir yaklaşımla çalışmaktayız. Bu yaklaşımla hizmet üreten belediyelerimize tekrar teşekkür ediyorum."

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Bülent, Tüfenkci,, Hizmetlerimizi, sadece, bugünün, değil,, yarının, Türkiye'sine, de, çözümler, üretecek, biçimde, planlıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı