Haber Detayı
04 Haziran 2017 - Pazar 18:05
 
Burası Malatya; Miniatürk değil…Miniamalatya ziyaretçilerini bekliyor
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Burası Malatya... Malatya'da Minatürk değil..Minamalatya ziyaretçilerini bekliyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından Malatya’nın tarihi ve turistik değerlerinin tanıtılması amacıyla MiniaMalatya Projesi hayata geçirildi.
Sanat Haberi
Burası Malatya; Miniatürk değil…Miniamalatya ziyaretçilerini bekliyor

Miniatürk değil…Miniamalatya ziyaretçilerini bekliyor...

Şehit Teğmen İbrahim Tanrıverdi Sanat Sokağı’nda ziyarete açılan MiniaMalatya Projesinde 8 tarihi ve turistik eser yer alıyor. Proje kapsamında; Arapgir’de bulunan ve Çanakkale Cephesi Baş Komutanlarından Cevat Çobanlı Paşa’ya ait Çobanlı Konağı, Battalgazi’deki Selçuklu eseri Ulu Camii ve Osmanlı Dönemi eseri Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Darende Somuncu Baba Külliyesi, Hekimhan’daki Taş Han, Merkez Beşkonaklar ve Yeni Camii ile Pütürge yakınındaki Nemrut Dağı Heykellerinin minyatür maketleri sergileniyor. Her eserin yanında eserle ilgili Türkçe ve İngilizce bilgilendirme levhaları bulunuyor.
Turistlerin ilgi odağı olacak
Sanat Sokağı’ndaki müzelere gelen ve sanatsal etkinliklere katılan veya sokakta gezinti yapan vatandaşlar, ücretsiz olarak MiniaMalatya eserlerini de görüp eserlerle ilgili bilgi sahibi olabiliyor. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olacak projenin, Malatya’nın değerlerinin tanıtımına katkı sağlaması bekleniyor. 

HABERİN FOTOĞRFLARI:

Nemrut Dağı

Ulu Cami

Yeni Cami

Kültür ve Sanat Sokağı

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Burası, Malatya;, Miniatürk, değil…Miniamalatya, ziyaretçilerini, bekliyor ,
Yorumlar
Haber Yazılımı