Haber Detayı
11 Eylül 2016 - Pazar 22:14
 
Bütün insanlığın kalplerinin birbirine yakınlaşmasına, yegâne ümidimizdir
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Malatya Valisi Mustafa Toprak"İdrak ettiğimiz bu Kurban Bayramının da bütün insanlığın kalplerinin birbirine yakınlaşmasına, gönül köprülerinin yeniden kurulmasına vesile olması yegâne ümidimizdir. Bu duygu ve düşünceler içerisinde başta siz muhterem halkımızın, Aziz Milletimizin ve tüm İslam Âleminin Kurban Bayramını kutluyor."dedi.
Kültür Haberi
 Bütün insanlığın kalplerinin birbirine yakınlaşmasına, yegâne ümidimizdir

MALATYA VALİSİ MUSTAFA TOPRAK "BÜTÜN İNSANLIĞIN KALPLERİNİN BİRBİRİNE YAKINLAŞMASI YEGANE ÜMİDİMİZDİR..."

Malatya Valisi Mustafa Toprak'ın Kurban Bayramı mesajı aynen şöyle:

"Saygıdeğer Malatyalılar!

Hepimizin malumu olduğu üzere Aziz Türk Milleti’nin mayası olan paylaşma, yardımlaşma ve dayanışma hasletlerinin en güzel örneklerinin yaşandığı bayramlar yoksulun, yetimin, muhtacın korunup kollandığı, kırgınlık ve küskünlüklerin yerini barışın ve hoşgörünün aldığı, içerisinde kin ve nefretin asla vücut bulamadığı müstesna günlerdir.

Yüce Allah’a şükürler olsun ki İslam Âleminde ve tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayısının Başkenti Malatya’mızda da bu istisnai günlere; birlik ve beraberliğimizi, dostluk ve kardeşliğimizi sevgi, saygı ve muhabbetle harmanlayarak perçinlediğimiz bir Kurban Bayramına daha ulaşmış bulunuyoruz.  

Duamız ve temennimiz odur ki bu mübarek günler hatırına dünyanın dört bir yanında akmakta olan kan ve gözyaşları durur, eller kardeşlikte birleşir, diller barış türküleri terennüm eder; Cennet Vatanımız üzerinde gerçekleştirilmeye çalışılan hain planlar Necip Türk Milleti’nin sarsılmaz iradesi karşısında hüsrana uğrar, mert ve cesur sinesine çarparak yok olur.

alt="" src="http://www.malatya.gov.tr/kurumlar/malatya.gov.tr/Haberler/2016%20HABER/MALATYA%20VAL%C4%B0S%C4%B0%20SAYIN%20MUSTAFA%20TOPRAK/06-1024.jpg?width=1200&mode=max&quality=70" style="height: 397px; width: 555px;" type="image" />

İdrak ettiğimiz bu Kurban Bayramının da bütün insanlığın kalplerinin birbirine yakınlaşmasına, gönül köprülerinin yeniden kurulmasına vesile olması yegâne ümidimizdir. Bundan mütevellit bayramın ulvi esintilerinden bolca istifade edebilmek için hayır duaları rahmet ve bereket kapılarını açan büyüklerimizi ve yaşlılarımızı ziyaret etmek, şifa bekleyen hastalarımıza manen destek olmak, yoksul ve düşkün kardeşlerimizin kapısını çalmak, Devletimizin bekası ve Milletimizin birliğinin muhafazası uğruna Hakka yürüyen Aziz Şehitlerimizin aileleri ile Şanlı Gazilerimiz ve ailelerinin yanında olduğumuzu gösterip yürek yangınlarına bir katre su serpmek hepimiz için manevi bir görevdir. Çünkü bayram yakınlık demektir, yakınlaşma demektir…

Bu duygu ve düşünceler içerisinde başta siz muhterem halkımızın, Aziz Milletimizin ve tüm İslam Âleminin Kurban Bayramını kutluyor, bayramın herkese sağlık, huzur, barış ve esenlik getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum!"

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: , Bütün, insanlığın, kalplerinin, birbirine, yakınlaşmasına,, yegâne, ümidimizdir,
Yorumlar
Haber Yazılımı