Haber Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 16:42
 
CASA şehitlerimiz bugün Akçadağ'da dualarla yad edildi...
Bahattin Bozkuş…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da 16 Mayıs 2001 tarihinde Akçadağ İlçesinde Casa Tipi uçağın düşmesi sonucu şehit olan 34 kahraman askerimiz için anma programı düzenlendi.
- Haberi
CASA şehitlerimiz bugün Akçadağ'da dualarla yad edildi...

CASA şehitlerimiz bugün;

Akçadağ'da dualarla yad edildi...

Malatya’da 16 Mayıs 2001 tarihinde Akçadağ İlçesine Casa Tipi uçağın düşmesi sonucu şehit olan 34 kahraman askerimiz için anma programı düzenlendi. Anıt'ta düzenlenen anma etrkinliğinde dualar okundu.

16 Mayıs 2001 tarihinde Diyarbakır’dan havalanan Casa tipi askeri cargo uçağının ilçemiz Güzyurdu Mevkiinde düşmesi sonucu şehit olan 34 Kahraman Askerimiz için Covid-19 salgını sebebiyle ilçe Kaymakamı Hulusi Teke, Belediye Başkanı Ali Kazgan, ilçe emniyet müdürü vekili , ilçe jandarma komutanı , ilçe müftüsü ve ilçe yazı işleri müdürünün katılımı ile sade bir anma töreni düzenlendi.

Törene saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.34 şehidimizin her biri için birer karanfil bırakılarak anıldı.

Başta Casa Şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimiz için Kur’an –ı Kerim okunup dua edildikten sonra tören sona erdi.

AKÇADAĞ BELEDİYE BAŞKANI ALİ KAZGAN NE DEDİ?

“Malatya Akçadağ'da düşen Casa uçağında şehit olan bordo berelilerimizin şehadetlerinin 19. yılında saygıyla andık. Ruhları şad,mekanları Cennet olsun...”

ŞEHİTLERİMİZ...

Εικόνα

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: CASA, şehitlerimiz, bugün, Akçadağ'da, dualarla, yad, edildi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı