Haber Detayı
18 Kasım 2019 - Pazartesi 17:41
 
CHP'li Başkan'dan Gürkan'a; Sizinle çalışmaktan onur duyuyorum gurur duyuyorum
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da bir ilk…CHP’li Başkan’dan Bağımsız Başkan’a…Aynı ses…”Selahattin Gürkan’la çalışmaktan onur duyuyoruz…Gurur duyuyorum…"
Gündem Haberi
CHP'li Başkan'dan Gürkan'a; Sizinle çalışmaktan onur duyuyorum gurur duyuyorum

CHP'li Başkan Karadağ'dan Gürkan'a;

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Mikail Sülük ve Kemal Deniz dahil, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

Sizin gibi bir başkanla çalışmaktan onur duyuyorum ...

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, oturuyor ve iç mekan

Gurur duyuyorum...

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar

Malatya belediye meclisi tarihinde bir ilk...Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı II. Birleşimi Yapıldı. Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısının II. Birleşimi 18 Kasım 2019 Pazartesi günü, Büyükşehir Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Ali Aladağ dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Büyükşehir Meclis toplantısına, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Selim Pilten, Başkanlık etti. Yoğun programları nedeniyle meclis açılışında bulunamayan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan daha sonra meclis toplantısına katılarak başkanlık etti.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Büyükşehir Belediye Meclis salonunda saat 14.00’da başlayan Meclis toplantısında mazeret dilekçelerinin okunmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.
Meclis Toplantısında, ağırlıklı olarak imar konuları ele alındı. Gündem maddeleri arasında bulunan imar maddeleri görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Fahri Hemşerilik Beraatı...
Meclis gündem maddeleri arasında yer alan Fahri Hemşerilik Beraatı hakkındaki teklif görüşülerek karara bağlandı. Başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Malatya’ya yapmış olduğu büyük desteklerden dolayı; kamuoyunda Cüneyt Arkın olarak bilinen ve oynadığı filmlerle Malatya ve Battalgazi’nin tanıtımına sağladığı katkıları nedeniyle Dr. Fahrettin Cüreklibatur ile Malatya’da uzun süre huzur ve güvenin sağlanması noktasında görev yapan eski İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’a ‘Fahri Hemşerilik Beraatı’ verilmesi kararlaştırıldı.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan
Deniz: Malatya’nın yetiştirdiği büyük değerler var...
Meclis toplantısı kapatılmadan önce dilek ve temenni bölümünde söz alan Hekimhan İlçesi meclis üyesi Kemal Deniz, “İki konuda söz alıyorum. Malatya’nın yetiştirdiği büyük değerler var. Bu değerlerden biri olan eski Malatya Milletvekili Metin Emiroğlu onuruna 24 Kasım 2019 saat 14.00 Turgut Özal Üniversitemiz bir program düzenlemiş herkesi buraya davet ediyorum. Hekimhan ilçemizde Büyükşehir Yol ve Bakım Daire Başkanlığı ve MASKİ ekibimiz özverili bir çalışma yapıyor. Yapmış oldukları bu çalışmalardan dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a ve ekibine teşekkür ederiz.” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Kemal Deniz ve Mehmet Barut dahil, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan
Başkan Gürkan: Meclisimiz bir bütündür...
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan; “Meclisimiz bir bütündür. Meclisimizle onur ve gurur duyuyorum. 16 yıldır Başkanlığım süresi içerisinde hep meclisimizde alınan kararlar oy birliğiyle çıkmıştır. Altını çizerek söylüyorum. Burada da oy birliğiyle çıktı. Bundan önceki meclisleri de kutluyorum. Aldığımız kararlar insanın içine, vicdanına sinecek kararlardır. Biz de sevgi yarışının zaman zaman farklı tezahürleri olur.” dedi.
Karadağ: Hizmet için geldim, iyi ki gelmişim...
Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ; “Sayın Başkanım ve meclis üyeleri herkesi selam, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Önce burasının bir hizmet yeri olduğunu, önce şahsınıza ve bütün ekip arkadaşınıza, MASKİ, Yol ve Bakım Daire Başkanlığına, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ve herkese Hekimhan adına teşekkür ediyorum.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Cengiz Aslan dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise
35 senedir İstanbul’da iş adamıyım. Doğduğum büyüdüğüm yere parti için gelmedim. Hizmet için geldim. İyi ki de gelmişim. Sizin gibi bir başkanla çalışmaktan onur duyuyorum. Gurur duyuyorum. İyi ki varsınız. Biz ilçemizle ve ilimizde 2023’e Malatya’mızın kültürüyle ve kayısı ile örnek bir şehir olacağız. Hekimhan olarak inşallah bu uyumu bırakmamak şartı ile sizde başımızda olduğunuz sürece, inanıyoruz ki her şeyi yapacaksınız. Particilik yok. Ben halka hizmet Hakk’a hizmetten yanayım” dedi.


Kazgan: İlçemize yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum...
Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan da “Akçadağ ilçesi olarak bizlerde hizmet almaya başladık. Hem de ayrım olmadan, insanlar umutlu ve mutlu. Bu konuda ilk teşekkür etmesi gereken ben olduğumu düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, takım elbise ve iç mekan
Küçük: Böyle bir meclis Türkiye’de zor bulunur...
Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ise, “Herkesi selam ve saygı ile selamlıyorum. Seçilmenin gayesi halka hizmettir. Hizmet için seçildik. Seçildikten sonra sen şu partilisin, sen bu partilisin demeden çalışmalıyız. Parti ayrımı yapmamız gerekir. İnsanlara hizmet edelim. Hepimiz iyi niyetle çalışalım. Elimizde geldiğince insanlarımıza hizmet edelim. Büyükşehir Belediye Başkanımıza da teşekkür ederiz. Böyle bir meclis Türkiye’de zor bulunur.” şeklinde konuştu.

Görüntünün olası içeriği: Mikail Sülük, oturuyor ve iç mekan
Kasım ayı meclisi III. Birleşim Toplantısı 19 Kasım 2019 – Salı Günü
Büyükşehir Belediye Meclisinin Kasım Ayı toplantısının III. Birleşimi 19 Kasım 2019 Salı günü saat 14.00’de yapılması kararlaştırıldı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: CHP'li, Başkan'dan, Gürkan'a;, Sizinle, çalışmaktan, onur, duyuyorum, gurur, duyuyorum,
Yorumlar
Haber Yazılımı