Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 18:26
 
CHP Malatya İl Başkanlığına Enver Kiraz yeniden seçildi
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl örgütü kongresi yapıldı. Kongre de başkanlığa yeniden mevcut başkan Enver Kiraz seçildi.
Siyaset Haberi
CHP Malatya İl Başkanlığına Enver Kiraz yeniden seçildi

CHP Malatya İl Başkanlığına;

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, Enver Kiraz dahil, kalabalık ve iç mekan

Enver Kiraz yeniden seçildi...

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Örgütünün bugün 37'nci olağan kongresi yapıldı ve Başkan Enver Kiraz güven tazeleyip yeniden başkanlığa seçildi.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise, düğün ve iç mekan

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, kongre de gündeme dair konuşmalar yapıp iktidara yürüdüklerini ifade etti ve Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'nun selamını da Malatyalılara iletti ve ardından da depremle ilgili şunarı söyledi: “Deprem birçok acı şeyi gösterdi. O depremde bir şeyler söyleyebiliyorsak bunu kendi şahsıma değil Cumhuriyet Halk Partili belediyelere borçluyuz. Oradaki insanlara vermiş olduğumuz söz, bizim kazanmış olduğumuz 11 büyükşehir belediye başkanından geliyor. Tabi ki Türkiye’deki birçok belediye başkanımızın katkılarından geliyor” 

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

CHP Malatya il başkanlığına yeniden seçilen Enver Kiraz “Malatya il kongremizi gerçekleştirdik. Yeniden il başkanlığı gibi onurlu bir görevi bana veren partime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Enver Kiraz dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Seçilen bütün arkadaşlarımızla birlikte daha çok çalışarak partililerimizin güvenine layik almaya çalışacağız.dedi.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, iç mekan

Kongre ve Kültğr merkezinde saat 10.30'da başlayan CHP il kongresine Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Grup Başkanvekili Mersin Milletvekiili Ali Mahir Baiarır ve Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, partili yöneticiler ilçe başkanları, belediye başkanları ve kalabalık bir topluluk ile delegeler katıldı.

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, sahnedeki insanlar ve ayakta duran insanlar

307 DELEGE OY KULLANDI…

Mqlatya İl Kongresinde Cumhuriyet Halk Partisi’nde 413 delegeden 312 delege oy kullandı. 307 oy geçerli, 5 oy ise geçersiz sayıldı. Enver Kiraz, 306 oy alarak, güven tazeledi ve başkanlığa seçildi.

KİRAZ BAŞKANLIĞINDA Kİ CHP YÖNETİMİNDE YER ALAN İSİMLER…

 Niyazi Akıncı, Hakkı Akkoyun, Okan Aladağ, Zübeyde Aslan, Emine Aydıncak, Fatma Didem Barut, Mehmet Bayram, Ali Celiloğlu, İmam Çavuş, Avni Çiçek, Ali Rıza Fırat, İsmail Gündüz, Mazlum İlhan, Hayati İnce, İbrahim Karabıyık, Bahar Karataş, İbrahim Koç, Yakup Korkmaz, Übeyit Öksüz, Erkan Özgür, Mustafa Emre Şahin, Melisa Yavaşoğlu, Abuzer Yolcu, Barış Yıldız.”

DİSİPLİN KURULU

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, kalabalık

 Alirıza Mengüşoğlu, Hüseyin Kutlar, Onat Yılmaz, Zülfikar Yıldırım, Ali İhsan Uçar, Berna Karadaş, Ayten Demirtaş, Neriman Çelik, Ali Cücemen.

ÜST KURULTAY DELEGELERİ…

Abdulvahap Ayzabar, Haluk Cömertoğlu, İbrahim Çakır, Turan Karadağ, Berna Karadaş, Mehmet Kızıldaş, Soysal Kekevi, Enver Kiraz, Hüseyin Mete, Erdoğan Türkyılmaz, Erdal Üstün, Barış Yıldız.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: CHP, Malatya, İl, Başkanlığına, Enver, Kiraz, yeniden, seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı