Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 18:53
 
Çiftçinin sesi Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Süleyman Poyraz harıl harıl
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Akçadağ Ziraat odası Başkanı Süleyman poyraz, 10 Ocak çalışan Gazeteciler günü nedeniyle basın mensuplarını unutmadı ve Akçadağ’da buluşturdu.
Yaşam Haberi
Çiftçinin sesi Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Süleyman Poyraz harıl harıl

Çiftçinin sesi Akçadağ Ziraat Odası Başkanı;

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Ali Aladağ ve Dilek Kiraz dahil, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

Süleyman Poyraz harıl harıl...

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, Filiz Yavuzkurt, Dilek Kiraz ve Ali Aladağ dahil, gülümseyen insanlar, takım elbise ve iç mekan
Malatya’nın Akçadağ ilçesi Ziraat Odası Başkanı Süleyman Poyraz, gazetecilerle buluşmada yaptıkları bir çok eseri de gazetecilere gezdirdi ve bilgiler aktardı.
AKÇADAĞ ZİRAAT ODASINDA BULUŞMAYA KİMLER BULUŞMAYA KATILDI…?

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, Dilek Kiraz, Ali Aladağ ve Filiz Yavuzkurt dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan
Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Süleyman Poyraz’ın ev sahipliği yaptığı Akçadağ Ziraat Odasında ki buluşmaya katılanlar:
Akçadağ belediye başkan yardımcısı Eyüp Işık, Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Yunus Kılıç, Doğanşehir Ziraat Odası Başkanı Burhan Tanışık, Malatya Gazeteciler Cemiyet Başkanı Vahap Güner, Anadolu Basın Yayın Birliği Başkanı Filiz Yavuzkurt , Çağdaş Gazeteciler Derneği İbrahim Göçmen, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Ali Aladağ, Kadir Değirmenci Dilek Kiraz Gülşen Urfalı, Bahattin Bozkuş ve kalabalık bir topluluk katıldı


BAŞKAN YARDIMCISI EYÜP IŞIK”SİZLERLE OLMAKTAN I-ONUR DUYUYORUZ”
Akçadağ  belediye başkan yardımcısı Eyüp Işık, Gazetecilerle bir arda olmaktan ve Akçasağ’da ağırlamaktan mutlu olduğunu ifade edip “İlçemize hoş geldiniz..”dedi.
BAŞKAN YUNUS KILINÇ “ADIMIZ MALATYA, SOYADIMIZ KAYISI…”
Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Yunus Kılıç, toplantıda çiftçinin istek ve taleplerini dile getirip”Adımız Malatyai soyadımız kayıdı.”dedi.


750 ODA BAŞKANI MECLİSE ÇIKARTMA YAPACAK..
Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Yunus Kılıç, 15 Ocak’ta Türkiye genelinde 750 oda başkanının sorunları iletmek üzere meclise çıkartma yapacaklarını söyledi.
Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Yunus Kılıç,” Fındık üreticilerine verilen hakların kayısı üreticisine verilmesi, kayısımızı Toprak Mahsülleri Ofisi almalı. Çiftçinin borç konusu çözüme kavuşturulmalı .”dedi.
TARSİME ELEŞTİRİ…


Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Yunus Kılıç, TARSİM’i de sert dille eleştirip, çiftçinin bu konuda mağdur olduğunu sözlerine ekledi.
AKÇADAĞ ZİRAAT ODASI  BAŞKANI SÜLEYMAN POYRAZ “ GAZETECİLER SESİMİZ OLDU…”
Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Süleyman Poyraz, “Gazetecilerimizin 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyorum.” Dedi ve ardından şunları ekledi:


“Medya hayatımızın en önemli parçasıdır Özellikle insanlar arasındaki iletişimde kurumların tanıtılmasında  etkin rol oynar. Gece gündüz tatil Bayram özel gün demeden durmadan mesai yaparak büyük bir özveriyle sizler çalışıyorsunuz. 
Halkımızın sesi olan hiçbir fedakârlık dan kaçınmadan her türlü ortam ve şartlarda birlikte görev yaptığımız başta Malatya ili ve ilçelerinde yayın yapan tüm medya mensubu gazeteci ve çalışanlarının 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutlar Sağlık mutluluk ve Başarı dileklerimizi sunuyorum.”


BAŞKAN SÜLEYMAN POYRAZ BAŞARDI…İSLİM VE ÇEKİRDEK KIRMA TESİSİİ…
Akçadağ ilçesine Ziraat Odası hizmet binası da kazandıran Başkan Süleyman Poyraz “Ufukt çok çeşitli projemiz var. Çiftçilerimiz için bunları hayata geçireceğiz. Ziraat Odası çiftçimiz için vardır.
Çiftçimiz için ne yaparız dedik? Modern islim da mı ve günlük 20 ton kırma kapasiteli tesisimizi hizmete geçirdik.
Bu tesislerimizle, kükürt oranı ortada kalkacak, üreticilerimiz çekirdek kırma konusunda yaşadığı sıkıntı da bu tesisle son bulmuş olacak.”

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, Dilek Kiraz, Ali Aladağ ve Filiz Yavuzkurt dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan
BAŞKAN SÜLEYMAN POYRAZ “HER ŞEY ÇİFTÇİMİZ İÇİN”
Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Süleyman Poyraz, çiftçiye verdiği sözleri yerine getirmeye başladı. Dap bölge başkanlığı tarafından Akçadağ ilçesinde  çekirdek kırma tesisi hizmete açıldı. 
Günlük kapasitesi 25 ton. 
12 bin çiftçinin bu hizmette yararlandırılması.
BAŞKAN POYRAZ “KÜKÜRT SORUNU ORTADAN KALKACAK.”

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar
Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Süleyman Poyraz, yeni kurdukları İslim Odası sayesinde de 2 bin ppm kükürt sorununun da tarih olacağını ifade etti.
BAŞKAN POYRAZ “YENİ PROJELERİMİZ YOLDA.”
Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Süleyman Poyraz” Yeni projelerimiz yılda. Akçadağ’da 12 binin üzerinde kayıtlı çiftçimiz var.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar
Her şey çiftçilerimiz için” diyerek sözlerini noktaladı.
TESİSLER GEZİLDİ…POYRAZ HARIL HARIL ÇALIŞIYOR...
Gazetecilere Akçadağ Ziraat Odasının yeni tesisleri gezdirildi. Çiftçiniin sesi Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Sğüleyman Poyraz, harıl harıl çalışıyor.

,Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

HABERİN FOTOĞRAFLARI: Kadir Değirmenci

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Çiftçinin, sesi, Akçadağ, Ziraat, Odası, Başkanı, Süleyman, Poyraz, harıl, harıl,
Yorumlar
Haber Yazılımı