Çınar; Özveriniz, Emeğiniz ve Fedakârlığınız Asla Unutulmaz
Haber
24 Kasım 2021 - Çarşamba 18:47
 
Çınar; Özveriniz, Emeğiniz ve Fedakârlığınız Asla Unutulmaz
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Yeşilyurt İlçesinde görev yapan öğretmenlerin katılımıyla Gedik Tepesindeki Oba Çadırında gerçekleşen programda konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Öğretmenlerimizin özverisi, gayreti ve fedakârlığı asla unutulmaz.” diye konuştu.
Eğitim Haberi
Çınar; Özveriniz, Emeğiniz ve Fedakârlığınız Asla Unutulmaz

Çınar; Özveriniz, Emeğiniz ve Fedakârlığınız Asla Unutulmaz

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında Yeşilyurt’ta görev yapan öğretmenler için özel bir program düzenledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın ev sahipliğinde Gedik Tepesindeki Oba Çadırında düzenlenen programa; Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Müdürü Lütfü Hangün, Yeşilyurt Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Onursal Başkanı Semra Çınar ile Yeşilyurt’ta görev yapan öğretmenler katıldı.

Eğitime verdiği destek ve önemden dolayı Yeşilyurt Belediyesine teşekkürlerini sunan Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, “ 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle her zaman olduğu gibi yine öğretmenlerimizi unutmayarak, güzel bir mekanda anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yapan  Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar başta olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’da, öğretmenlere ve eğitime verdiği desteklerden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sunarken, şunları söyledi; “ Öncelikle bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Böylesine güzel ve anlamlı bir programa ev sahipliği yapan Yeşilyurt Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’a öğretmenlere ve eğitime verdiği değerden dolayı ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Yeşilyurt Belediyesi ile ortaklaşa yaptığımız çalışmalar neticesinde başarılı hizmetlerin altına hep birlikte imza atıyoruz.

Pandemi ve doğal afetlerden dolayı çok zor bir süreçten geçerken, görevi başında hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimize ve şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileklerimi iletiyorum, hasta olan öğretmenlerimize acil şifalar diliyorum. Bizler, herkesin birbirinden kaçtığı, ailelerin bile birbirini görmediği bir süreçte sınıflarda öğrencilerimizi ve velilerimizi asla yalnız bırakmadık. Hayatlarımızla imtihan edildiğimiz bu süreçte devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu her aşamada gösterdik,  bu saygıdeğer davranışından dolayı bütün öğretmen arkadaşlarımı kutluyorum, iyi ki varsınız. Bu süreçte sizlerle birlikte harika işler çıkardık, inşallah haziran ayına kadar bu süreci kurallar çerçevesinde sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Programa katılan öğretmenlerle tek tek selamlaşarak 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, hayatını eğitime ve bilgiye adayan öğretmenlerin ortaya koydukları gayret, fedakârlık ve özveriyi her zaman takdirle karşıladıklarını söyledi.

Öğretmenlerin aydınlık geleceğin teminatı olduğunu ifade eden Başkan Çınar, “ Her yıl olduğu gibi yine 24 Kasım Öğretmenler Günü gibi özel bir günde ilçemizin farklı bölgelerinde kutsal ve değerli bir görevi ifa eden öğretmenlerimizle bir araya gelmekten, hemhal olmaktan ve muhabbet etmekten büyük bir kıvanç duymaktayız. Ömür boyu devam eden eğitim sürecinde bilgilerini ve tecrübelerini sevgi ve samimiyetle birleştirerek çocuklarımızla paylaşan öğretmenlerimiz çok kutsal ve değerli bir görevi ifa ediyorlar. Yaşamın içinde mimarlar fiziki unsurları inşa ederken, yetiştirdikleri genç nesillerle öğretmenlerimiz de manevi anlamda geleceği inşa etmektedirler. Pandemi süreci ve doğal afetler gibi toplum ve insan yaşantısına olumsuz etkiler bırakan bu yaşadığımız süreçte tüm zorluklara rağmen görevinin başından ayrılmayan, çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi ve güzel bir hayata sahip olabilmeleri için tüm özverisiyle çalışan öğretmenlerimizin bu fedakarlığını milletimiz asla unutmayacak ve her daim hatırlayacaktır. Hayatımız boyunca asla unutmayacağımız insanların başında öğretmenlerimiz gelmektedir. Hayat hiç şüphesiz anne ve baba ile başlıyor ancak öğretmenlerimizle devam ediyor. Şahsım olarak öğretmenlerimle asla irtibatı kesmedim ve sürekli görüşüp tavsiyelerini almayı ihmal etmiyorum. Öğretmenlerimizin rehberliğinde ve belirlediği istikamette ilerlemek; başarılı ve mutlu bir aile ve meslek yaşantısının anahtarıdır. “ diye konuştu.

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle koordineli çalışarak eğitim hizmetlerinde ki başarılarını sürekli geliştirdiklerini ifade eden Başkan Çınar, “ Bugün ki programa da desteklerini esirgemeyen İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle güzel bir diyaloga, iletişime ve koordineli çalışmaya sahibiz. İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz, Okul Müdürlerimiz ve Öğretmenlerimizle sürekli irtibat halinde olup, okullarımızın gerek fiziksel gerekse de öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim dönemini sürdürmeleri için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmekteyiz. Ortaklaşa yaptığımız projelerimiz, fiziksel yatırımlarımız ve okullardaki bilgilendirici ve eğitici programlarımızla Yeşilyurt’umuzu eğitim hizmetlerinde de güzel bir seviyeye çıkardık. Bu birliktelik ve dayanışma ruhuyla birlikte aşamayacağımız hiçbir engel, başaramayacağımız hiçbir şey yoktur.

Eğitim camiamızın bütün fertlerini seviyoruz ve saygı duyuyoruz. İlçemizde yapacağımız daha çok hizmet, gidecek daha çok yolumuz var. İnşallah bu güzel birliktelik tablosunu yeni çalışmalar ve faaliyetlerle daha güçlü zemine yerleştireceğiz. Davetimize icabet eden İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürümüze, çok kıymetli öğretmenlerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. “ diye konuştu.

Yemek ikramı ve müzik dinletisinden sonra programa katılan öğretmenlere günün anısına çeşitli hediyeler takdim edildi.

BAŞKAN ÇINAR, ŞEHİT FUAT BOZKURT ORTAOKULUNDAKİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMINA KATILDI

“Öğretmenlerimiz, Başımızın Tâcıdır”

Şehit Fuat Bozkurt Ortaokulunda düzenlenen ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ programına katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Çocuklarımızın ve gençlerimizin gelecekte topluma yararlı bireyler olma yolunda ilerlemesinde büyük etkisi olan fedakâr öğretmenlerimiz her zaman başımızın tâcıdır.” diye konuştu.

Resim

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Şehit Fuat Bozkurt Ortaokulunda düzenlenen ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ programına; Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldı.

Öğretmenliğin çok kutsal ve değerli bir meslek olduğunu ifade eden Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, “ Yaşadığımız pandemi sürecinde hayatını kaybeden tüm meslektaşlarımıza ve şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, saygı ve minnetle yâd ediyorum. İnsanların birbirinden kaçtığı ve uzak durduğu bir dönemde çocuklarımızın başında duran, görevini eksiksiz yerine getiren öğretmenlerimizin hepsini canı gönülden kutluyorum. Öğretmenlerimiz her zaman olduğu gibi yine devletinin ve milletinin yanında yer almıştır, bu çok önemli ve saygıdeğer bir davranıştır. Çocuklarımızla ve velilerimizle sürekli bir arada olduk, hep birlikte hareket ettik. Merkez-kırsal ayrımı demeden tüm bölgelerdeki okullarımızda öğretmenlerimiz büyük bir fedakarlıkla çalışıyor. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen tüm öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsem azdır, iyi ki varsınız ve iyi ki öğretmeniz. Aynı dönemde Fatih Lisesinde birlikte okuduğumuz, değerli abim Yeşilyurt Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’a da eğitime verdiği önemden dolayı ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Yeşilyurt’la ilgili tüm projelerde ne istediysek Sayın Başkanımız desteklerini bizlerden esirgemedi, eğitim alanlarının oluşturulmasından öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin desteklenmesine kadar her süreçte bizlerin yanında oldu. Eğitim bir ülkenin veya kentin geleceğinin inşa etme sürecidir. Görevini büyük bir vefa, gayret ve fedakarlıkla yerine öğretmenlerimizin bu özel günlerini tebrik ediyorum ve kutluyorum.” diye konuştu.

Resim

Bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ 24 Kasım Öğretmenler Gününü dolu dolu kutluyoruz. Hayatımızın çok özel değeri olan öğretmenlerimizin bu özel günlerini en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Belediye olarak ta hem ilçemizde hem de belediye bünyesinde birlikte çalıştığımız öğretmenlerimizle bir araya gelip bu özel günü en iyi şekilde kutlamaya çalışıyoruz. Her şeyin başı eğitimdir, eğitim olmaz ise hayatın hiçbir anlamı ve kıymeti kalmaz. Bu eğitimi de bizlere aşılayan öğretmenlerimiz, hayatımızın tam merkezinde yer almaktadır. Bilgili, eğitimli ve araştıran insan her zaman hayatta önde gider ve topluma öncülük eder. Geleceğimizi inşa edenlerde hiç şüphesiz; öğretmenlerimizdir. Hepimize yol gösteren, rehberlik eden öğretmenlerimizin varlığı hepimize büyük güç katmaktadır. Öğretmenlerimizi bizler asla unutmadık ve unutmayacağız. Yeşilyurt Belediyesi olarak ta eğitime çok büyük önem veriyoruz, 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın eğitim hayatlarına güzel dokunuşlarda bulunuyoruz. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte güzel projelerin altına imza atıyoruz, ortak projelerle eğitim ve kültürel hizmetlerimizin boyutunu her geçen gün daha da ilerletiyoruz. Okullarımızdan gelen talepleri en güzel ve en iyi hizmetlerle yerine getirmeye ayrı bir özen gösteriyoruz. Millet Kıraathanelerimiz, Kitap Kafelerimiz, Yeşilkonaklarımız, Gençlik ve Kültür Merkezlerimizde tüm vatandaşlarımıza sosyal, kültürel ve eğitim hizmetleri sunuyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak içinde öğretmenlerimizden çok büyük destekler alıyoruz, onların tecrübelerinden sürekli istifade ediyoruz.

Resim

Hep birlikte ve dayanışma içerisinde gerçekleşen faaliyetlerimiz neticesinde Türkiye çapındaki belediyeler arasında gençliğe en fazla yatırım yapan belediyeler arasında ilk sıralarda yer alıyoruz. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da gençlik yatırımlarından dolayı Yeşilyurt Belediyesini başarı plaketiyle ödüllendirdi. Bu başarıya hep birlikte çalışarak ulaştık. Bilginin çok fazla önem kazandığı, teknolojinin hızla ilerlediği bu dönemde eğitime yönelik projelerimize ve yatırımlarımıza aralıksız devam edeceğiz. Çünkü eğitimsiz bir toplumun geleceği karanlıktır.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından programa katılan öğretmenlere hediyeler takdim edildi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, programın ardından okuldaki sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya gelip sohbet etti.

BAŞKAN MEHMET ÇINAR YETİM KOORDİNASYON MERKEZİNİ İNCELEDİ...:

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Yetim ve öksüz çocuklarımız ile ailelerine sosyal, psikolojik ve kişisel destekler sunacağımız, bölgemizde başka bir örneği olmayan Yetim Koordinasyon Merkezimiz ile Gönül Belediyeciliği hizmetlerimizin boyutunu geliştirmiş olacağız. Kadınlara yönelik Aile Danışmanlık Merkezi kurmak içinde çalışmalarımızı başlattık.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Cavit Aslan, Erkan Dikenli, Yeşilyurt İŞGEM Genel Müdürü Numan Özcan, Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeleri ve Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürü Alparslan Tokgöz ile birlikte yapımı tamamlanan Yetim Koordinasyon Merkezinde incelemelerde bulundu.

Yeşilyurt İlçesinde ‘sosyal devlet’ anlayışını vatandaşlara güçlü bir şekilde htirdiklerini ve ihtiyaç sahiplerine devletin şefkat elini planlı ve düzenli hizmetlerle ulaştırdıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yetim Koordinasyon Merkezi ile de yetim ve öksüz çocukların yanı sıra ailelerine sosyal, psikolojik ve kültürel anlamda güzel hizmetler sunacaklarını söyledi.

Yetim Koordinasyon Merkezinin açılışını yakında yapacaklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Sosyal Yardım İşler Müdürlüğümüzün hizmet alanlarına Yetim Koordinasyon Merkezimizi de ekleyerek, yetim ve öksüz çocuklarımız ile ailelerine yönelik sosyal, psikolojik ve farklı alanlarda ki eğitim programlarına ev sahipliği yapacağız. Turgut Özal Mahallemizde kiraladığımız üç katlı binanın iç ve dış yapısını baştan aşağıya tadilat ve onarımını yaparak modern ve nezih bir görüntüye kavuşturup, Yetim Koordinasyon Merkezi olarak Yeşilyurt’a kazandırdık. İlçemizde ikamet eden yetim ve öksüz çocuklarımızın hayata daha güzel ve umutla bakmaları amacıyla alanında uzman sosyologlar ve psikologların belirleyeceği eğitim programları ve aktiviteler düzenleyeceğiz.  Çocuklarımızın eğitimiyle ilgili her türlü ihtiyaçlarının karşılanacağı özel ve değerli bir projeyi daha Yeşilyurt’lularla buluşturuyoruz.” diye konuştu.

Yetim Koordinasyon Merkezinin ilçedeki ihtiyaç sahiplerine gıda, temizlik ve kıyafet gibi yardımların planlaması ve organizasyonu yapılan Emanet Çarşı ile koordineli olarak hizmet vereceğini dile getiren Başkan Çınar, “ Bölgemizin en büyük sosyal yardımlaşma noktası olan Emanet Çarşımıza başvuru yapan yetim ve öksüz çocuklarımızın yanı sıra duyarlı vatandaşlarımızın yardımlarıyla bu merkeze yönlendirilen veya bilgilendirilen evlatlarımıza maddi ve manevi yardımlarımızı buradaki merkezimiz aracılığıyla daha planlı ve sistemli bir boyutta gerçeğe dönüştürmüş olacağız. Yetim ve öksüz çocuklarımızın yanı sıra aileleri ve evlatlarımızı himaye eden yakınlarına da çeşitli alanlarda eğitimler düzenleyeceğiz. Malatya’da ilk defa Yeşilyurt İlçemizde hayata geçecek bu özel proje ile başarıyla yürüttüğümüz Gönül Belediyeciliği hizmetlerimizi de geliştirmiş ve büyütmüş olacağız. Bölgemizde ihtiyacı duyulan bu özel yatırım sayesinde; hepimizin göz bebeği olan yetim ve öksüz evlatlarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamış olacağız.” diye konuştu.

Yeşilyurt İlçesinde kadınlara yönelik Aile Danışmanlık Merkezleri kuracaklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ İlçemizde dezavantajlı durumda olan her yaş grubundaki vatandaşımıza hızlı, kaliteli ve güzel hizmetler ulaştırmak amacıyla hizmet alanlarımızı yeni bir yapılanma süreciyle birlikte genişletme kararı aldık. Yetim Koordinasyon Merkezimizin yanı sıra belediyemizde yeni kurduğumuz Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü çatısı altında; Sağlık İl Müdürlüğümüz ve Aile Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz ile koordineli olarak yürüttüğümüz çalışmalar doğrultusunda;  ilçemizde ki zor ve sıkıntılı durumda olan kadınlarımıza sosyal ve psikolojik destekler vereceğimiz Aile Danışmanlık Merkezleri kuracağız.  İhtiyaç sahibi kadınlarımızın sorunlarını rahat bir ortamda bizlere ve devletin ilgili kurumlarına iletebilecekleri ve yardım alabilecekleri merkezlerimizi açarak, bu alandaki sosyal hizmetlerimizin boyutunu geliştirmiş olacağız. Bölgemizde farkındalık oluşturan, dikkat çeken ve ilgi uyandıran bu tür sosyal sorumluluk projelerimiz ve yatırımlarımız sayesinde ihtiyaç sahibi bütün çocuklarımızın, kardeşlerimizin, kadınlarımızın ve büyüklerimizin asla sahipsiz ve yalnız olmadıklarını onlara güçlü bir şekilde htirmekteyiz. “ şeklinde konuştu. 

Başkan Çınar“Kadına Şiddet İnsanlığa Hakarettir”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ münasebetiyle yayımladığı mesajında, “ Kadına şiddet insanlığa hakarettir.” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar yayımladığı mesajında; “Her geçen gün gerek ülkemizde gerekse Dünya'nın bir diğer ucunda kadınlara karşı şiddet haberleri ile uyanıyoruz. Bizleri bugünlere getiren annelerimiz, mutluluğumuzun teminatı eşlerimiz, kız kardeşlerimiz, evlatlarımız ne yazık ki fiziksel, psikolojik ve sözlü baskılara maruz bırakılıyor. Dili, dini, rengi, ırkı ne olursa olsun kadına şiddet bir insanlık suçudur. Kadına şiddetin olduğu bir yerde medeniyetten söz edilemez, kadına şiddet insanlığa hakarettir.

“Kadına Şiddet İnsanlığa Hakarettir”

Kadına yönelik şiddeti ve baskıyı neden aşamıyoruz? Nerede yanlış yapıyoruz? Bu soruyu her gün sormalıyız kendimize. Şiddeti yenebileceğimiz, yok edebileceğimiz yegâne unsur; sevgi, saygı ve hoşgörüdür. Bu duyguların ilk kaynağı ise ailedir. Ailemizden alacağımız sıcacık güven, sevgi ve saygı duyguları, topluma yansıtacağımız yüzümüzü oluşturur. Eğitim, çağdaş bir bakış açısı, sağlam adalet ve demokrasi bilinci ise sevgi ve saygı ikliminin daha da güçlenmesine zemin oluşturacaktır. Sevgi, saygı, hoşgörü ve empati sahibi, çözüm odaklı ve iletişimden yana, moral ve motivasyon bakımında yeterli düzeye sahip kişilerin şiddete başvurması çok düşük bir ihtimaldir. Şiddete karşı mücadelede öncelikli görevimiz; mutlu insana ve mutlu topluma yatırım yapmak olmalıdır.

Alınacak daha güçlü tedbirlerle bugüne kadar yüreğimizi yakan, içimizi sızlatan kadın cinayetleri başta olmak üzere; çocuklarımıza, doğaya ve tüm canlılara yönelik şiddet vakalarının son bulmasını yürekten diliyorum.

Kadına yönelik şiddeti; sevgi, saygı ve hoşgörümüzün yanı sıra omuz omuza mücadelemiz ile mutlaka yeneceğiz, buna yürekten inanıyorum.  

Bu duygu ve düşüncelerle; 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününün kadınlara karşı şiddetin son bulmasına vesile olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Çınar;, Özveriniz,, Emeğiniz, ve, Fedakârlığınız, Asla, Unutulmaz,
Yorumlar
Haber Yazılımı