Haber Detayı
13 Nisan 2017 - Perşembe 17:42
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 16 Nisan, Türkiye için her alanda yeni bir başlangıç
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekâtının; Kurtuluş Savaşından bu yana Kıbrıs’tan sonra ikinci defa, Türkiye’nin hakkını ve hukukunu kendi gücü ve askeriyle aradığı bir operasyon olduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık sahada olan Türkiye, masaya çok daha güçlü şekilde oturma imkânına sahiptir” dedi.
Siyaset Haberi


Erdoğan “Terör Örgütlerini Ülkemizden Kazımak İçin Her Alanda Büyük Bir Mücadele Başlattık”...

‘Ordu Buluşması’ programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sadece terör örgütleriyle değil, son yıllarda ekonomide de içeriden ve dışarıdan ayağımıza pek çok çelme takıldı. Bu çok yönlü saldırılar karşısında, ‘en iyi savunma hücumdur’ anlayışıyla, kabuğumuza çekilmek yerine sahaya girmeye karar verdik. Terör örgütlerini ülkemizden kazımak için kamudan özel sektöre, sivil toplum örgütlerinden eğitime kadar her alanda büyük bir mücadele başlattık” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Evet Platformu’ tarafından Ordu’da düzenlenen ‘Ordu Buluşması’ adlı programda vatandaşlarla bir araya geldi. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen programda, Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.


“HAVALİMANIYLA, ORDU’DA YENİ BİR DÖNEM AÇILDI”

Ordu’ya en son iki yıl önce, Ordu-Giresun Havalimanı’nın açılış töreni vesilesiyle geldiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ilk, dünyanın deniz üzerine inşa edilmiş sayılı havalimanlarından olan havalimanını hizmete sunduklarını hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ağaç ve gıda sanayinin lokomotif şehri olan Ordu’nun önünde bu havalimanıyla yeni bir dönemin açıldığına inandığını söyledi.

“BELİRSİZLİK DÖNEMİNİN FATURASI ÇOK AĞIR OLDU”

Kendileri millete hizmet aşkıyla çalışırken, birilerinin de Türkiye’ye tuzak kurmanın hesaplarını yaptığını; geçen iki yılda Türkiye’de pek çok olayın yaşandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 Haziran 2015 seçimleri sonunda yaşanan belirsizlik ortamına işaret ederek, “Türkiye’nin zayıf düştüğünü, sendelediğini sanıp üzerimize sırtlan gibi saldırdılar. Bölücü terör örgütü çukur eylemleriyle kanlı yüzünü gösterdi. DEAŞ sınırlarımızı taciz etmeye başladı. FETÖ bulanık suda balık avlama hevesine kapıldı. Milletimizden aldığımız destek ve Anayasada yer alan yetkilerimizle, hemen duruma el koyduk, ülkemizi yeniden seçime götürdük. 1 Kasım’da Türkiye yeniden istikrarlı bir siyasi iklime girdi. Ama 4-5 aylık belirsizlik döneminin faturası çok ağır oldu” diye konuştu.

“Terör Örgütlerini Ülkemizden Kazımak İçin Her Alanda Büyük Bir Mücadele Başlattık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu dönemde başlayan terör eylemlerinde bugüne bin 300’ü aşkın şehit verildiğini, terör örgütlerinin başını ezme yolunda önemli bir mesafe kat edilmişken Türkiye’nin 15 Temmuz’da tarihinin en ağır ihanetiyle karşılaştığını kaydetti. Ordu’nun terörle mücadelede 17, 15 Temmuz darbe girişiminde iki şehidinin olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.

“16 NİSAN’DA TEK BİR OYUN BİLE ZİYAN OLMASINA İZİN VERMEYİN”

16 Nisan halk oylamasında; Orduluları şehitlerin emanetlerine sahip çıkmak ve gazilere olan şükran borcunu ödemek için ‘evet’ demeye çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiç kimsenin ‘Benim bir oyumdan ne olacak’ dememesi gerektiğini vurguladı. Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Unutmayın; bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan bir vatanı kurtarır. Bir oy da, yeri geldiğinde ülkenin geleceğini belirler. Onun için 16 Nisan’da tek bir oyun bile ziyan olmasına izin vermeyin” tavsiyesinde bulundu.

“ARTIK SAHADA OLAN TÜRKİYE, MASAYA ÇOK DAHA GÜÇLÜ OTURMA İMKÂNINA SAHİP”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadele kapsamında terör örgütlerine büyük kayıplar verdirildiğini, teröristleri açtıkları çukurlara gömdüklerini ve gömmeye devam ettiklerini belirtti ve devamında şunları söyledi: “Sadece terör örgütleriyle değil, son yıllarda ekonomide de içeriden ve dışarıdan ayağımıza pek çok çelme takıldı. Bu çok yönlü saldırılar karşısında, ‘en iyi savunma hücumdur’ anlayışıyla, kabuğumuza çekilmek yerine sahaya girmeye karar verdik. Terör örgütlerini ülkemizden kazımak için kamudan özel sektöre, sivil toplum örgütlerinden eğitime kadar her alanda büyük bir mücadele başlattık. Hem FETÖ’yü, hem PKK’yı hem DHKP-C’yi hedef alan bu mücadelede, açıkçası kimsenin gözünün yaşına bakmadık, bakmayacağız. Çünkü mesele, şu veya bu şahsın meselesi değildir. Mesele, ülkenin ve milletin bekası meselesidir. Bu süreçte atılan her adım hukuk içinde atılmıştır, bundan sonra da hukuk içinde atılmaya devam edecektir.”

Türkiye’ye yönelik terör kuşatmasının merkezi hâline gelen Suriye’de de önemli bir operasyon başlattıklarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekâtının; Kurtuluş Savaşından bu yana Kıbrıs’tan sonra ikinci defa, Türkiye’nin hakkını ve hukukunu kendi gücü ve askeriyle aradığı bir operasyon olduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık sahada olan Türkiye, masaya çok daha güçlü şekilde oturma imkânına sahiptir” dedi.

“TÜRKİYE, KOALİSYONLARIN YOL AÇTIĞI KAOS DÖNEMLERİNİ YAŞAMAYACAK”

‘16 Nisan’dan sonra ne olacak?’ diye soruların sorulduğuna işaret ederek, “16 Nisan’dan sonra Türkiye, terör örgütlerine ve onları kullanan güçlere karşı çok daha kararlı bir şekilde çıkabilecek” vurgusunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında: “Çünkü Türkiye artık, bir daha 7 Haziran’daki gibi belirsizlik dönemlerini yaşamayacaktır. Çünkü Türkiye artık, 1990’lı yıllarda koalisyonların yol açtığı kaos dönemlerini yaşamayacaktır. Çünkü Türkiye artık, yürütmesiyle, yasamasıyla, yargısıyla hedeflerine kilitlenmiş bir şekilde yoluna devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Türkiye’nin, istismar siyasetinden çok çektiğini, millet için taş üstüne taş koymamış nice siyasetçilerin, sadece belli kesimlerin hassasiyetlerini istismarla, yıllarca kendi ikballeri için çalıştığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hâlbuki bizim siyasetimiz daima hizmet siyaseti olmuştur. Biz bu millete efendilik yapmadık, efendi olmaya gelmedik; biz bu millete hizmetkâr olmaya geldik. Bizim derdimiz var, bizim bu millete aşkımız var, bunun gereğini yerine getiriyoruz” dedi ve Türkiye’ye geçen 14 yılda eğitimden sağlığa, ulaşımdan toplu konuta, adaletten emniyete, enerjiden gıda ve tarıma tarihin en büyük yatırımlarını yaptıklarını vurguladı.

“16 NİSAN, TÜRKİYE İÇİN HER ALANDA YENİ BİR BAŞLANGIÇ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu’ya, bu süreç içinde yapılan kamu yatırımlarının toplam tutarının 17 milyar lira olduğunu aktararak, Ordu Çevre Yolunun bu yıl tamamen bitirileceğini ve tamamlanan 30 sağlık tesisine ilave olarak şehre kazandırılacak 800 yataklı devlet hastanesinin 2019 sonuna kadar hizmete gireceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ordu’yu da içine alan Doğu Karadeniz Gelişim Projesini, 2019 yılına kadar 30 milyar liralık bir yatırımla tamamlamayı hedefliyoruz. 16 Nisan, 81 vilayetiyle tüm Türkiye için her alanda yeni bir başlangıç olacaktır. 16 Nisan’da ‘evet’ çıkmasıyla, daha büyük projeleri konuşacağımız, daha büyük yatırımları hayata geçireceğimiz, daha çok insanımızı istihdam edeceğimiz bir döneme gireceğiz” şeklinde konuştu.

Erdoğan “Avrupa’nın Yüzündeki Makyaj Dökülüyor”...

“Avrupa’nın Yüzündeki Makyaj Dökülüyor”

‘Giresun Buluşması’ programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı Avrupa ülkelerinin 16 Nisan halk oylaması süreciyle ilgili takındıkları tavra dikkat çekerek, “Bizim bakanlarımıza kapanan kapılar, dikkat edin Avrupa’da teröristlere sonuna kadar açıldı. Bizim bakanlarımızı polis zoruyla sınır dışına çıkartanlar, teröristlere polis korumasında gösteri yaptırdılar. Ne yaparlarsa yapsınlar, Avrupa’nın yüzündeki makyaj dökülüyor, altındaki o faşist, ırkçı, yabancı karşıtı İslam düşmanı bir yüz kendini göstermeye başlıyor” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Evet Platformu tarafından Giresun’da düzenlenen ‘Giresun Buluşması’ adlı programda vatandaşlarla bir araya geldi. Valilik yanındaki meydanda gerçekleşen programda, Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.


“MİLLETİMİZİN BU TOPRAKLARDAKİ VARLIĞINDAN RAHATSIZLAR”

Giresunluları, 16 Nisan’da ‘evet’ oylarıyla baharı bayrama çevirmeye davet ederek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ülke olarak bu kadar güzelliği bir arada topladığı için başının da belalardan eksik olmadığını; ancak bu topraklarda bin yıllık bir tarihe sahip olan milletin geleceğe emin adımlarla yürüdüğünü söyledi.

Her fırsatta birçok gayri meşru hesabın Türkiye’nin önüne konduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezi olayları sırasında duvarlara yazılan ‘Zulüm 1453’te başladı’ şeklindeki yazıyı hatırlatarak, “Bu kadar açık konuşamayanlar da kem diyerek-küm diyerek milletimizin bu topraklardaki varlığından duydukları rahatsızlığı ifade ediyorlar” diye konuştu.

“AVRUPA’NIN GELECEĞİNİ ORAYA YERLEŞMİŞ OLAN 5 MİLYON KARDEŞİMİZ ŞEKİLLENDİRECEK”

Almanya, Fransa, Hollanda, İsviçre, Belçika ve Avusturya’nın da içinde olduğu bazı Avrupa ülkelerinin 16 Nisan halk oylaması süreciyle ilgili takındıkları tavra dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları söyledi: “Bizim bakanlarımıza kapanan kapılar, dikkat edin Avrupa’da teröristlere sonuna kadar açıldı. Bizim bakanlarımızı polis zoruyla sınır dışına çıkartanlar, teröristlere polis korumasında gösteri yaptırdılar. Kendi polis araçlarında bölücü terör örgütünün posterleriyle gösteri yaptılar, nerede? Almanya’da. Ne yaparlarsa yapsınlar, Avrupa’nın yüzündeki makyaj dökülüyor, altındaki o faşist, ırkçı, yabancı karşıtı İslam düşmanı bir yüz kendini göstermeye başlıyor. Artık bunlar İslam karşıtı olduklarını göstermeye başladılar. Müslümanlara tahammülleri yok. Ne yapsalar boş. Avrupa’nın geleceğini Türkiye’den giderek oraya yerleşmiş olan 5 milyon kardeşimiz şekillendirecek. Nüfusu yaşlanan, ekonomisi yavaşlayan, takati, gücü tükenen Avrupa için başka çıkış yolu yok.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin zayıf hükûmetlerden çok çektiğini, çok partili hayata geçildiği zamandan beri kurulan koalisyonlarda siyasi, ekonomik, sosyal krizlerin ardı ardına patladığını belirtti ve “Hani vücut zayıf düştüğünde nezle, grip, diğer hastalıklar ardı ardına gelir ya, istikrarsızlık da benzer neticelere yol açıyor. İşte iki kavram; istikrar ve güven, biz bunu başardık. Bunu başarınca biz sıçramaya başladık. İşte ekonomik krizden teröre kadar tüm hastalıkların hücum ettiği Türkiye’yi biz tersine çevirdik, şimdi bunu kıskanıyorlar” dedi.

“TÜRKİYE’YE GEÇMİŞTEKİ ZORLUKLARI YAŞATANLAR BUGÜNKÜ ‘HAYIR’CILAR”

1970’li yıllarda yaşanan ekonomik sıkıntıları, 1990’ları yıllarda devlet memurlarının maaşlarının ödenemediği, hastanelerde oluşan kuyrukları, alınamayan ilaçları hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’ye o zorlukları yaşatanların bugünkü ‘hayır’cılar olduğunu söyledi ve kendilerinin yönetimi devraldığı dönemde eğitim, sağlık, adalet, emniyet, ulaşım, gıda-tarım ve enerjide yeni bir dönemin başladığını kaydetti.

16 Nisan’da oylanacak yönetim sistemi değişikliğini Türkiye’nin çok daha önce hayata geçirmesi gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğer bunu başarabilseydik, ne terör bu kadar azabilirdi, ne ekonomik krizler belimizi bu derece bükebilirdi. Geçtiğimiz 14 yılda tesis ettiğimiz istikrar ortamı kimseyi aldatmasın. Özellikle gençler sanıyor ki, Türkiye hep böyleydi, böyle gidecek; yok. Gençler, siz birçok şeyi bilmiyorsunuz, buralara öyle kolay gelmedik” diye ekledi.

Böyle olamayacağının en son örneğinin 7 Haziran seçimleri sonunda ortaya çıkan belirsizlik ortamında yaşandığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha o gün seçimlerin resmî sonuçları açıklanmadan bazı partilerin Cumhurbaşkanı olarak kendisinin meşruiyetini taştırmaya başladığını hatırlattı.

“YENİ SİSTEMDE SÜREKLİ SEÇİM KAYBEDİP DE KOLTUKTA OTURMA DEVRİ BİTİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün ‘böyle bir derdimiz yok’ diyorlar, çünkü milletimiz bunlara dersini verdi, ama akıllanmıyorlar. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi konusunda öyle yalanlar söylüyor ki, insanın aklı, havsalası almıyor. Cumhurbaşkanının muhtarlıkları, sendikaları, lokantaları kapatacağından başlayan ve ardı arkası gelmeyen yalanlarla ortalıkta dolaşıyorlar. Önce bunları bir cevap verelim dedik, sonra baktık ki zırvaları tevil götürecek gibi değil, biz de kendi hâllerine bıraktık. Zaten bugün söylediklerini ertesi gün kendileri yalanlıyor. Bir bakıyorsunuz, ‘Rakka’ya niye girmiyorsunuz, Münbiç’e niye girmiyorsunuz’ diyor, 5 dakika geçmeden ‘Suriye’de ne işiniz var’ diyor. Bir bakıyorsunuz ‘Hollanda’yla ilişkiler hemen kesilmeli’ diyor, daha bu sözün yankısı dinmeden ‘Avrupa’yla niçin gerginlik çıkarıyorsunuz’ diyor. Defalarca seçimlerden istediği neticeyi elde edememesi hâlinde siyaseti bırakacağını söyleyen, ama hiçbirinde sözünü tutmayan bu zatın miadı da dolmuştur. Bakın söylüyorum, 16 Nisan bu miadın tarihidir. Yeni sistemde öyle sürekli seçim kaybedip de koltukta kontrollü oturma devri bitiyor.”

Hiçbir partide genel başkanın, 7 kez seçim kaybetmesine rağmen parti genel başkanlığı koltuğunda oturamayacağını ancak ana muhalefet partisinde bunun olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu sebeple önümüzdeki dönem en büyük reform ana muhalefet partisinde olacaktır. Yeni dönemde sadece Türkiye’nin geleceği için söyleyecek sözü, uygulayacak programı, hayata geçirecek projeleri olanlar ayakta kalabilecektir. Zira demokrasilerde ana muhalefet partileri çok önemli, demokrasi, iktidarı ana muhalefetle güçlü kılar. Ama ne yazık ki Türkiye bu konuda nasipsiz. İnşallah bu önümüzde pazar gününden sonra Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TGRT Haber, Beyaz TV ve TV Net Ortak Yayınına Katıldı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TGRT Haber, Beyaz TV ve TV Net Ortak Yayınına Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TGRT Haber, Beyaz TV ve TV Net televizyon kanallarının ortak canlı yayınında ekrana getirilen ‘Referanduma Doğru Özel’ programına konuk oldu.

Huber Köşkü’nde gerçekleştirilen yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyaz TV’den Verda Yıldırım, TV Net’ten Nedret Ersanel ve TGRT Haber’den Batuhan Yaşar’ın sorularını cevaplayarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Her üç kanalın yanı sıra bazı yerel kanallarda da canlı olarak yayınlanan programda, 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması ile ilgili anket sonuçlarına dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugünlerde medyada tartışılan 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece İstanbul Havalimanı’ndan neden ve nasıl ayrıldığı konusu ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Mülakatta; halk oylamasında ‘hayır’ kampanyası yürüten ana muhalefet partisi lideri ve milletvekillerinin, değiştirilecek maddelerle ilgili iddiaları ve eleştirilerinin sorulduğu Cumhurbaşkanı Erdoğan, değişikliklerin gerçekte neyi içerdiği ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Oylanacak Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi bağlamında; yasama, yürütme ve yargı organları ile ilgili olarak, var olan sistemle oyalanacak sistem arasındaki farkları anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni sistemin kuvvetler ayrılığı bakımından getirdiği avantajlara değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, devlet yönetiminden ekonomiye, terörle mücadeleden uluslararası ilişkilere kadar yeni yönetim sisteminin sağlayacağı imkânlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan“Bir Terörist Örgütü, Başka Bir Terörist Örgütle Terbiye Edemezsin”...

TGRT Haber, Beyaz TV ve TV Net televizyon kanallarında gündemdeki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rakka ve Münbiç'teki son duruma ilişkin “Rakka'daki mücadelede bizim kararlılığımız şudur, biz diyoruz ki gelin hedef DEAŞ mıdır, birleşelim beraber DEAŞ'a karşı mücadeleyi verelim. Ama ey Amerika sen, YPG, PYD ile beraber bu işi yapacağım dersen, orada biz yokuz. Niye? Çünkü DEAŞ ne kadar terörist bir örgütse, PYD ve YPG de en az o kadar terörist örgüttür” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TGRT Haber, Beyaz TV ve TV Net televizyon kanallarının ortak canlı yayınında ekrana getirilen ‘Referanduma Doğru Özel’ programına konuk oldu. Huber Köşkü’nde gerçekleştirilen yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyaz TV’den Verda Yıldırım, TV Net’ten Nedret Ersanel ve TGRT Haber’den Batuhan Yaşar’ın sorularını cevaplayarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmeye ilişkin soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile Suriye'deki son gelişmeler, Türkiye-Rusya, Türkiye-ABD birlikte ne gibi çalışmalar yapabileceklerini görüştüklerini söyledi.

İDLİB'DEKİ KİMYASAL SİLAH SALDIRISI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'deki kimyasal silah saldırısının üzerinde durduklarını, müşterek çalışmaları bundan sonraki süreçte de devam ettirebileceklerini konuştuklarını anlatarak, “Aynı zamanda kimyasal silahla mücadele noktasında şu anda Türkiye'de bir ekip var. Bunlar burada bir çalışma yürütüyorlar. Bu noktada biz geri duramayız ama elimizde bazı ciddi belgeler, bulgular var. Bunları da paylaşmaya hazırız dedik. Bu konuyla ilgili genelkurmay başkanlarımız görüşmelerini sürdürüyorlar. Bütün bunlarla beraber bir de ikili ilişkilerimizde charter seferleriyle ilgili bazı dedikodular duyduk. Bunlar bizi rahatsız etti. Bunu kendisiyle paylaştık. Bu çalışmayı, beraberce kendileriyle aynı zamanda Amerikalı yetkililerle, belki yarın Sayın Trump ile bir görüşmemiz olabilir. Onlarla da bu görüşmeleri yapıp, süreci hızlandırma gayreti içinde olacağız" diye konuştu.

“SURİYE’DE KONVANSİYONEL SİLAHLARLA YÜZ BİNLERCE İNSAN ÖLDÜ”

"Suriye'de, Türkiye-Rusya-ABD arasında bir mutabakat oluşma ihtimalini görüyor musunuz?" sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun yapılması gerektiğini belirterek, “Ben sadece kimyasal silahlarla mücadeleden yana değilim. Bu olayın sadece bir boyutu. Ölenler sadece kimyasal silahla öldürülmüyor ki. Şimdi diyelim ki kimyasal silahlarla 1500-2000 kişi ölmüşse, konvansiyonel silahlarla yüz binlerce insan öldü. Niye onu konuşmuyoruz? Niye bunları bir kenara koyuyoruz. Kimyasal silahlara karşı mücadeleyi verelim, konvansiyonel serbest. Böyle saçmalık olmaz” dedi.

“DEAŞ KADAR, PYD VE YPG DE TERÖRİST ÖRGÜTTÜR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rakka ve Münbiç'teki son duruma ilişkin, şunları söyledi: "İnsani yardım noktasında Münbiç'te Rusya'nın da bir hareketlenmesi var. Aynı şekilde Amerika'nın koalisyon güçleriyle, yani PYD, YPG ile beraber orada bir çalışması var. Tabi rejim de bu işin içinde. Ama orada Özgür Suriye Ordusu ile beraber biz de varız. Biz de bu süreci devam ettireceğiz. Münbiç ile iş bitmiyor. DEAŞ'ı oradan sildin attın ama asıl önemli olan DEAŞ'ın merkezi durumunda olan yer Rakka. Rakka'daki mücadelede bizim kararlılığımız şudur, biz diyoruz ki gelin hedef DEAŞ mıdır, birleşelim beraber DEAŞ'a karşı mücadeleyi verelim. Ama ey Amerika sen, YPG, PYD ile beraber bu işi yapacağım dersen, orada biz yokuz. Niye? Çünkü DEAŞ ne kadar terörist bir örgütse, PYD ve YPG de en az o kadar terörist örgüttür. Yani bir terörist örgütü, başka bir terörist örgütle terbiye edemezsin. Bunların iyisi kötüsü olmaz."

Aynı şeyi Rusya ile de paylaştıklarını, bu konuda fikir birliği olmasını temenni ettiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Astana sürecini Rusya ile birlikte başlatmıştık. İran da katılmıştı. Yeniden bu Astana sürecini diri tutabilir, devam ettirebiliriz" dedi.

“Bir Terörist Örgütü, Başka Bir Terörist Örgütle Terbiye Edemezsin”

“54 SENE BEKLEDİK, BUNDAN SONRA BEKLEYECEK ZAMANIMIZ YOK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazar günü halkın vereceği cevabın sadece ulusal değil, uluslararası olacağını dile getirdi. 'Evet'in çok kuru bir şey olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'da da seçim yapılacağını ve oradaki adayların hepsinin kendisini konuştuğunu, Almanya'daki dergilerin kapağında yer aldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çok yüksek bir tonda evet çıktığı anda, AB ile de oturacağız masaya. Hadi bakalım, ne diyorsunuz? Var mısınız, yok musunuz? Bize kalkıp da hala afra tafra yapma. Varsanız ne ala. 54 sene bekledik, bundan sonra bekleyecek zamanımız yok. Oturun kararınızı verin. Vermediğiniz takdirde biz kendi kararımızı vereceğiz" ifadelerini kullandı.

FETÖ ELEBAŞININ, TÜRKİYE'YE İADESİ

"Trump'ın gelmesiyle ABD'de FETÖ noktasında, olumlu manada söz edildi kamuoyunda. FETÖ elebaşının, Türkiye'ye iadesi noktasında size olumlu sinyaller geliyor mu?" sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Görünen şey şu, Bharara denilen o savcının malum görevden alınmış olması, bu olumlu adımlardan bir tanesi ama tabi Bharara'nın altı şu anda tamamen onun kendi ekibi. Biz şimdi tabi bunları da aslında bekliyoruz ve orada gerek FETÖ’yle ilgili atılan adımlar, gerek Rıza Zarrab'la ilgili atılan adımlar, bunları biz adil yaklaşım tarzları olarak görmüyoruz ve adaletin bir an önce tecellisi çok önemli. Mesela son zamanda Halk Bankası Genel Müdür Muavinimize yönelik yapılan işi de bizler adil bir yaklaşım olarak görmüyoruz. Yani yedi kez Amerika'ya giriş çıkış yapmış olan Halk Bankası Genel Müdür Muavininin böyle bir şeye muhatap kalmış olması gerçekten düşündürücüdür, üzücüdür."

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
 
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan;, 16, Nisan,, Türkiye, için, her, alanda, yeni, bir, başlangıç, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Malatya Olay Gazetesi
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Akhisarspor
0
0
0
0
0
0
2
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
3
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
4
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
5
Medipol Başakşehir
0
0
0
0
0
0
6
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
7
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
8
Göztepe
0
0
0
0
0
0
9
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
10
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
11
Çaykur Rizespor
0
0
0
0
0
0
12
Bursaspor
0
0
0
0
0
0
13
BŞB Erzurumspor
0
0
0
0
0
0
14
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
15
Atiker Konyaspor
0
0
0
0
0
0
16
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
17
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
18
Yeni Malatyaspor
0
0
0
0
0
0
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv