Haber Detayı
10 Nisan 2017 - Pazartesi 20:07
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan; Ana Muhalefet Partisi FETÖ’nün Safsatalarına Borazanlık Yapıyor
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emek olmadan, zahmet olmadan, nimet olmaz. Milletin gönlüne girmeden, ona hizmet etmeden iktidarda kalınmaz. Garip-gurebanın derdiyle dertlenirsen, yetimin başını okşarsan, piri fanilerimizin duasını alırsan, işte o zaman devlet adamı olursun. Yoksa yaptığın iş sadece koltuğu işgal etmektir” ifadelerini kullandı.
Siyaset Haberi


Erdoğan “Ana Muhalefet Partisi FETÖ’nün Safsatalarına Borazanlık Yapıyor”...

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Çorum'da halka hitap etti.

‘Çorum Buluşması’ programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet liderinin kontrollü darbe iddialarına karşı “Ana muhalefet partisinin görevi, FETÖ’nün safsatalarına borazanlık yapmak mıdır? CHP’nin misyonu, 15 Temmuz gecesi suçüstü yakalanan FETÖ’nün katillerini aklamak mıdır? Bunlar tıpkı freni patlamış kamyon gibi nereye gittiklerini, ne yöne savrulduklarını bilmiyorlar” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’da düzenlenen ‘Çorum Buluşması’ adlı programda vatandaşlarla bir araya geldi. Abide Meydanı’nda gerçekleşen programda, Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.


“2002'DEN BU YANA ÇORUM BİZE SAHİP ÇIKTI”

6 yıllık aranın ardından, Çorumlularla buluşmaktan duyduğu memnuniyetini ve 2002 yılından bu yana tüm seçimlerde gösterdiği teveccühten dolayı teşekkürlerini ifade ederek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah Çorum’un bu sefer de şöyle dosta güven, düşmana korku salacak bir ‘evet’ oyuyla yine tarih yazacağına inanıyorum” diye konuştu.

İskilip, Alaca ve Osmancık ilçelerine bu yıl, Dodurga, Mecitözü ve Oğuzlar içlerine ise 2019 yılında doğal gaz verileceğini müjdeleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elbette tarımın, sanayinin, bölgesinin üretim merkezi olan Çorum’a ne yapsak azdır. Çünkü sizler yıllarca ihmal edilmenize rağmen, yılmadan, yüksünmeden çalıştınız, şu çorak topraklara adeta hayat verdiniz. Çoğu zaman kendi emeğinizle, kendi sermayenizle fabrikalar kurdunuz. Şu koca bozkırı, adeta bir sanayi vahasına dönüştürdünüz. Bugün bu fabrikalar sadece şehrimize ve ülkemize hizmet etmiyor. İsviçre’den Amerika’ya, Irak’tan İtalya’ya kadar dünyanın birçok ülkesinde, Çorumlu kardeşlerimizin ürünlerine rastlıyoruz. Çorum’un başarılarıyla hepimiz iftihar ediyoruz” dedi.

“BİZİM GÖZÜMÜZDE 81 VİLAYETİMİZİN TAMAMI EŞİTTİR”

Kendileri için 81 ilinin tamamının eşit olduğunu, dili, bölgesi, etnik kimliği ne olursa olsun, 80 milyonun tamamına aynı nazarla baktıklarını ve ülkenin her köşesine, adalet ve hakkaniyetle hizmet götürmenin mücadelesini verdiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu anlayışla geçen 14 yılda Çorum’a 11 milyar liralık yatırım yaptıklarını hatırlattı ve eğitim, sağlık, toplu konut ve ulaşım alanlarında yapılan yatırmalardan örnekler verdi.

“MİLLETİN GÖNLÜNE GİRMEDEN, ONA HİZMET ETMEDEN İKTİDARDA KALINMAZ”

“Ana Muhalefet Partisi FETÖ’nün Safsatalarına Borazanlık Yapıyor”

800 yataklı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve 4 sağlık yatırımının inşası ile Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale hızlı tren proje çalışmalarının sürdüğüne işaret eden ve Çorum’u da kapsayan Orta Anadolu Gelişim Projesi kapsamında bölgeye 13 milyar 230 milyon liralık yatırım yapılacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emek olmadan, zahmet olmadan, nimet olmaz. Milletin gönlüne girmeden, ona hizmet etmeden iktidarda kalınmaz. Garip-gurebanın derdiyle dertlenirsen, yetimin başını okşarsan, piri fanilerimizin duasını alırsan, işte o zaman devlet adamı olursun. Yoksa yaptığın iş sadece koltuğu işgal etmektir” ifadelerini kullandı.

“13 ÇORUMLU KARDEŞİMİZ DARBECİLER TARAFINDAN KALLEŞÇE KATLEDİLDİ”

Çorum’un, tarih ve medeniyet şehri olduğu kadar şehit ve gaziler diyarı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehrin terörle mücadele operasyonlarda son 2 yılda 20 şehit verdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz darbe girişiminin savuşturulmasında Çorum’un kahraman evlatları kanlarıyla yine destan yazdı. 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü hainlere sokakları, meydanları, kışlaları dar edenler, yine bu toprakların, yani sizlerin akrabalarıydı, çocuklarıydı. O gece 13 Çorumlu kardeşimiz darbeciler tarafından kalleşçe katledildi. ‘Bu vatan bizim, kimse bizden alamaz’ diyerek öne atılan, yol arkadaşım, dava arkadaşım, dostum Erol Olçok bunlardan biridir. Evde kalması için yapılan ısrarlarına aldırmadan ‘Sen nereye ben oraya’ diyerek babasıyla beraber daha 16 yaşında şehadete yürüyen Abdullah Tayyip, işte bu yiğitlerden biridir” şeklinde konuştu.

“KILIÇDAROĞLU 15 TEMMUZ AKŞAMI SEN NİYE KAÇIP GİTTİN?”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz darbe gecesinde 23.00 sularında İstanbul Havalimanı’na indiğine ve buradan hemen ayrıldığına ilişkin bugün gazetelerde yayınlanan haberlere dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Ey Kılıçdaroğlu, ben tüm milletime çağrıyı yaptım ve milletimi meydanlara davet ettim ve benim milletim on binler, yüz binler meydanlara döküldü. Senin geldiğin havalimanında da on binler vardı o akşam, sen niye kaçıp gittin? Bakırköy Belediye Başkanının evine gideceğine, sen de orada vatandaşınla beraber olsaydın ya, niye kaçtın gittin? Bu iş yürek ister yürek, bu iş kürekle olmaz, yürekle olur. ‘Ben açıklamalarımı yaptım, darbeye karşıyım dedim’ diyor. İyi ki dedin ha. Kapının arkasından darbeye karşıyım demiş. Desen ne olur. Sen orada vatandaşınla beraber olacaktın, öyle kaçıp gitmeyecektin.”

“GECE-GÜNDÜZ VAZİFE BAŞINDA OLAN EMNİYET TEŞKİLATINI TEBRİK EDİYORUM”

Tüm şehitler için Allah’tan rahmet, ailelerine sabır dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polis Haftası’nın da tüm Emniyet Teşkilatı mensuplarına hayırlı olması temennisinde bulundu ve “Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 172. yıl dönümü münasebetiyle kutladığımız Polis Haftası, ülke ve millet olarak polislerimize olan şükran duygularımızı ifade etmemize vesile oluyor. Mahallemizin asayişinin sağlanmasından, dağlarda terörle mücadeleye kadar ülkemizin ve milletimizin huzuru, güvenliği, bekası için gece-gündüz vazife başında olan Emniyet Teşkilatı mensuplarımızın polis haftalarını tebrik ediyorum” sözlerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi için ‘kontrollü darbe’ ifadesini kullanan ana muhalefet partisi liderinin tepkiler karşısında “Ben bunu ilk defa söylemiyorum” dediğini hatırlattı ve “Şecaat arz ederken sirkatin söylüyor. Kardeşim, bunun yaptığı tabii ilk defa değil. Çıkıp 80 milyondan özür dilemek yerine, maalesef suç bastırmaya çalışıyor. Delikanlıca hatasını kabullenmek varken, yeni hezeyanların, yeni yalanların peşine takılıyor” eleştirisinde bulundu.

“BİR GÜN FETÖ’CÜ OLUYORLAR, DİĞER GÜN BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜYLE ARKADAŞLIK YAPIYORLAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sen nasıl bir adamsın, insanda biraz yüz olur. 15 Temmuz gecesi canını ortaya koyan bu millete karşı birazcık mesuliyet olur. İnsanda o gece gözünü kırpmadan ölüme koşan 249 şehide karşı, 2193 gaziye karşı saygı olur. İnsanın gece boyu sokaklarda tanklara göğsünü siper eden milyonlara karşı vefası olur. Ha sen kaçtın kurtuldun ama ey Kılıçdaroğlu, bak Tayyip Erdoğan tüm ailesiyle, tüm arkadaşlarıyla, tüm vatandaşlarıyla birlikte Yeşilköy Havalimanında F16’lar üzerimizden geçerken, orada helikopterler üzerimizden geçerken, biz Yeşilköy Hava Meydanında oturduk operasyonu yönettik. Ve ertesi gün öğleye doğru hamdolsun bu iş bitirildi. Ve 29 gün sabahlara kadar benim milletim meydanlardan koptu mu? Kopmadı. 29 gün devam etti. Ana muhalefet partisinin görevi, FETÖ’nün safsatalarına borazanlık yapmak mıdır? CHP’nin misyonu, 15 Temmuz gecesi suçüstü yakalanan FETÖ’nün katillerini aklamak mıdır?”

CHP yetkilileri ile ilgili olarak, “Bunlar tıpkı freni patlamış kamyon gibi nereye gittiklerini, ne yöne savrulduklarını bilmiyorlar. Diyet borçlarını ödemek için bir gün FETÖ’cü oluyorlar, diğer gün bölücü terör örgütüyle arkadaşlık yapıyorlar” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi ben şunu merak ediyorum: Acaba bu zat tüm bu söylediklerinden sonra şehit ailelerinin, binlerce gazimizin yüzüne nasıl bakacak? Onların karşısına hangi yüzle çıkacak? İdrak kulağından gaflet pamuğunu çıkarmayana nasihat kar etmezmiş. Maalesef bunlar da milletten utanmıyor, çekinmiyor, ne söylersek söyleyelim idrakleri açılmıyor” yorumunda bulundu.

“EVET DİYENLERE NASIL BİR YUNAN GÖZÜYLE BAKIYORSUN?”

“Bunların içinde de millete düşmanlık var, kin-nefret var. Onun için birisi FETÖ’nün avukatlığını yaparken, diğeri evet diyenleri İzmir’de denize dökmekten bahsediyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Dün İzmir’deydik, yüzbinler meydandaydı, Gündoğdu Meydanındaydık. Bekledim denize dökerler diye, ama gelen giden olmadı. Neyi denize döküyorsun, haddini bil. Ama bunlar ne yazık ki terbiyeden muaf. Öbürü, yine İzmir Milletvekili o da, çıkıyor seçim otobüsünün üstünden oradaki insanımıza, polisimize ağzına alınmayacak hakaretlerde bulunuyor ve ‘it’ diyor. Bunu Hollandalı yapıyor, atını-itini, köpekleriyle beraber benim oradaki Trabzonlu Hüseyin Kurt evladımızın üzerine salıyor ve onu orada ciddi manada yaralıyor. Ama sen burada bunu nasıl yapıyorsun? Sen evet diyenlere nasıl bir Yunan gözüyle bakıyorsun?”

Erdoğan “Siyasi Rekabet, Müşterek Çalışmaya Mani Değildir”...

‘Çorum Buluşması’ programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Millî meselelerde kavga, rekabet, çekişme, didişme olmaz. Ülkenin istiklalini, milletin geleceğini ilgilendiren hususlarda siyasetçiden beklenen, güç birliği yapmasıdır. Ülkenin önünü açacak bir yönetim modelinde uzlaşmak da böyledir. Biz isterdik ki, Parlamentodaki tüm partiler bir olsunlar, beraber olsunlar ama olmadı. 16 Nisan’da milletimizin takdirine sunulan Anayasa değişikliği asla bir şahsın veya partinin projesi değildir. Bu ülkenin geleceğiyle ilgili bir reformdur” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’da düzenlenen ‘Çorum Buluşması’ adlı programda vatandaşlarla bir araya geldi. Abide Meydanı’nda gerçekleşen programda Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.

“Siyasi Rekabet, Müşterek Çalışmaya Mani Değildir”

“MİLLETİN MENFAATLERİ SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA UZLAŞMAK GEREKİR”

16 Nisan halk oylaması ile ilgili ‘hayır’ kampanyası düzenleyenlerin, genç kızları başörtüleriyle üniversitelere girmesine izin vermeyen ve devlet dairelerinde başörtülü olarak çalışılmasına müsaade etmeyenler olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ‘hayır’ diyenler imam hatip okullarını kapatanlar. Bunları yaşadık mı? Yaşadık. Bunlar ayrımcılık yaptılar. İmam hatip okullarını bir tarafa koydular, diğer okulları bir tarafa koydular. Biz ise tüm okullara sahip çıktık, hepsine sahip çıktık. Dedik ki ‘Herkes giyiminde, kuşamında serbest, hür, inancına uygun olarak örtünebilir.’ dedik. Kimseye cebir, zor kullanmadık” diye konuştu.

Siyasetin bir yarış olduğunu, rekabet, tartışma ve mücadele olmadan siyasetin yapılamayacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ancak bunun yalan söylenmeden ve dürüstlükle yapılması gerektiğini vurgulayarak, “Milletin menfaatleri söz konusu olduğunda tüm farklılıkları bir tarafa koyarak uzlaşmak, ortak hareket etmek gerekiyor. Siyasi rekabet asla iş birliğine, müşterek çalışmaya mani değildir” vurgusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şunları söyledi: “Bilhassa millî meselelerde kavga olmaz, rekabet olmaz, çekişme, didişme olmaz. Ülkenin istiklalini, milletin geleceğini ilgilendiren hususlarda siyasetçiden beklenen güç birliği yapmasıdır. Bu konularda aslolan, beraberliktir, dayanışmadır, kenetlenmedir. Terörle mücadele örneğin böyle bir meseledir. Darbe teşebbüsüne direnmek, milletin emanetine sahip çıkmak böyle bir konudur. Ülkenin önünü açacak bir yönetim modelinde uzlaşmak da böyledir. Biz isterdi ki, Parlamentodaki tüm partiler bir olsunlar, beraber olsunlar, ama olmadı. 16 Nisan’da milletimizin takdirine sunulan Anayasa değişikliği asla bir şahsın veya partinin projesi değildir. Bu ülkenin geleceğiyle ilgili bir reformdur.”

“GEÇMİŞTE TÜM LİDERLER TÜRKİYE’DE KALICI İSTİKRARIN ANAHTARINI BAŞKANLIK SİSTEMİNDE GÖRDÜ”

16 Nisan’da oylanacak Anayasa değişiklikleri paketinin hazırlanmasında AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin ellerini taşın altına koyduğunu ve değişikliklerin bu iki partinin milletvekillerinin oylarıyla milletin önüne geldiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, her iki siyasi partinin milletvekillerine teşekkür etti ve “Şimdi sıra sizde. Şimdi burada da AK Partiye gönül veren kardeşlerim, MHP’ye gönül veren kardeşlerim, Büyük Birlik Partisine gönül veren kardeşlerim, Saadet Partisine gönül veren kardeşlerim, Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül veren kardeşlerim, gelin diyorum el ele verin, beraber olun” çağrısında bulundu.

Oylanacak Anayasa değişikliğinin köklerinin, çok eskiye giden bir ‘millet ve memleket projesi’ olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmişte Özal’dan Erbakan’a, Demirel’den Türkeş’e ve Yazıcıoğlu’na kadar tüm liderlerin Türkiye’de kalıcı istikrarın anahtarını başkanlık sisteminde gördüğünü hatırlattı ve “Çünkü onlar da sağlam ağaca kurt yürümeyeceğini biliyorlardı, bunun için başkanlık sistemini savunmuşlardı. Bugün önümüzde onların hayalini kurduğu sistemi gerçeğe dönüştürme fırsatı var. Ülkemize kalıcı istikrarı getirecek, son 14 yılın kazanımlarını garanti altına alacak bir yapıyı tesis ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“ÇOK DAHA DEMOKRATİK BİR MODEL KURUYORUZ”

Oylanacak sistem değişikliğiyle sürekli kriz ve kaos üreten köhnemiş bir sistemi milletin desteğiyle artık rafa kaldırılacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Senelerdir ülkemizin ayağına pranga olmuş, gelişmesini, büyümesini engellemiş bir düzen yerine, çok daha demokratik bir model kuruyoruz; var mıyız? Artık hiç kimse millete rağmen iktidara gelemeyecek, hiç kimse sırtını faiz lobilerine, terör örgütlerine yaslayarak koltuk hayali kuramayacak. İktidar olmak isteyen herkes icazeti sadece halktan alacak halktan.” şeklinde konuştu.

“BELEDİYELER VE MUHTARLIKLAR YASAL TEMİNAT ALTINDADIR” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet partisi liderinin, yeni yönetim sisteminde Cumhurbaşkanının istediğinde meclisi feshedeceği yönündeki ifadesine de değindi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanının böyle bir yetkisi yok. Ve ‘bir gece yatıp ertesi gün kalktığınızda muhtarlıkların kapatıldığını görürsünüz’ diyor. Yahu Kılıçdaroğlu, bir defa Anayasa nedir, yasa nedir, kararname nedir bunu bilmiyorsun, önce bunu öğren. Cumhurbaşkanının bir defa kanun çıkarma yetkisi yok, Cumhurbaşkanı sadece kararname çıkarabilir, o da Anayasa veya yasalardaki boşluklardan dolayı eğer bir kararname çıkarma durumu olursa bu kararnameyi çıkarır. Ama kararname muhtarlıklar için, belediyeler için geçerli için geçerli değildir, Anayasa ve yasal teminat altındadır belediyeler, muhtarlıklar. Değerli kardeşlerim, bunlarla ilgili bir kararname çıkardı Cumhurbaşkanı, eğer bu kararnameyi Parlamento ret ediyorsa, bu kararnamenin de hükmü yoktur.”

“BATI IRKÇILIKLA, DEVLET TERÖRÜYLE ÜZERİMİZE GELİYOR”

16 Nisan’dan itibaren artık 25 günlük, 35 günlük, 2 aylık hükûmetler döneminin bitip Türkiye’nin önünde taptaze, yepyeni bir dönemin kapılarının aralandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu tarihî reformunun önemini içimizdeki bazı gafiller anlamayabilir, ama birileri durumun çok iyi farkında ve tüm güçleriyle, bütün maşalarıyla üzerimize geliyorlar. Başta Batının bazı ülkeleri, terör örgütlerini destekleyerek üzerimize geliyorlar, kapılarını ‘evet’ diyenlerin üzerine çarparak üzerimize geliyorlar. Manşetlerinden, devlet televizyonlarından açıkça ‘hayır’ çağrısı yaparak Batı üzerimize geliyor. Irkçılıkla, polis şiddetiyle, devlet terörüyle üzerimize geliyor. Bizi ve milletimizi bu şekilde yıldırmayınca, bu sefer ülkemizi açıktan tehdide başladılar” dedi.

“BİZE PARMAK SALLAYANLARA DERS VERECEĞİZ”

Batılı ülkelerin bu tavırlarına karşı en güzel cevabı yurt dışında yaşayan vatandaşların Pazar günü sandıklar açıklandığında vereceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Bu kardeşlerimiz demokrasiden, hukuktan, vakarlarından asla taviz vermeden gittiler, oylarını kullandılar ve ülkemize sahip çıktılar. Bütün Avrupa ülkelerine insanlık ve demokrasi dersi verdiler” sözlerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının son bölümünde şunları kaydetti: “80 milyon Türkiye olarak, hem de çok güçlü bir oy oranıyla bu kez biz haykıracağız, milletimizi boğmak isteyenlerin, devletimizi bölmek isteyenlerin heveslerini bir kez daha inşallah kursaklarında bırakacağız. Bize parmak sallayanlara şöyle okkalı bir ders vereceğiz. Ben sizlerden rekor düzeyde bir oy bekliyorum, Çorum’un ‘evet’le sandıkları patlatmasını bekliyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum Valiliğini Ziyaret Etti...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çorum’da ‘Çorum Buluşması’ programında vatandaşlarla bir araya geldiği programın ardından Çorum Valiliğini ziyaret etti.

Vali Necmeddin Kılıç'tan şehirde yürütülen çalışmalar ve hizmetlerle ilgili bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretinin ardından Prof. Dr. Hayrettin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini bekleyen öğrencilere hitaben bir konuşma yaptı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, okula adı verilen Prof. Dr. Hayrettin Karaman’ın İstanbul İmam Hatip Okulu’nda kendisinin de hocası olduğunu ve hocalarından aldığı ilim ve feyizle bu yolda yürüdüğünü ifade etti. İmam Hatip liselerinde okuyan öğrencilere bir dönem üniversite kapılarının kapalı olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Şubat sürecinde; 600 bin olan öğrenci sayısının, 60 bine kadar düştüğünü hatırlattı.

“İMAM HATİP LİSELERİNDE OKUYAN ÖĞRENCİ SAYISI 1 MİLYON 300 BİNE ULAŞTI”

İmam Hatip liselerinde okuyan öğrenci sayısının 1 milyon 300 bine ulaştığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdi müfredata eğildiklerini ve içeriği doldurmanın gayreti içinde oldukları söyledi. Artık proje okulların yapılmaya başlandığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce yaptığı bir konuşmada dindar bir nesil yetiştirmek istediğini söylediğinde saldırıya maruz kaldığını hatırlatarak, “Varsın saldırsınlar, biz bununla, bu toplumun içerisinde gerçekten bizim medeniyetimize, gerçekten yeni bir medeniyetin inşasına çalışacak nesli konuşuyoruz. En iyi ahlaka sahip bir nesli konuşuyoruz” sözlerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum Valiliğini Ziyaret Etti

Okullarda şu an var olan fiziki imkânların geçmişte olmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Elhamdülillah, bak şimdi neler var? Böyle kapalı spor salonları yoktu. Bodrum katlarda biz beden eğitimi dersi yapıyorduk. Oralardan geldik. Konferans salonları modern. Maşallah burada yüz derslik var. Benim sınıfımda 70 öğrenciydik biz; ama şimdi burada ortalama öğrenci sayısı herhâlde 25. Nereden nereye geldik. Şimdi biz de sizden ne istiyoruz? Başarı, başarı, başarı… Hocalarımızdan da eserlerin en güzelini bekliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinde hazır bulunan Prof. Dr. Hayrettin Karaman da, "Okulları birbirinden ayırmıyoruz ama okulların birbirine katkıları olmalı. Bu imam hatip okullarının, imam hatip neslinin diğer kardeş okullara bir katkısı, bu okulların da bizim okullara bir katkısı olmalı. Neticede biz iri, diri, tek Türkiye olmalıyız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, Çorum Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Ahlatcı Metal Rafinerisi'ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ziyareti ile temaslarını tamamlayarak şehirden ayrıldı.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
 
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan;, Ana, Muhalefet, Partisi, FETÖ’nün, Safsatalarına, Borazanlık, Yapıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Malatya Olay Gazetesi
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
3
0
0
0
0
0
0
4
0
0
0
0
0
0
5
0
0
0
0
0
0
6
0
0
0
0
0
0
7
0
0
0
0
0
0
8
0
0
0
0
0
0
9
0
0
0
0
0
0
10
0
0
0
0
0
0
11
0
0
0
0
0
0
12
0
0
0
0
0
0
13
0
0
0
0
0
0
14
0
0
0
0
0
0
15
0
0
0
0
0
0
16
0
0
0
0
0
0
17
0
0
0
0
0
0
18
0
0
0
0
0
0
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv