Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 16:51
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan; fırsatçılık yapmaya kalkanlara izin vermedik
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika...Sıcak haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mevcut doğal gaz ve petrol boru hatlarımıza ilaveten TANAP, Türk Akımı, Kuzey Irak Doğal Gaz Boru Hattı ve Doğu Akdeniz Boru Hattı gibi tarihî nitelikte projeler bu amaçla geliştirildi” açıklamasında bulundu.
Teknoloji Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan; fırsatçılık yapmaya kalkanlara izin vermedik

“Ege ve Kıbrıs başta olmak üzere yakın çevremizde fırsatçılık yapmaya kalkanlara izin vermeyiz”...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 101 Yerleşim Yerine Doğal Gaz Hizmete Alım Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Ülkemizin güvenlik hassasiyetlerinin başka yerlere kaymasından yararlanarak Ege ve Kıbrıs başta olmak üzere yakın çevremizde fırsatçılık yapmaya kalkanlara asla izin vermedik, vermeyeceğiz. Kıbrıs açıklarında, Türkiye’ye rağmen yürütülmeye çalışılan sondaj faaliyetleri konusundaki net tavrımız, umarım birilerine ders olmuştur” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 101 Yerleşim Yerine Doğal Gaz Hizmete Alım Töreni’ne katıldı. Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

“EN BÜYÜK YATIRIM HAMLESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ SEKTÖRLERİN BAŞINDA ENERJİ GELİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Türkiye’nin 15 yılda en büyük yatırım hamlesini gerçekleştirdiği sektörlerin başında enerjinin geldiğini vurgulayarak, “Geçtiğimiz 15 senede enerji ve doğal kaynaklar sektörlerinde yapılan toplam yatırım miktarı yaklaşık 172 milyar lirayı buluyor. Bunun 41,3 milyar lirasını bizzat devlet kurumlarımızın gerçekleştirdiği kamu yatırımları oluşturuyor. Kamunun, sadece petrol ve doğal gaz sektöründeki yatırım tutarı yaklaşık 27 milyar liradır. Doğal gaz dağıtım sektöründe ise, son 15 yılda dağıtım şirketlerimizin yaptığı toplam yatırım 11,2 milyar lirayı aşmıştır” dedi.

“Son 15 yılda, bir taraftan, doğal kaynaklar itibariyle enerji fakiri olmasının getirdiği zorlukları aşarken, aynı zamanda enerji üreticileri ile tüketicileri arasındaki jeo-stratejik konumumuzu da en iyi şekilde kullanmanın, bundan azami derecede istifade etmenin çabası içinde olduk” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mevcut doğal gaz ve petrol boru hatlarımıza ilaveten TANAP, Türk Akımı, Kuzey Irak Doğal Gaz Boru Hattı ve Doğu Akdeniz Boru Hattı gibi tarihî nitelikte projeler bu amaçla geliştirildi” açıklamasında bulundu.

“Ege ve Kıbrıs başta olmak üzere yakın çevremizde fırsatçılık yapmaya kalkanlara izin vermeyiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında “Ülkemizin güvenlik hassasiyetlerinin başka yerlere kaymasından yararlanarak, Ege ve Kıbrıs başta olmak üzere yakın çevremizde fırsatçılık yapmaya kalkanlara da asla izin vermedik, vermeyeceğiz. Kıbrıs açıklarında, Türkiye’ye rağmen yürütülmeye çalışılan sondaj faaliyetleri konusundaki net tavrımız, umarım birilerine ders olmuştur” ifadelerini kullandı.

“BU ÜLKE BİRLİĞİNİ, BERABERLİĞİNİ KORUYUP YÜCELTEBİLECEK DİRAYETE SAHİPTİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye, hem içeride hem de dışarıda önüne çıkan, çıkartılan engelleri birer birer aşarak 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerliyor. Bilhassa geçtiğimiz beş yılda karşılaştığımız sınamalar şu gerçeği herkese göstermiştir. Bu ülke, hem terörün her çeşidiyle mücadele edebilme kabiliyetine hem ekonomik büyümesini sürdürebilecek hem de birliğini, beraberliğini, kardeşliğini koruyup yüceltebilecek güce, imkâna, dirayete sahiptir. Son olarak Afrin’de elde ettiğimiz başarı, bunun ispatlarından biridir.”

“Biz, ülke yönetimini devraldığımız günden beri hep ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesiyle hareket ettik” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gerçekleştirdiğimiz her projenin, yaptığımız her yatırımın, öncelikle insanımızın hayatına ne kattığına baktık. Hamdolsun, milletimiz bugün, 15 yıl önce olduğundan çok daha müreffeh, çok daha gelişmiş, çok daha büyük bir ülkede yaşadığını çok iyi görüyor. Bugün açılışını yaptığımız 101 Yerleşim Yeri Doğal Gaz Arzı Töreni de insan odaklı hizmet anlayışımızın bir tezahürüdür” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski bakanlardan Güzel için TBMM’de düzenlenen törene katıldı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vefat eden eski bakanlardan Hasan Celal Güzel için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen resmî törene katıldı.

 
 
 


Törende; TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar, yüksek yargı kurumlarının başkanları, Meclis’teki siyasi partilerin grup başkanvekilleri, milletvekilleri, eski siyasetçiler, bürokratlar ve Meclis çalışanları da yer aldı.

Törende, merhum Güzel için saygı duruşunda bulunan ve yapılan duaya iştirak eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güzel’in ailesi ve yakınları ile de görüşerek taziyelerini iletti.

“GÜZEL; BİLDİĞİNİ DOSDOĞRU SÖYLEYEN, VATANSEVER BİR İNSANDI”

TBMM'de düzenlenen törenin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayarak merhum Güzel ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, onun; bildiğini dosdoğru söylemeye gayret eden, vatansever, milliyetperver ve bu uğurda da her şeyini vermeye hazır bir insan olduğunu söyledi.

Güzel'in, Türkiye'deki değişim, dönüşüm döneminin en önemli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile çıktığı yolda çok farklı yükler üstlendiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Görevini de başarıyla yerine getirdi. Gerek bakanlık dönemleri gerekse hizmet dönemi bunun bir ifadesiydi. Uzun yıllar dostluğumuz vardı. Biz onunla bir ağabey mesabesinde değerlendirmelerimizi yapardık, zaman zaman istişarelerimiz de olurdu. Rabbim mekânını cennet kılsın. Taksiratını hasenata tebdil etsin. Ailesinin ve milletimizin başı sağ olsun.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski bakanlardan Güzel için TBMM’de düzenlenen törene katıldı

Türkiye'nin, Hasan Celal Güzel'i, 28 Şubat dönemindeki dik duruşuyla tanıdığının hatırlatılması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne zaman bu ülkede mazlum, mağdur varsa Hasan Celal ağabeyimiz her zaman onların yanında yer aldı. Bu 28 Şubat'ta da öyle oldu, başörtüsü meselesinde de öyle oldu. Yani tüm özgürlükler meselesinde her zaman o özgürlük savaşçısı olarak ortaya çıktı. Bundan dolayı bu konudaki 28 Şubat değil, ondan sonraki 15 Temmuz'da da yine ortaya çıktı ve dik durdu” değerlendirmesinde bulundu.

“O, DİK VE CESUR DURUŞUYLA KONUMUNU BİR İLİM VE İRFAN SAHİBİ OLARAK KORUDU”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasan Celal Güzel için Hacı Bayram Camiinde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Öğle namazından sonra gerçekleşen törende Güzel'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, milletvekilleri, siyasi parti genel başkanları, eski siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de hazır bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın kıldırdığı cenaze namazında saf tutan Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende kısa bir konuşma yaparak şunları kaydetti: “Değerli büyüğümüz, ağabeyimiz Hasan Celal Güzel Bey, bir devlet ve siyaset adamı olarak şüphesiz ki bu ülkede görevli olduğu dönemlerde millî, yerli ve vatansever bir vatan evladı olarak hizmetlerde bulundu. Tanıdığımdan bu yana özellikle İslam düşmanlarına, din düşmanlarına fırsat vermedi. Bunu 28 Şubat'ta da 15 Temmuz'da da gördük. Bunu özellikle başörtüsü meselelerinde de gördük. O, dik ve cesur duruşuyla her zaman ülkemizde konumunu bir ilim ve irfan sahibi olarak korudu. Bundan dolayı da gerçekten kendisine hep müteşekkir olduk. Rabbim inşallah taksiratını hasenata tebdil eyler ve mekânını cennet eyler.”

Konuşmasının ardından, törene katılanları Güzel'in ruhu için Fatiha okumaya davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Güzel’in aile üyeleri ve yakınları ile görüşerek başsağlığı dileğinde bulund

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Org. Akar’ı kabul etti...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Org. Akar’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

“Hangi oyunu oynarlarsa oynasınlar birlik ve beraberliğimizden vazgeçmeyeceğiz”...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Çanakkale’de verdiğimiz mesaj neyse, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Operasyonlarımızda verdiğimiz mesaj da aynıdır. İster kendileri gelsinler, ister kuklalarını göndersinler, biz bu ülkeyi, bu vatanı kimselere bırakmadık, bırakmayacağız. Hangi oyunu oynarlarsa oynasınlar, millet olarak birliğimizden, beraberliğimizden, kardeşliğimizden asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti grup toplantısına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

Toplantının hayırlı olmasını, milletvekillerinin başarılı bir hafta geçirmesini dileyerek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vefat eden eski bakanlardan Hasan Celal Güzel için Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı temennisinde bulundu.

Konuşmasının başında katıldığı son grup toplantısından bugüne geçen iki haftalık süreçte iştirak ettiği programlar ve gerçekleştirdiği ziyaretlerle ilgili bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde katıldığı programlarda, kadına yönelik şiddet konusu ile ilgili tartışmaları değerlendirerek görüşlerini kamuoyuyla paylaştığını hatırlattı.

“STRATEJİK ORTAKSAN BİZİMLE BERABER YÜRÜYECEKSİN”

Konuşmasının devamında Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün, Afrin’le ilgili dün yaptığı ‘Kaygılıyız’ açıklamasına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz kaygılarımızı sizlere ilettiğimiz zaman neredeydiniz? ‘Gelin burada bu terör örgütlerini temizleyelim’ dediğimiz zaman neredeydiniz?” ifadelerini kullandı.

ABD’nin, terör örgütleriyle iş birliği yaparak DEAŞ’ı temizleyeceklerini kendilerine söylediğinde, ‘Yanlış yaparsınız, gelin bunu beraber yapalım’ dediğini ancak ABD’nin buna inanmadığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Buyurun, şimdi PYD’sini, YPG’sini de, evet, bizim Mehmetçiğimiz, Özgür Suriye Ordumuz nasıl halletti işte orada. Bir taraftan Türkiye’ye ‘Siz bizim stratejik ortağımızsınız’ diyeceksiniz, ondan sonra gidip teröristlerle iş birliği yapacaksınız. İşte gerçek ortada, eğer bizimle stratejik ortaksan bize saygı duyacaksın ve bizimle beraber yürüyeceksin. Ve bizi aldatmaya kalktınız. Öyle bir öyle bir aldatmaca ki, hep söylüyorum, 5 bin tır, fazlası var azı yok, buraya silah soktunuz, 2 bin kargo buraya silah, mühimmat soktunuz. Biz sizden paramızla silah istedik, bize vermediniz; ama terör örgütüne ücretsiz olarak bu silahları, bu mühimmatı verdiniz. Bu nasıl ortaklık, bu nasıl dayanışma?”

“İKİ AYDA AFRİN OPERASYONU’NUN ASKERÎ SAFHASINI BÜYÜK ÖLÇÜDE BİTİRDİK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, sınırları ötesinden kendisine yönelen terör tehditlerine karşı artık tepkisiz kalmayacağını, terörü kaynağında yok etmeye kararlı olduğunu, 24 Ağustos 2016 tarihinde başlattığı Fırat Kalkanı Harekâtı’yla ilan etmişti. Bundan önce de sınır ötesi operasyonlarımız olmuştu. Ama bunlar daha ziyade, gir çık şeklinde, belirli bir hedefe yönelik nokta operasyonlar olarak cereyan etmişti” ifadelerini kullandı.

Bu operasyonun ardından bölgeden kaçan 160 bin Suriyelinin yeniden topraklarına döndüğüne işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin bölgesini PYD ve bu örgüte katılmış DEAŞ mensubu teröristlerden temizlemek için 20 Ocak’ta başlattıkları Zeytin Dalı Harekâtı’nda iki ay geçmeden şehir merkezinin kontrol altına alındığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröristlerce tuzaklanan patlayıcıların ve kılıç artıklarının temizlenmesi için Türk güvenlik güçlerinin ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensuplarının operasyonlarına bir müddet daha devam edeceğini açıklayarak, herhangi bir endişeye mahal bırakmamak ve bir sıkıntı yaşamamak için bunun olması gerektiğini söyledi.

Afrin’de terör örgütlerine yönelik operasyon başlattıklarında yaşanan şaşkınlığa ve estirilen havaya dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütünü sürekli şişiren, sürekli büyüten, bölgede çok kanlı çatışmaların yaşanacağı havasını veren haberlerin yayılmaya çalışıldığını hatırlattı. Yine bu dönemde Batı ülkelerinin, ‘Afrin’e girmeyin’ demeye utandıkları için ‘Bir an önce operasyonu bitirin’ mesajları verdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tabii biz onları kırmadık, onların ricalarını yerine getirelim istedik ve iki ayda Afrin Operasyonu’nun askerî safhasını büyük ölçüde bitirdik” diye ekledi.

“SİVİLLERİN ARKASINA SIĞINARAK ANCAK BU KADAR DAYANABİLDİLER”

“Aslanlar meydana çıkınca çakalların payına kaçmak düşer. Bizim askerimiz, polisimiz, jandarmamız, istihbaratçılarımız, bölgenin öz evladı olan ÖSO mensubu kardeşlerimiz aslan gibi meydana çıkınca, PYD’li çakallar da kuyruklarını kıstırıp kaçtılar. ”Güya bize karşı savaşmak için hazırladıkları mevzileri, korunakları, çukurları onlara mezar oldu” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sivillerin arkasına sığınarak ancak bu kadar dayanabildiler. Kendileri orada yaşayan masum halka etmediklerini bırakmayanlar, bir de utanmadan, arlanmadan bizi sivillere zarar vermekle suçlamaya kalktılar. Hamdolsun, tüm iddiaları, belgeleriyle, ispatlarıyla, şahitleriyle, görüntüleriyle çürüttük ve bu iftiranın üzerimize yapışmasını engelledik. Şimdi, bölgeyi, oranın asli sahibi olan kardeşlerimiz için yeniden yaşanabilir hâle getirme çalışmalarına başlıyoruz” şeklinde konuştu.

“BAĞIMSIZLIĞIN SEMBOLÜ BAYRAĞIMIZI İNDİREMEYECEKLER”

“Hangi oyunu oynarlarsa oynasınlar birlik ve beraberliğimizden vazgeçmeyeceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında, “Çanakkale’de verdiğimiz mesaj neyse, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Operasyonlarımızda verdiğimiz mesaj da aynıdır. İster kendileri gelsinler, ister kuklalarını göndersinler, biz bu ülkeyi, bu vatanı kimselere bırakmadık, bırakmayacağız. Hangi oyunu oynarlarsa oynasınlar, millet olarak birliğimizden, beraberliğimizden, kardeşliğimizden asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Hangi bedeli ödetirlerse ödetsinler, inancımızın sembolü ezanımızı susturamayacak, bağımsızlığın sembolü bayrağımızı indiremeyecekler. Mehmet Akif, ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın’ demişti. Biz de diyoruz ki, bir daha İstiklal Marşı yazmamak için bu marşımızın mesajlarını zihnimizden ve yüreğimizden asla eksik etmeyeceğiz. Allah’ın bizimle birlikte olduğunu bilerek asla korkmayacağız. Şafaklarımızda yüzen Alsancak inşallah sonuna kadar orada dalgalanacak. Yurdumuzun üstünde tüten en son ocak sönmeden Allah’ın izniyle bu ülkeye ne kimse el uzatabilir, ne de bu millete kimse zincir vurabilir. Hakk’a tapan milletimizin anasının ak sütü gibi helali olan istiklalini tehdit edecek kim olursa olsun çiğner geçeriz. 7-25 Aralık’ta çukur eylemlerinde, 15 Temmuz’da Cerablus’ta, Afrin’de işte yaptığımız budur” ifadelerini kullandı.

“BAZI HAİNLER HÂLÂ BU MÜCADELEYİ LEKELEMENİN GAYRETİ İÇİNDE”

Milletin ve sahada görev yapan güvenlik güçlerinin, bu mücadelenin özünü çok iyi kavradığını, görev alan tüm kurumların meselenin öneminin farkında olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sadece bazı gafiller, bazı hainler hâlâ bu mücadeleyi karalamanın, önünü kesmenin, lekelemenin gayreti içinde. Hamdolsun onlara en güzel cevabı milletimizin bizatihi kendisi veriyor” şeklinde konuştu.

Milletin ve devletin beka meselesi olan bu konuyu asla günlük siyasetin bir parçası hâline dönüştürmediklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanı sıfatıyla, Türkiye’nin iktidar partisinin genel başkanı ve yürütmenin başı sıfatlarıyla, üstlendiği görevleri gereği konuyu her platformda dile getirdiğini, gelişmeleri milletimizle paylaştığını, yapılacakların muhasebesini yine milletle birlikte yaptıklarını ve bütün bunların tabii olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şunları kaydetti: “Ama birileri niyeyse bundan rahatsız oluyor. Daha dün ‘Afrin’e girilmesini asla doğru bulmuyoruz’ diyenlerin kim olduklarını çok iyi biliyoruz. Şimdi ne diyorlar? ‘Ordumuzu tebrik ediyorum.’ Öyle mi, ne oldu, hani Afrin’e girmemizi doğru bulmuyordunuz, ne oldu şimdi size? Hep manevra, bunların hayatı manevra... Daha dün ‘PYD terör örgütü değildir’ diyenlerin kim oldukları cümle âlemin malumudur. Ey şu anda ana muhalefetin başı ve yanındakiler; siz PYD’yi ‘terör örgütü değildir’ diye açıklamadınız mı, yanındakiler bunu böyle açıklamadı mı? Biz PKK’nın bunların siyasi yan kuruluşu olduklarını belgelerle her yerde açıkladığımız hâlde siz aksini savunmaya kalktınız. İşte biz Afrin’de kimlerle savaştık? PKK’yla savaştık, PYD’yle savaştık ve evet onların bütün o yandaşlarıyla savaştık. 15 Temmuz’u, terörle mücadelemizi önemsizleştirmek için ellerinden gelen her şeyi yapanları milletimiz çok iyi takip ediyor ve ana muhalefeti de çok iyi takip ediyor.”

Afrin konusunda Milliyetçi Hareket Partisi’yle müşterek sergiledikleri dayanışma ruhunu, ana muhalefet partisinin hazmedemediğini ve bu tavrı takındığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu çevreler doğrudan yapılan icraatlara karşı çıkamadıkları için karın ağrılarını, kafalarındaki sinsilikleri, dertlerini bizim nezdimizde şahsileştirerek anlatmaya çalıştılar” değerlendirmesinde bulundu.

“KENDİSİNE SAF OLARAK MİLLETİMİZİN KARŞISINI BELİRLEYENLER KADERİNE RAZI OLUR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ok yaydan çıktı artık. Türk milleti üzerindeki asırlık külleri silkeleyerek kadim medeniyetinin inkişaf ateşini yeniden alevlendirmiştir. Bu yolda milletimizle birlikte olan büyük Türkiye’deki yerini alır. Kendisine saf olarak milletimizin karşısını belirleyen ise kaderine razı olur. Önümüzdeki denklem işte bu kadar basittir” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları söyledi: “Sevr’de bize Anadolu’yu bize çok görenlere cevabımızı İstiklal Harbimizle vermiştik. Şimdi de bize bir parçası hâline gelmeye talip olduğumuz Avrupa’yla, asırlara sari geçmişimizin olduğu Ortadoğu’yla, Kuzey Afrika’yla, Kafkasya’yla, hatta ata yurdumuz Orta Asya’yla kucaklaşmamızı çok görenlere cevap verme vaktidir. Türkiye’nin tarihin derinliklerine uzanan kardeşlik ve dostluk ilişkileriyle bağlı olduğu coğrafyalarla tüm ilişkilerini kesmeye çalışanların heveslerini kursaklarında bırakmaya ahdettik, ahdimiz var. Bunun için her fırsatta Afrika’dayız, bunun için her fırsatta Orta Doğu’dayız, Orta Asya’dayız, bunun için her fırsatta Avrupa’daki kardeşlerimizin ve vatandaşlarımızın yanındayız. Bizi tecrit etmeye, uzak tutmaya çalıştıkları her yerde kendi imkânlarımızla, kendi şartlarımızla daha güçlü şekilde olmak boynumuzun borcudur. Bu süreçte bize düşen dik durmak, sağlam durmaktır. Milletimizin desteği arkamızda olduğu müddetçe Allah’ın izniyle biz bu saldırıların hepsinin de üstesinden geliriz.”

“ÜLKEMİZİN ÖNÜNÜ KESMEK İSTEYENLER UMUTLARINI 2019’A BAĞLAMIŞ DURUMDA”

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Milletimizin desteği arkamızda olduğu müddetçe, Allah’ın izniyle, biz bu saldırıların hepsinin de üstesinden geliriz. Türkiye’yi nasıl vesayetin pençesinden, FETÖ’nün tuzaklarından, bölücülerin senaryolarından kurtarmışsak, bundan sonrasını da, inşallah başaracağız. 2019 seçimleri, bu bakımdan çok önemlidir. Ülkemizin önünü kesmek, milletimizin zafer yürüyüşünü durdurmak isteyenler umutlarını 2019’a bağlamış durumdalar. Yeni yönetim sisteminin devreye girmesiyle, işlerinin daha da zorlaşacağını bilenler, tüm güçleriyle 2019’a asılıyor.”

Kendileri açısından 2019’un şifresinin, yenilenme ve tazelenme olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında, “Bu ülkede Ana Muhalefet Partisi 15 yıldır aynı şeyleri söylediği için bir milim öteye geçememiştir, biz ise sürekli kendimizi yenilediğimiz için hep ileriye doğru gitmişiz. Dünya değişirken, Türkiye değişirken, milletimizin imkânları ve ihtiyaçları değişirken biz yerimizde sayarsak CHP’nin durumuna düşeriz” sözlerine yer verdi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan;, fırsatçılık, yapmaya, kalkanlara, izin, vermedik, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı