Haber Detayı
07 Temmuz 2017 - Cuma 20:00
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne Katıldı
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Cumhurbaşkanı Erdoğan Recep Tayyip ve G20 ülkelerinin devlet hükûmet başkanları, zirvenin ilk programı olan “Terörle Mücadele” temalı toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra İngiltere Başbakanı Theresa May, Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri ve ABD Başkanı Donald Trump da katıldı.
Dünya Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne Katıldı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya'nın Hamburg kentinde başlayan ve iki gün sürecek olan G20 Liderler Zirvesi'ne katıldı.

 
 
 


Hamburg Messe Konferans Merkezinde gerçekleşen G20 Liderler Zirvesi, G20 dönem başkanı ve Almanya Başbakanı Angela Merkel’in zirveye katılan liderleri karşılamasıyla başladı.


Karşılamanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve G20 ülkelerinin devlet hükûmet başkanları, zirvenin ilk programı olan “Terörle Mücadele” temalı toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra İngiltere Başbakanı Theresa May, Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri ve ABD Başkanı Donald Trump da katıldı.

G20 LİDERLER ZİRVESİ AİLE FOTOĞRAFI

Zirvenin ilk etkinliği olan ‘Terörle Mücadele’ konulu toplantıya iştirak eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra G20 liderleri ile birlikte aile fotoğrafı çekimine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne Katıldı

G20 aile fotoğrafı çekiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra; ABD Başkanı Donald Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Güney Afrika Devlet Başkanı Jacob Zuma, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo, Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto, Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Japonya Başbakanı Şinzo Abe, İngiltere Başbakanı Theresa May, Norveç Başbakanı Erna Solberg, İtalya Başbakanı Paolo Gentiloni, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ve Brezilya Devlet Başkanı Michel Temer de yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aile fotoğrafı çekiminin ardından, G20 liderleri ile birlikte “Küresel Büyüme ve Ticaret” temalı oturuma katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Görüştü...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Görüştü

G20 Liderler Zirvesi vesilesiyle Almanya'nın Hamburg kentinde bulunan ve zirve kapsamında ikili temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi.

Zirvenin düzenlendiği Hamburg Messe Konferans Merkezinde gerçekleşen görüşmede; Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres ile Görüştü...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres ile Görüştü

G20 Liderler Zirvesi için Almanya'nın Hamburg kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Japonya Başbakanı Abe'yi Kabul Etti...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Japonya Başbakanı Abe'yi Kabul Etti

G20 Liderler Zirvesi vesilesiyle bulunduğu Almanya'da ikili temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya Başbakanı Şinzo Abe’yi kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabul öncesi yaptığı açıklamada "Fetullahçı Terör Örgütü, ne yazık ki Japonya'da eğitim kurumları, dernekler ve sözde kültür merkezleri kisvesi altında faaliyetlerini yine sürdürüyor. Bunlar Türkiye'yi hiçbir şekilde temsil etmemektedir" dedi.

Zirvenin düzenlendiği Hamburg Fuar Kongre Merkezinde, görüşme öncesi kısa bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Japonya Başbakanı Abe ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizdeki menfur darbe girişiminden sonra ilk arayan Başbakanlardan birisi olduğunuz için de sizlere teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Ancak bu Fetullahçı Terör Örgütü, ne yazık ki Japonya'da eğitim kurumları, dernekler ve sözde kültür merkezleri kisvesi altında faaliyetlerini yine sürdürüyor. FETÖ iltisaklı kuruluşlar kendilerini Türk toplumunun temsilcisi gibi göstererek çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bunlar Türkiye'yi hiçbir şekilde temsil etmemektedir" diye konuştu.

Görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da hazır bulundu.

Emine Erdoğan, Alman İklim Araştırma Merkezini Ziyaret Etti...

Emine Erdoğan, Alman İklim Araştırma Merkezini Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, G20 Liderler Zirvesi kapsamında gerçekleştirdiği Hamburg ziyaretine refakat eden eşi Emine Erdoğan, zirve kapsamında düzenlenen lider eşleri programına katıldı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in eşi Prof. Joachim Sauer’in ev sahipliği yaptığı program kapsamında önce tekne gezisi yapıldı, ardından Denizcilik Müzesi ziyaret edildi. Emine Erdoğan, lider eşleriyle birlikte katıldığı öğle yemeğinin ardından Alman İklim Araştırma Merkezini ziyaret etti ve merkezin tarihçesi ve çalışma sistemi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meksika Devlet Başkanı Nieto ile Görüştü...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meksika Devlet Başkanı Nieto ile Görüştü

G20 Liderler Zirvesi için Almanya'nın Hamburg kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Meksika Devlet Başkanı Nieto’nun görüşmesi, zirvenin düzenlendiği Hamburg Fuar Kongre Merkezinde gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Norveç Başbakanı Solberg'i Kabul Etti

G20 Liderler Zirvesi vesilesiyle Almanya'nın Hamburg kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Norveç Başbakanı Erna Solberg'i kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Norveç Başbakanı Solberg'i Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabulü, zirvenin düzenlendiği Hamburg Fuar Kongre Merkezinde gerçekleşti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Gentiloni'yi Kabul Etti ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Gentiloni'yi Kabul Etti

G20 Liderler Zirvesi vesilesiyle gittiği Almanya'nın Hamburg kentinde ikili temaslarına devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Başbakanı Paolo Gentiloni’yi kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabulü, zirvenin düzenlendiği Hamburg Fuar Kongre Merkezinde gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meksika Devlet Başkanı Nieto ile Görüştü ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meksika Devlet Başkanı Nieto ile Görüştü

G20 Liderler Zirvesi için Almanya'nın Hamburg kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Meksika Devlet Başkanı Nieto’nun görüşmesi, zirvenin düzenlendiği Hamburg Fuar Kongre Merkezinde gerçekleşti.

 
Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan,, G20, Liderler, Zirvesi'ne, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı