Haber Detayı
05 Şubat 2018 - Pazartesi 17:55
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Cumhurbaşkanlığı Sarayında
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella tarafından resmî törenle karşılandı.
Dünya Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Cumhurbaşkanlığı Sarayında

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Cumhurbaşkanlığı Sarayında...

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, saraya gelişinde kendisini karşılayan İtalya Cumhurbaşkanı Mattarella ile tokalaşarak gazetecilere poz verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Cumhurbaşkanlığı Sarayında

Her iki ülkenin heyetlerinin takdim edilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İtalya Cumhurbaşkanı Mattarella, baş başa görüşmeye geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Başbakanı Paolo Gentiloni ile de bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya'nın başkenti Roma'da gazetecilerle bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalyan Şirketlerinin Yöneticilerini Kabul Etti...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Roma’daki temasları kapsamında İtalya’da önde gelen 19 şirketin CEO ve yöneticileriyle yemekli toplantında bir araya geldi.

Yemeğe, Pirelli’nin CEO’su Marco Tronchetti Provera, Barilla’nın CEO’su Paolo Barilla, Astaldi’nin CEO’su Paolo Astaldi ve İtalyan Sanayiciler Konfederasyonu Başkanı Vincenzo Boccia’nın yanı sıra çok sayıda İtalyan iş adamı katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalyan Şirketlerinin Yöneticilerini Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yemekte Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Millî Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın ile Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı da eşlik etti.

Şirket yöneticilerini kabulü ile İtalya’daki programını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberindeki heyet ile birlikte Türkiye’ye hareket etti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan,, İtalya, Cumhurbaşkanlığı, Sarayında,
Yorumlar
Haber Yazılımı