Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 23:37
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan; Şehit aileleri ve askerlerle iftarda bir araya geldi.
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika...Sıcak haber... umhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri 1. Komando Tugayı’nın yürüttüğü görevlerde ve kendisine yönelik saldırılarda çok sayıda şehit verdiğine işaret ederek, ülkenin ve milletin bekası için canlarını vermiş tüm şehitlere Allah’tan rahmet temennisinde bulundu.
Gündem Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan; Şehit aileleri ve askerlerle iftarda bir araya geldi.

Erdoğan“İmanla birlikte cesareti ve dirayeti olan askerimiz ayak bastığı her yeri titretiyor ”...

Kayseri 1. Komando Tugay Komutanlığı'nda şehit aileleri ve askerler ile iftarda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, “İnsanın bir mücadeleye canı pahasına girmesi için önce yüreğinde iman olması lazım. İmanla birlikte cesarete, eğitime, dirayete, disipline ihtiyaç vardır. İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür. Hamdolsun bizim askerimizde bunların hepsi var, onun için kahramanlarımız ayak baktıkları her yeri titretiyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri 1. Komando Tugay Komutanlığı'nda şehit aileleri ve askerlerle iftarda bir araya geldi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın da hazır bulunduğu iftar programında Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

Bir iftar sofrasında askerlerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden, askerlerin Ramazan ayını tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri 1. Komando Tugayı’nın yürüttüğü görevlerde ve kendisine yönelik saldırılarda çok sayıda şehit verdiğine işaret ederek, ülkenin ve milletin bekası için canlarını vermiş tüm şehitlere Allah’tan rahmet temennisinde bulundu.

“BU MİLLETİN, DEVLETİNİN BEKASI SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA SEL OLUP BENDİNİ AŞIP GEÇTİĞİNİ 15 TEMMUZ’DA GÖRDÜK”

Tarihçilerin, Türk milleti için “asker millet” dediğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu milletin, ülkesinin ve devletinin bekası söz konusu olduğunda nasıl bir anda kükremiş sel olup bendini aşıp geçtiğini 15 Temmuz’da gördük” diye konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin büyük ölçüde profesyonel askerliğe geçmiş olsa da çok uzun yıllar terörle mücadeleyi yükümlü askerler vasıtasıyla yürüttüğüne işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Baba ocağından, ana kucağından kopup gelen gençlerimiz birkaç aylık eğitimin ardından dağlarda kartal, düzlerde aslan kesilip teröristlerin tepesine binmişlerdir” diye ekledi.

“İNSANIN BİR MÜCADELEYE CANI PAHASINA GİRMESİ İÇİN YÜREĞİNDE İMAN OLMASI LAZIM”

“İmanla birlikte cesareti ve dirayeti olan askerimiz ayak bastığı her yeri titretiyor ”

Askerliğin, asla sadece maaşı için veya yükümlülük gereği yapılacak bir iş olamayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: “İnsanın bir mücadeleye canı pahasına girmesi için önce yüreğinde iman olması lazım. İmanla birlikte cesarete, eğitime, dirayete, disipline ihtiyaç vardır. İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür. Hamdolsun bizim askerimizde bunların hepsi var, onun için kahramanlarımız ayak baktıkları her yeri titretiyor.”

İç güvenlik harekâtında ve sınır ötesi operasyonlarında askerlerin karşısında durabilen bir gücü görmediklerini ve tanımadıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gerçi birileri her ne kadar apolet sökmekle uğraşıyorsa da, benim milletim kimin apoletini sökeceğini, kime apolet takacağını çok ama çok iyi bilir” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, askerlere hitaben yaptığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Fırat Kalkanı’nda DEAŞ’lı teröristleri ezip geçtiniz. Zeytin Dalı’nda PYD’li teröristleri ezip geçtiniz. Şimdi Kuzey Irak’ta PKK’lı teröristlere dağları dar ediyorsunuz. Bütün bu mücadeleyi niçin veriyoruz? Hepimizin tek bir amacı var; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. İşte bunun için her birimiz kendi görev alanımızda tüm gücümüzle çalışıyoruz, çabalıyoruz, mücadele ediyoruz. Sizler herkesten farklı olarak sadece yüreğinizi değil, canınızı da ortaya koyuyorsunuz. Ecdadımız bize bu vatanı böyle emanet etmişti. Biz de yeni nesillere aynı şekilde bakacağız. Biz nasıl bugün ecdadımızla iftihar ediyorsak, yarınki nesillerde sizler de aynı şekilde iftihar edecek.”

ASTSUBAYLARIN ÖZLÜK HAKLARINDAKİ İYİLEŞTİRMELER

Konuşmasında astsubayların göreve başlama kademelerini eğitim yıllarına göre bir üste çıkarma müjdesi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 yıllık yükseköğrenim mezunu bir astsubayın, 9. derecenin 1. Kademesi yerine 2. kademesinden başlayacağını açıkladı. Aynı şekilde 4 yıllık yükseköğrenim mezunu olup 9. derecenin 3. kademesinden göreve başlayan astsubayların da başlangıç derecesinin, 8. derecenin 1. kademesine yükseltileceğini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu suretle tüm astsubaylarımızı emsallerinin seviyesine çıkarıyoruz. Bu düzenlemeden göreve yeni başlayacakların yanı sıra mevcut ve emekli astsubaylarımız da yararlanacak; hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Komandoya çok söz gerekmez, çünkü komando sözüyle değil yüreği ve bileğiyle konuşur” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan komandolara, “Gazanız mübarek, yolunuz açık, atışınız isabetli, yüreğiniz ferah, zaferiniz bol, Allah yardımcınız olsun” temennisinde bulundu.

Konuşmasının sonunda askerlerin Kadir gecesini ve Ramazan Bayramını da kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit ailelerine sabır ve güç, gazilere sıhhat ve afiyet diledi.

“Millî iradenin vesayetin keyfine bırakılmasına artık kimse göz yumamaz”...

“Millî iradenin vesayetin keyfine bırakılmasına artık kimse göz yumamaz”

AK Parti’nin Nevşehir mitinginde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kimse Türkiye’yi, eskinin o krizli, kaoslu, istikrarsız, güvensiz günlerine geri döndüremez. Bu ülkenin artık böyle kavgalarla kaybedecek tek bir anı dahi yoktur. Millî iradenin vesayetin keyfine bırakılmasına artık kimse göz yumamaz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Nevşehir mitingine katıldı. Atatürk Bulvarında gerçekleştirilen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.

Seçime Cumhur ittifakı ile yola çıktıklarına işaret ederek, bu ittifakı vatandaşlarla beraber koruyacaklarını ve bu ittifaka halel getirmeye çalışanlara fırsat vermeyeceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Araya tabanda fitne fesat sokmak isteyenlere aman ha fırsat vermeyeceğiz” dedi. Cumhur ittifakının kolay kurulmadığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözde milletin ittifakı diyerek ortaya çıkanlara 24 Haziran’da ders vereceklerini söyledi.

“TÜRKİYE’DE HUSUMETİ DEĞİL MUHABBETİ GÜÇLENDİRECEĞİZ”

Vatandaşların Ramazan ayını tebrik ederek Allah’ın bu ayın bereketiyle haneleri şenlendirip kalpleri aydınlatmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu Ramazan’da gözyaşını sofralarına katık eden Filistinli, Suriyeli, Iraklı, Türkistanlı kardeşlerimize Rabbimden sabır ve metanet niyaz ediyorum. İnşallah bu Ramazan, onların huzura, barışa ve güvenliğe hasret geçirdikleri son Ramazanları olur” temennisinde bulundu.

‘Ancak inananlar kardeştir’ emrini kendilerine rehber kılarak tüm mazlum ve mağdurların yardımına koşmaya devam edeceklerini, bölgede emniyet, barış ve istikrar tesis edilene kadar mücadelelerini kararlılıkla sürdüreceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şöyle konuştu: “Çünkü biz millet olarak ‘kuvvetini mazluma değil, zalime kullan’ diyen Hacı Bektaş’ı Veli’nin geleneğinden geliyoruz. Biz ‘her insan bir âlemdir’ diyen Hazreti Mevlana’nın gönül sofrasından besleniyoruz. Biz ‘bölüşerek tok oluruz, bölünerek yok oluruz’ buyuran Yunus Emre’nin hikmet pınarından içiyoruz. 16 yıldır ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla ülkemize ve milletimize hizmet ediyoruz.”

Kimseyi ötekileştirmeden, hiçbir vatandaşı ötelemeden, insanların etnik kimliğine, inancına ve kılık kıyafetine bakmadan hepsini bağırlarına bastıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgede fitneyi değil, kardeşliği büyüteceklerini, Türkiye’de husumeti değil, muhabbeti güçlendireceklerini söyledi.

“KAVGANIN DEĞİL BARIŞIN MÜCADELESİNİ VERECECEĞİZ”

Kavganın değil, barışın mücadelesini vereceklerini; gerilimi değil, dayanışmayı ve kaynaşmayı artıracaklarını; ayrışmanın değil, kenetlenmenin savunuculuğunu yapacaklarını sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hacı Bektaş’ın, Yunus’un, Mevlana’nın, Hacı Bayramı Veli’nin muhabbet diliyle konuşmayı sürdüreceğiz. Anadolu’nun bereketli topraklarında kesinlikle fitnenin, kinin, nefretin boy vermesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Nevşehir’in 16 Nisan halk oylamasında yüzde 65,6 gibi bir oranla ülke ortalamasının çok üzerinde bir oranla Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemine ‘evet’ dediğini hatırlatan ve Nevşehirlilere teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kimse Türkiye’yi eskinin o krizli, kaoslu, istikrarsız, güvensiz günlerine geri döndüremez. Bu ülkenin artık böyle kavgalarla kaybedecek tek bir anı dahi yoktur. Millî iradenin, vesayetin keyfine bırakılmasına artık kimse göz yumamaz” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’NİN ÖNÜNÜ AÇACAK HİÇBİR PROJELERİ YOK”

Buna rağmen, muhalefetin 24 Haziran sonrası eski sisteme dönmekten söz ettiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Nisan’da milletin ortaya koyduğu güçlü iradeyi yok saymak için kendilerince tezgâh kurduğunu, milletin elinden Cumhurbaşkanını seçme yetkisini almak için kapalı kapılar ardında kirli hesaplar yaptığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz boşuna bunlara ‘millî irade hırsızları’ demiyoruz. Biz boşuna bunlara ‘eski Türkiye ittifakı’ demiyoruz. Biz boşuna bunlara ‘yıkım ekibi’ demiyoruz. Türkiye’nin önünü açacak hiçbir teklifleri, hiçbir projeleri yok” değerlendirmesinde bulundu.

Söz konusu adayların, milletin derdine derman olacak tek bir önerilerinin dahi olmadığını; ekonomi, ticaret, turizm ve dış politikada millete sunacakları hedeflerinin olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet partilerinin adaylarının miting meydanlarında vadettiklerinin çoğunu zaten gerçekleştirdiklerini, Türkiye’yi bu adayların hayallerinin ulaşamayacağı bir noktaya zaten taşıdıklarını söyledi.

“TÜRKİYE’NİN NEREDEN NEREYE GELDİĞİNİN FARKINDA BİLE DEĞİLLER”

18 yaş altı gençlere ücretsiz sağlık hizmetini yıllar önce sağlamaya başladıklarını, muhalif adayların açmayı vadettiği Teknoloji Liselerinin ve Mekatronik Mühendisliği bölümlerinin yıllardır mezun verdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bırakın millete ufuk çizmeyi, 16 yılda Türkiye’nin nereden nereye geldiğinin farkında bile değiller. Derslerine çalışmaya bile zahmet etmiyorlar” ifadelerini kullandı.

 “Milletin huzuruna çıkmadan önce ev ödevlerini dahi doğru düzgün yapmıyorlar. Vizyonsuzlukları, çapsızlıkları, kifayetsizlikleri her yerde kendini belli ediyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili adayların seçim beyannamelerinde terör konusunda doğru düzgün tek bir ifadenin olmadığına dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili partilerin seçim beyannamelerinde bolca yıkım, durdurma ve kapatmanın olduğunu; şehir hastanelerinin kapısına kilit vurma, 29 Ekim’de açılacak olan dünyanın en büyük havalimanını çürümeye terk etme, milletin elindeki Cumhurbaşkanını seçme yetkisini gasp etme vaatleri ile 6-8 Ekim’de Kobani bahanesiyle milleti biri birine kırdıranları mahkemeden kaçırma sözünün olduğunu söyledi.

Ana muhalefet partisi adayının cumhurbaşkanı seçildiğinde Afrin Harekâtı Komutanı İsmail Metin Temel’in apoletlerini sökeceği yönündeki vaadini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Afrin’i teröristlere dar eden komutanlarımızın apoletlerini sökeceklermiş. Siz o komutanlarımızın apoletlerini sökemezsiniz, o apoletleri onlara millet taktı” diye konuştu.

İştirak ettiği Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın iftar programına İsmail Temel Metin Paşa’nın Malatya’nın protokolünden biri olarak katıldığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinin Anayasa’ya göre ‘başkomutan’ olduğunu hatırlattı ve “Önce bunu öğren. Diyorum ya sen çırak bile olamadın, benim milletim sana icazet vermez” diye ekledi. Söz konusu partinin adayı için, Türkiye’yi Pensilvanya’daki şarlatana altın tepside sunma niyeti ve Türkiye’nin sınırlarını bölücü terör örgütünün insafına terk etme hesabı içinde olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan,  ilgili adayın Türkiye’yi tekrar eski karanlık, kötü günlerine döndürme vaadinin olduğunu ifade etti ve vatandaşları 24 Haziran’da yıkım ittifakını sandığa gömmeye çağırdı.

“ESKİ TÜRKİYE HEVESLİSİ BU YIKIM EKİBİNİ DİKKATE ALMIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tabii biz eski Türkiye heveslisi bu yıkım ekibini dikkate almadık, almıyoruz. Hizmet, istihdam, üretim düşmanı bu kifayetsizlere Hünkar Hacı Beştaş’ın şu sözüyle cevap veriyorum: ‘Hamı pişiremezsen, bari pişmişi ham etme.’ Evet, biz de bunlara aynısını söylüyoruz, madem hamı pişiremiyorsunuz, bari pişmiş de ham etmeyin. Madem yapamıyorsunuz, bari yapılmış olanı yıkmaya niyetlenmeyin. Madem ufuk çizemiyorsunuz, bari milletin ufkunu karatmayın. Madem yeni bir projeniz yok, bari gözünüzü mevcutlara dikmeyin. Madem yönetme kabiliyetiniz yok, öyleyse yönetenlere engel olmayın. Hâsılı, bu millet size ‘yeter ki gölge etmeyin, başka ihsan istemiyoruz’ diyor.”

NEVŞEHİR’E YAPILAN YATIRIMLAR

Geçtiğimiz 16 yılda Nevşehir’e 7,2 milyar liralık yatırım yapıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yatırım ve hizmetlerin arasında eğitim alanında bin 646 yeni dersliğin, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin, 6 bin 56 kişilik yükseköğrenim yurtlarının, gençlik merkezleri, yüzme havuzları ve futbol sahalarının; sağlık alanında dokuzu hastane toplam 21 tesisin bulunduğunu aktardı.

Yine bu dönemde 9 bin 259 konut projesini hayata geçirildiğini, 87 kilometrelik bölünmüş yolu 280 kilometreye çıkarıldığını, 354 milyon lira maliyetli yedi yol projesinin yapımının devam edildiğini de sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, teknoloji, ulaşım, tarım, sulama ve hayvancılık alanlarında, istihdamda Nevşehir’e kazandırılan yatırım ve hizmetlerden örnekler verdi.

“2023 HEDEFLERİMİZ İÇİN SİZDEN YETKİ TALEP EDİYORUZ”

Bütün bu hizmetleri Türk halkı ile birlikte yaptıklarının, önlerine çıkan engelleri birlikte aştıklarının, Türkiye’yi büyütmenin gururunu milletle beraber yaşadıklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hangi hedeflerimize ulaştıysak, omuz omuza vererek bunu başardık. Şimdi daha fazlasını yapmak istiyoruz, şimdi sizlerden yeni hizmetler için icazeti istiyoruz. 2023 hedeflerimiz için, 2053, 2071 vizyonlarımız için sizden yetki talep ediyoruz” dedi.

“Türkiye, 24 Haziran’da yeni yönetim sistemine ilk adımını atacak”...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kayseri mitinginde yaptığı konuşmada, “Türkiye, 24 Haziran'da sadece cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçmeyecek. Aynı zamanda Türkiye, bu seçimle yeni yönetim sistemine ilk adımını atacak. Ülkenin başına geçecek cumhurbaşkanı ve Mecliste görev yapacak milletvekilleri, bu dönemde yapacakları çalışmalarla ülkemizin önündeki yarım asra yön verecekler” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kayseri mitingine katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

“24 HAZİRAN TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDEKİ ASRA YÖN VERECEK”

24 Haziran’da Türkiye’nin sadece cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçmeyeceğine; aynı zamanda yeni yönetim sistemine de geçeceğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran’da seçilecek cumhurbaşkanının ve milletvekillerinin Türkiye’nin önündeki yarım asrına yön vereceğini söyledi.

Vatandaşlara seçimde tercihlerini bu yüzden çok dikkatli yapmaları tavsiyesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hayatta bir araya gelmeleri mümkün olmayanlar nasıl bir araya geldiler görüyorsunuz değil mi? Kendi seçmenlerini bölücü örgütün partisine desteğe gönderenlerin değirmenine su akıtanları bu millet asla unutmaz” dedi.

“SEÇİMLER DEMOKRASİNİN ER MEYDANIDIR”

Seçimlerin, demokrasinin er meydanı olduğunu, bu meydana kimsenin gölgesi olarak değil, kendi cisim ve iradeleriyle çıktıklarını ve rakiplerine meydan okuduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmalarında yaptıkları, yapmakta oldukları ve yapacakları hizmetleri anlattığını kaydetti.

Diğer adayların ise neyi yıkacaklarına, ülkeyi nasıl eskiye döndüreceklerini anlattığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Köşeye sıkışınca da, ‘biz öyle demek istemedik, aslında şunu kast ettik’ diyerek, hemen sıvışmaya çalışıyorlar. Biz bunların cibilliyetini çok iyi biliriz. Bunlara kalsa Türkiye’yi hemen yarın 1940’lara, 1970’lere, 1990’lara, hatta taş devrine geri götürecekler” diye konuştu.

Vatandaşlardan, kendilerine yıkma vaadiyle gelen diğer adaylara, “AK Parti, Türkiye’de 284 bin yeni derslik yaptı, siz onları da yıkacak mısınız? AK Parti, Türkiye’de 585 bin yeni öğretmen göreve başlattı, siz onları da işten atacak mısınız?” diye sormalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendi dönemlerinde yapılan hizmet ve yatırımlardan örnekler verdi ve vatandaşlardan bu hizmetleri ve yatırımları ortadan kaldırıp kaldırmayacaklarını diğer adaylardan öğrenmelerini istedi.

“TÜRKİYE’Yİ 16 YILDA 3,5 KAT BÜYÜTTÜK”

“Türkiye, 24 Haziran’da yeni yönetim sistemine ilk adımını atacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “AK Parti ihracatı 36 milyar dolardan 162 milyar dolara çıkardı, siz yeniden eski rakama mı indireceksiniz? AK Parti Marmaray’ı, Avrasya Tüneli’ni, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü, Osman Gazi Köprüsü’nü, Nissibi Köprüsü’nü ve daha nice dev eseri Türkiye’ye kazanırdı, siz bunların hepsini de dinamitleyip yerle yeksan mı edeceksiniz? AK Parti savunma sanayinde İHA’ları, SİHA’ları, tüfekleri, füzeleri, topları, tankları yaptı, siz bunları geçmişte yaptığınız gibi yine toprağa mı gömeceksiniz?” 

Bugüne kadar ülkeye sadece hizmet ettiklerini, demokrasiyi güçlendirdiklerini Türkiye’yi 16 yılda 3,5 kat büyüterek hizmet ettiklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde 2 kat daha büyütmeye talip olduklarını söyledi.

Kayseri’ye geçen 16 yılda toplam 23,5 milyar liralık yatırım yaptıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yatırımların arasında eğitim alanında 4 bin 337 yeni dersliğin, ilk ve ortaöğretimde öğrencilere 43 milyon liralık eğitim desteğinin, 5 bin 917 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurdunun, 3 devlet üniversitesinin olduğunu aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15’i hastane olmak üzere toplam 42 sağlık tesisinin, bin 607 yatak kapasiteli Kayseri Şehir Hastanesi’nin şehre kazandırıldığını söyledi

MİLLET KIRAATHANELERİ

Şehirde eski Hava İkmal Bakım Merkezinin olduğu toplam bin 500 dönümlük alana millet bahçesi yapacaklarını müjdeleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönemde Kayseri’de ve tüm şehirlerde, interneti olan, ücretsiz çay, kahve ve kek ikramının yapılacağı, okuma ve sohbet imkânı sunan millet kıraathanelerini açacaklarını söyledi.

Geçen 16 yıllık dönemde Kayseri’de 17 bin 790 konut inşa ettiklerini, 79 yılda yapılmış olan 83 kilometrelik bölünmüş yol uzunluğuna 542 kilometre yol daha eklediklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Kayseri’ye toplu konut, ulaşım, tarım, sulama ve diğer alanlarda yapılan hizmet ve yatırımlardan örnekler verdi.

Diğer partilerin cumhurbaşkanı adaylarının da meydanlara çıktığına işaret ederek, “Eminim sizler de ağızlarının çalımına, kürsüdeki edalarına bakarak hepsini bir tartıya çıkardınız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara, adaylarla ilgili izlenimlerini sordu.

“TÜRK MİLLETİ HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIKTIR, ANA MUHALEFETİN DE İYİSİNE LAYIK”

Aldığı olumsuz cevap üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eyvah, kendimiz için seviniyor ülkemiz için üzülüyoruz. Türkiye böyle bir ana muhalefeti, böyle bir ana muhalefet siyasetini hak etmiyor. Türk milleti her şeyin en iyisine layıktır. Ana muhalefetin de iyisine layık. 24 Haziran seçimleri ülkemizde her alanda olduğu gibi ana muhalefet konusunda da yeni bir dönemin inşallah başlangıcı olacaktır. Seçimlerden sonra o çarkçı genel başkanın da, onun ‘hadi bakalım, gel buraya’ diyerek ortaya sürdüğü Cumhurbaşkanı adayının da inşallah sonu olacaktır. Diğer adaylar zaten dostlar alışverişte görsün adayı. Ülkeyi yönetmeye değil, kendi postlarını kurtarmaya adaylar. Seçimden sonra bu millet inanıyorum ki onlara da anladıkları dilden bir mesaj verecektir.”

24 Haziran’da güçlü Meclis, güçlü hükûmet ve güçlü Türkiye için verecekleri destekte sandıkları patlatmalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını “tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet” vurgusunda bulunarak tamamladı.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan;, Şehit, aileleri, ve, askerlerle, iftarda, bir, araya, geldi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı