Haber Detayı
04 Eylül 2017 - Pazartesi 16:13
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Er Gürel’in Cenaze Törenine Katıldı
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkâri’nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Halil İbrahim Gürel için Çatalca Ulu Cami'de düzenlenen cenaze törenine katıldı. Erdoğan, şehidin ailesini teselli etti.
Yaşam Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Er Gürel’in Cenaze Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Er Halil İbrahim Gürel’in Cenaze Törenine Katıldı...

Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra; şehit Gürel'in ailesi, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve vatandaşlar katıldı. Cenaze töreninde subay, astsubay ve uzman düzeyinde çok sayıda askerî personel de hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze namazı öncesi şehidin babası ve kardeşine taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Er Halil İbrahim Gürel’in Cenaze Törenine Katıldı

 

“İnsanlık Myanmar Katliamına Sessiz Kaldı”...

Çatalca AK Parti İlçe Başkanlığı ziyaretinde vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Myanmar sorunu hakkında “Myanmar sürecini ayın 19'unda BM Genel Kurulu'nda en geniş manada gündeme getireceğim. Oradaki liderlerle bunları konuşacağız. Ama bu arada İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olarak 20'ye yakın dünya lideriyle bu konuları görüştüm, görüşüyorum. Tabii ki tüm bu görüşmelerimizde netice aldığımız veya alacağımız liderler var. Herkes aynı hassasiyeti taşımıyor. Varsınlar taşımasınlar, biz görevimizi yapacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkâri’nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Halil İbrahim Gürel için Çatalca Ulu Cami'de öğle vakti düzenlenen törenin ardından bu ilçedeki AK Parti İlçe Başkanlığı binasına geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ziyareti sırasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da eşlik etti.


Burada halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit er Gürel'e Allah'tan rahmet dileyerek, “Milletimizin başı sağ olsun. Şehitlerimiz, sevgili Peygamberimize en yakın makamda. 'Onlara ölü demeyiniz' buyuruyor Allah’ımız. 'Onlar diridirler ancak siz bilemezsiniz'. Böylece temennimiz o ki gerek ailesi, gerek bizler şehadete inananlar, onlarla ebedi âlemde bir arada oluruz” dedi.

“KIZILAY VE AFAD MYANMAR’A YARDIMLARIMIZI ULAŞTIRDI”

Kurban Bayramı'nın artık sonuna gelindiğini, bu bayramda da tüm İslam dünyasının ne yazık ki içeride ve dışarıda büyük mücadeleler, büyük savaşlarla iç içe olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Suriye, Irak, Filistin ve Libya'da bunları yaşadık. Hele hele Myanmar'da maalesef çok büyük katliamlar yapıldı. Bütün bu katliamlar karşısında insanlık Myanmar katliamına sessiz kaldı. Televizyonlarda öyle zannediyorum ki o Myanmar'ın Müslümanlarının, Rohingya Müslümanlarının düştüğü hâli izlediniz. Nasıl çileler çektiğini gördünüz. Köylerinin nasıl yakıldığını gördünüz. Bizler Türkiye olarak, Kızılay’ımızla, AFAD'ımızla buralara yardımlarımızı ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz.”

“MYANMAR’I BM GENEL KURULU'NDA GÜNDEME GETİRECEĞİM”

“İnsanlık Myanmar Katliamına Sessiz Kaldı”

Vatandaşların, “Dik dur eğilme, bu millet seninle” sloganları üzerine, “Biz sadece rükûda, sadece secdede Rabbimizin huzurunda eğiliriz. Hiçbir beşeri gücün karşısında eğilmedik ve inşallah eğilmeyeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Myanmar sürecini de ayın 19'unda BM Genel Kurulu'nda en geniş manada gündeme getireceğim. Oradaki liderlerle bunları konuşacağız. Ama bu arada İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olarak 20'ye yakın dünya lideriyle bu konuları görüştüm, görüşüyorum. Tabii ki tüm bu görüşmelerimizde netice aldığımız veya alacağımız liderler var. Herkes aynı hassasiyeti taşımıyor. Varsınlar taşımasınlar, biz görevimizi yapacağız” ifadelerini kullandı.

“ERİYLE, ERBAŞIYLA, SUBAYIYLA, KOMUTANIYLA HERKES AYNI RUHU YAŞASIN”

Türkiye'nin güneyindeki gelişmelere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim oralarda DEAŞ ile verdiğimiz mücadeleyi biliyorsunuz. Irak'ta verdiğimiz mücadeleyi biliyorsunuz. Bakınız ilk defa Kurban Bayramı'nda Genelkurmay Başkanımız, kuvvet komutanlarımız, Millî Savunma Bakanımız, İçişleri Bakanımız, Adalet Bakanımız, bakanlarımızın bir kısmı, hepsi sınırlardaki kıtaları dolaştılar. Oralarda askerimizle beraber oldular. Onlarla beraber karavanaya kaşık çaldılar. Çünkü bunları artık beraber yaşamamız lazım ki eriyle, erbaşıyla, subayıyla, komutanıyla herkes aynı ruhu yaşasın. Bunu beraber yapacağız” dedi.

“ÇATALCA’YI ÇOK DAHA İYİ BİR KONUMA GETİRMEMİZ LAZIM”

Kendisini dinleyen vatandaşlardan Çatalca'da farklı bir çalışma istediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu andaki fiziki şartlardan çok daha iyilerinin olması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yollarıyla, doğal gazıyla, her şeyiyle Çatalca'ya büyükşehirin geldiğini vurgulayarak, “Ama yeterli değil. İlçe olarak da inşallah bunu çok daha iyi bir konuma getirmemiz lazım. Artık biliyorsunuz köy yok, mahalle var. Dolayısıyla o mahalle kültürünü de yaşamamız lazım. Bu da bizim hakkımız. Az önce ilçe başkanımıza şunu söyledim; dedim ki yakında toplu konutlar, okullarımızla ilgili törenin açılışını, teslimini yapalım. Onun için hazırlığınızı yapın. Bu bayram bizim için olağanüstü oldu ve sizlerle böyle olağan dışı bir görüşmeyi yapmış olduk. Ama inşallah bir meydan mitingini toplu açılışla beraber gerçekleştirelim” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından kendisini dinleyen vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan,, Şehit, Er, Gürel’in, Cenaze, Törenine, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı