Haber Detayı
01 Mayıs 2017 - Pazartesi 13:09
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan; Türkiye, Terörle Mücadelede Hindistan’la Dayanışma İçerisindedir
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Hindistan’ın bağımsızlığından itibaren Türkiye ile ilişkilerinde hep dostluk ve iş birliği havasının hâkim olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasındaki ekonomik iş birliğini derinleştirip çeşitlendirerek artırmak istediklerini, Hindistan Başbakanı Modi’nin de aynı düşünceleri taşıdığına inandığını ifade etti.
Dünya Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan; Türkiye, Terörle Mücadelede Hindistan’la Dayanışma İçerisindedir

“Türkiye, Terörle Mücadelede Hindistan’la Dayanışma İçerisindedir”

Hindistan Başbakanı Modi ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin terörle mücadelesinde Hindistan ile tam bir dayanışma içerisinde olduğunu belirterek “Terör örgütlerinin hedefi yıldırmak, kan ve gözyaşı üzerinden ikbal devşirmektir. Ancak ne kadar uğraşırsa uğraşsınlar, teröristler muhakkak döktükleri kanda boğulacaklardır. İki dost ülke olarak, terör örgütlerinin irademize pranga vurmasına, bizlere boyun eğdirmesine asla fırsat vermeyeceğiz” dedi.

Resmî ziyaretini gerçekleştirmek üzere gittiği Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile birlikte, gerçekleştirdikleri görüşme ve heyetler arası çalışma yemeğinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Hyderabad House’ta yapılan toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan ziyaretine ve yaptıkları görüşmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


“TERÖRİSTLER DÖKTÜKLERİ KANDA BOĞULACAK”

Hindistan Cumhurbaşkanı Pranab Mukherjee’nin davetine icabetle Hindistan’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ve Hindistan Başbakanı Modi’ye teşekkürlerini belirterek sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan’da 24 Nisan’da gerçekleştirilen terör saldırısında hayatını kaybeden Hint güvenlik görevlileri için taziye dileklerini ifade etti, yaralılara acil şifalar diledi ve menfur terör saldırısını lanetlediğini söyledi.

Dünyanın en tehlikeli terör örgütlerine karşı mücadele eden bir ülke olarak, Hintli dostlarının acısını çok iyi anladıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şunu altını çizerek ifade etmek isterim: Türkiye, terörle mücadelesinde Hindistan’la tam bir dayanışma içindedir. Terör örgütlerinin hedefi yıldırmak, kan ve gözyaşı üzerinden ikbal devşirmektir. Ancak ne kadar uğraşırsa uğraşsınlar, teröristler muhakkak döktükleri kanda boğulacaklardır. Mahatma Gandi’nin veciz ifadesiyle ‘Güç fiziki kapasiteden değil, boyun eğmeyen iradeden gelir.’ İki dost ülke olarak, terör örgütlerinin irademize pranga vurmasına, bizlere boyun eğdirmesine asla fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu.

“TÜRKİYE, HİNDİSTAN’LA İLİŞKİLERİNİ HER ALANDA GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEK”

Balkan Savaşları ve Kurtuluş Savaşı esnasında Hindistan halkının desteğinin, milletin hafızasında özel bir yere sahip olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hindistan; konumu, nüfusu, kaynakları ve ekonomisiyle stratejik öneme sahip bir ülkedir. Asya'daki tüm uluslararası gelişmelerde Hindistan’ın kritik rol oynandığını görüyoruz. Hindistan’ın, her alanda önemli ilerlemeler kaydettiğini memnuniyetle takip ediyoruz. Türkiye, Hindistan’la ilişkilerini her alanda geliştirmeye devam edecektir. Bugünkü görüşmelerimizin bu açıdan çok önemli fırsatlar sunduğuna inanıyorum” dedi.

Hindistan’daki resmî temasları kapsamında Hindistan Dışişleri Bakanı Sushma Swaraj’ı kabul ettiğini, ardından Hindistan Başbakanı Modi ile görüştüğünü ve bakanların katılımıyla heyetler arası görüşmelerini gerçekleştirdiklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptıkları görüşmelerde siyasi ilişkilerin daha da ileriye taşınması için atılabilecek adımları ele aldıklarını, bundan sonra da Türkiye-Hindistan ilişkilerini stratejik bir vizyonla geliştirmeye devam edeceklerini söyledi.

“Türkiye, Terörle Mücadelede Hindistan’la Dayanışma İçerisindedir”

“TİCARET HACMİMİZİ 6,5 MİLYAR DOLARDAN, 10 MİLYAR DOLARA ÇIKARMALIYIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmelerine ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Başta ekonomik ve ticari ilişkilerimiz olmak üzere, ikili ilişkilerimizin tüm boyutlarını gözden geçirdik. Karşılıklı yatırım fırsatları üzerinde durduk. Az önce Sayın Başbakan’ın de ifade ettiği gibi ticaret hacmimizin yaklaşık 6,5 milyar dolarda olması, bizim için yeterli bir rakam değildir. Bizim bunu asgari 10 milyar dolara en kısa zamanda çıkarmamızın faydalı olacağına inanıyorum. Bu irade de her iki tarafta var. Enerji ve diğer alanlarda kaydettiğimiz ilerlemeyi değerlendirdik. Ayrıca İş Formu toplantısı vesilesiyle iş adamlarımız bir araya geldiler. Yeni iş birliği projelerini, iki ülke arasındaki ticaret ve yatırımları nasıl artırabileceklerini değerlendirme imkânı buldular. Türkiye-Hindistan’ın harekete geçirilmeyi bekleyen çok ciddi bir potansiyeli olduğuna inanıyorum. Bu potansiyeli en verimli şekilde kullanmak için, Türk Hava Yolları’nın uçuş noktalarının ve mevcut uçuş frekanslarının artırılması gerekiyor. İş adamları ve yatırımcılarımıza vize kolaylığı sağlanmasından, bilgi teknolojileri, enerji, kültür alanlarında iş birliğine kadar birçok alanda atılabilecek adımlar bulunuyor.”

“HİNDİSTAN’IN FETÖ’YÜ ÜLKESİNDEN TAMAMEN ÇIKARACAĞINA İNANIYORUM”

İstişareleri esnasında, 15 Temmuz gecesi Türkiye demokrasisine kast eden Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) hakkında ayrıntılı bilgi verdiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “249 insanımızın şehadetine, 2 bin 193 vatandaşımızın yaralanmasına sebep olan bu karanlık yapı, dünyanın en tehlikeli, en gözü dönmüş terör örgütlerindendir. Sadece ülkemiz için değil, legal görünümlü kuruluşlar altında faaliyette bulunduğu diğer ülkeler için de çok ciddi tehdit oluşturmaktadır. 15 Temmuz’dan bu yana, hukuk ve adaletten taviz vermeden, bu terör şebekesiyle yoğun bir mücadele yürütüyoruz. Dostlarımızı da FETÖ’nün örgütlenme modeli, devlete sızma şekilleri, insan kaynağı ve paravan kuruluşları hakkında bilgilendiriyor, ikaz ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Hindistan’ın alacağı önlemlerle, FETÖ’yü ülkesinden tamamen çıkaracağına inandığını, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye ile dayanışma sergileyerek desteğini ifade eden Hindistan yönetimine teşekkürlerini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptıkları görüşmelerde bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında da görüş alışverişinde bulunduklarını aktardı ve şunları ekledi: “Dünyada popülizmin arttığı, din, etnik köken, mezhep temelli ayrışmanın körüklendiği, Doğu-Batı karşıtlığının vurgulandığı bir süreçten geçiyoruz. Bilhassa Avrupa’da kültürel ırkçılığın ve yabancı düşmanlığının zehirli bir sarmaşık gibi toplum bünyesini sardığını görüyoruz. Bizler tarih boyunca farklı medeniyetlere beşiklik yapmış ülkeleriz. Farklılıklarımızı bir tehdit değil, zenginlik olarak görüyoruz. Böylesi müstesna birikime sahip ülkeler olarak iş birliğimizin son derce önemli olduğuna inanıyorum.”

Bölgesel ve küresel ölçekte barış, istikrar ve adaletin hâkim kılınması için Türkiye ve Hindistan’ın çok önemli rol oynayabileceğini ve bu anlayışla çalışmalarını sürdüreceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini, ziyaretinin her açıdan iki ülke için hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak tamamladı.

HİNDİSTAN BAŞBAKANI MODİ: “BÜTÜN FIRSATLARI DEĞERLENDİRMEMİZ LAZIM”

Hindistan Başbakanı Modi de yaptıkları görüşmeler sonucunda siyasi, ekonomik ve kültürel alanlarda iki ülkenin yapabileceklerini ele aldıklarını aktararak, Türkiye ve Hindistan’ın iki büyük ekonomi olduğuna işaret etti ve “Ekonomilerimizin gücü bizlere iki ülke arasındaki ilişkileri derinleştirmek için çok fazla fırsat sunuyor. Her iki hükûmet nezdinde bütün fırsatları değerlendirmemiz lazım. Bunu stratejik bir şekilde ve uzun vadeli düşünerek yapmamız lazım” şeklinde konuştu.

Yaptıkları görüşmede terör konusunu da detaylı olarak konuştuklarını aktaran Hindistan Cumhurbaşkanı Modi, terörist faaliyetlerin hiçbir makul gerekçesinin olamayacağının altını çizdi ve terörle yürütülecek mücadelede, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde, geçmiş yüzyılın değil, 21. yüzyılın dünyasını yansıtacak şekilde uygun reformların yapılması gerektiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan Cumhurbaşkanlığı Sarayında...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî ziyaret için bulunduğu Hindistan’da, Cumhurbaşkanı Pranab Mukherjee ve Başbakan Narendra Modi tarafından resmî törenle karşılandı.

21 pare top atışı ve atlı tören birliği eşliğinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan Cumhurbaşkanı Mukherjee ve Başbakan Modi ile tokalaşarak basın mensuplarına görüntü verdi.


Türk ve Hindistan millî marşlarının çalınmasının ardından tören kıtasını denetleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke heyetlerinin takdiminden sonra Cumhurbaşkanı Mukherjee ve Başbakan Modi tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan uğurlandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MAHATMA GANDHİ ANITINA ÇELENK KOYDU

Daha sonra Mahatma Gandhi Anıtı’na geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada düzenlenen törende Hindistan Bağımsızlık Hareketi'nin siyasi ve ruhani lideri Gandhi’nin anıtına çelenk koydu ve anıt defterini imzaladı.

Karşılama töreni ve anıt ziyaretinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve diğer ilgililer de hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan Cumhurbaşkanlığı Sarayında

Erdoğan“Türkiye Ekonomisi, Son 10 Yılda İstikrarlı ve Kesintisiz Bir Büyüme Performansı Sergiledi”

Hindistan Başbakanı Modi ile birlikte katıldığı, Hindistan-Türkiye İş Forumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, genç ve nitelikli iş gücü, büyük iç pazarı, disiplinli finans sektörü, gelişmiş altyapısı, rekabetçi özel sektörü ile bölgesinde ve dünyada önemli bir ekonomik aktör hâline gelmiştir” dedi.

Resmî ziyaretini gerçekleştirmek üzere Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile birlikte, iki ülke iş adamlarını bir araya getiren Hindistan-Türkiye İş Forumu’na katıldı.


Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ile Hindistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu (FICCI) tarafından Taj Palace Otel’de düzenlenen forumda, Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

“HİNDİSTAN-TÜRKİYE İŞ FORUMU YENİ BİR DÖNEMİN MİLADI OLACAK”

Foruma katılmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, forumun her iki ülke ve iş adamları için hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan iş dünyası ile Türk iş dünyasının güzide mensuplarını bir araya getiren bu toplantının, yeni bir dönemin miladı olacağına inandığını söyledi.

Hindistan’ın bağımsızlığından itibaren Türkiye ile ilişkilerinde hep dostluk ve iş birliği havasının hâkim olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasındaki ekonomik iş birliğini derinleştirip çeşitlendirerek artırmak istediklerini, Hindistan Başbakanı Modi’nin de aynı düşünceleri taşıdığına inandığını ifade etti.

Türkiye ile Hindistan arasındaki 2016 yılında gerçekleşen yaklaşık 6,5 milyar dolarlık ikili ticari hacimde, Türkiye’nin 652 milyon dolar ihracatının, 5 milyar 757 milyon dolar ithalatının olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye aleyhine gerçekleşen bu dengesizliğin sürdürülebilirliğinin zor olduğunu belirtti ve “Bu bakımdan, karşılıklı yatırımların artırılmasını ve ticaret hacminin hızla dengelenmesine yönelik adımlar atılmasını önemli görüyoruz” diye ekledi.

“MİLLÎ PARALARIMIZLA KARŞILIKLI OLARAK İTHALAT VE İHRACAT YAPABİLİRİZ”

Hindistan’daki Türk yatırımlarının 212 milyon dolar, Türkiye’deki Hint yatırımlarının ise 110 milyon dolar olduğuna işaret ederek, “Dünyanın 17. büyük ekonomisi olan Türkiye ile 7. büyük ekonomisi olan Hindistan’ın potansiyellerinin bu rakamların çok üzerinde olduğu bir gerçektir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de yatırım yapmak isteyen Hindistan firmalarına, Yatırım Destek Ajansı ve diğer kuruluşlar aracılığıyla her türlü kolaylığı sağlamaya hazır olduklarını bildirdi.

“Türkiye Ekonomisi, Son 10 Yılda İstikrarlı ve Kesintisiz Bir Büyüme Performansı Sergiledi”

Türkiye’nin, kendi pazarının yanı sıra; Avrupa, Orta Asya, Karadeniz Bölgesi ve Orta Doğu başta olmak üzere geniş bir coğrafya için de üretim ve ticaret üssü olmaya uygun bir konumda olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu potansiyeli kullanabilmek için finans başta olmak üzere kritik sektörler ile gümrük ve vergi mevzuatı alanında gereken altyapıyı süratle kurmamız gerekiyor. Aynı şekilde ticaretimizdeki kur baskısını azaltmalıyız. Bununla kendi millî paralarımızla karşılıklı olarak ithalat ve ihracatı yapabiliriz” sözlerine yer verdi.

“TÜRKİYE, REKABET KURALLARININ İŞLEDİĞİ BİR ÜLKE”

“Türkiye, genç ve nitelikli iş gücü, büyük iç pazarı, disiplinli finans sektörü, gelişmiş altyapısı, rekabetçi özel sektörü ile bölgesinde ve dünyada önemli bir ekonomik aktör hâline gelmiştir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ekonomisinin son 10 yılda istikrarlı ve kesintisiz olarak büyüme performansı sergileyerek, 2011-2015 arasında ortalama yüzde 7,1; 2016’da ise yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, beklentilerin üzerine çıkarak, yüzde 2,9’luk bir büyüme oranına ulaştığına dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye ekonomisinin, 2017 ve 2018 yıllarında sırasıyla yüzde 4,5-5 seviyesinde bir büyüme oranı elde etmesi beklenmektedir. Şahsen, bu oranların üzerine çıkacağımıza da inanıyorum. Tüm yatırımcılar şundan emin olsunlar. Türkiye, rekabet kurallarının işlediği bir ülkedir. Özel sektörümüz ekonomide öncü bir role sahiptir. Kanunlarımız, yatırımcılara kolaylık sağlayacak şekilde düzenleyici bir anlayışla uygulanmaktadır. Mal ve hizmetlerin, bireyler ve kurumlar arasında, herhangi bir engele tabi olmadan el değiştirebildiği serbest piyasa ekonomisine sahibiz. Ekonomideki yapısal reformlara büyük önem veriyoruz. Büyük ölçekli enerji ve altyapı yatırımlarını da kapsayan çok önemli kalkınma projelerini hayata geçirmeye devam ediyoruz.”

“BAZI ŞİRKETLERİMİZ HİNT ORTAKLARIYLA ÖNEMLİ PROJELER GERÇEKLEŞTİRİYOR”

Hizmete açılan Marmaray ve Avrasya Tünellerini, Osman Gazi ve Yavuz Sultan Selim Köprülerini, inşaları devam eden İstanbul 3. Havalimanı ve 1915 Çanakkale Köprüsü’nü anarak, Türkiye’de hızlı tren hatlarından tünellere, barajlardan sulama projelerine kadar pek çok dev yatırımın devam ettiğini ve başlamak üzere olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu projelerin başarıyla hayata geçirilmesinde önemli rol oynayan şirketlerimiz, imkân tanındığı takdirde, aynı gayreti Hindistan’da da göstereceklerdir” dedi.

Hindistan Hükûmeti’nin hayata geçirdiği ‘100 Akıllı Şehir’ projesi için Türk müteahhitlik firmalarının hazır olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bazı şirketlerimizin Hint ortaklarıyla önemli projeler gerçekleştirdiklerini biliyorum. Ancak bu konuda çok daha fazlasını yapacak potansiyelimiz mevcuttur. Biz de, Türk şirketlerinin Hindistan’ı dünyanın en gelişmiş altyapısına sahip ülkelerinden birine dönüştürmeleri konusunda yürütülecek çalışmalara her türlü desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

“TÜRK MÜTEAHHİTLİK SEKTÖRÜ, 342 MİLYAR DOLARLIK İŞ HACMİYLE DÜNYA İKİNCİSİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “G-20’de Türkiye ile birlikte yer alan Hindistan, dünyanın en büyük demokrasisidir. Bunun yanında Hindistan, dünyanın en büyük ve en hızlı büyüyen serbest pazar ekonomilerinden biri durumundadır. Ülkenin son yıllarda, Sayın Modi önderliğinde yüksek teknolojide, bilgisayar yazılımı alanında ve uzay endüstrisinde kat ettiği önemli mesafeyi takdirle takip ediyoruz. Tüm bu sektörlerde Hindistan ile iş birliğimizi geliştirmeyi arzuladığımızı bilhassa belirtmek istiyorum. İki ülke ekonomileri birbirlerini tamamlayıcı niteliktedir. Bu bakımdan, birçok alanda AR-GE çalışması yürütülebileceğini, ortak yatırımlarla üçüncü ülke pazarlarına birlikte girilebileceğini düşünüyorum.”

Türk özel sektörünün, özellikle inşaat alanında dünya pazarlarına açılmakta önemli bir başarı gösterdiğine değinerek, bugüne kadar üstlendiği 342 milyar dolarlık iş hacmiyle, dünyanın ikincisi olan Türk müteahhitlik sektörünün, Hindistan’ın kalkınması ve kentsel dönüşümünde katkıda bulunabileceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aynı şekilde, enerji alanında da ülkelerimiz arasında büyük bir potansiyel olduğunu düşündüğümü belirtmek isterim. Hindistan’ın enerji alanındaki öncü rolünü takdir ediyoruz. Yenilenebilir enerji başta olmak üzere, bu alandaki tecrübelerimizden karşılıklı olarak faydalanabiliriz. Nükleer enerji, ülkelerimiz açısından bir diğer iş birliği alanı olabilir” değerlendirmelerine yer verdi.

“2017 YILINDA DAHA FAZLA HİNTLİ TURİSTİ ÜLKEMİZE BEKLİYORUZ”

Turizmin de iki ülke arasında geliştirilebilecek bir alan olduğunu sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen yıl Türkiye’yi ziyaret eden 25 milyon yabancı turistin sadece 79 bininin Hintli turistlerden olduğunu aktararak, “Tanıtıma da ağırlık vererek, tur operatörlerini karşılıklı olarak teşvik etmeliyiz. Son yıllarda düğünlerini ülkemizde yapan Hintli ailelerin sayısında ciddi bir artış yaşandığını görüyoruz. Tüm bu imkânları geliştirmek suretiyle, 2017 yılında daha fazla sayıda Hintli turisti ülkemize bekliyoruz.” diye konuştu.

Düzenlenen iş forumunun ikili ekonomik ve ticari ilişkilere yeni bir ivme sağlaması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şu cümlelerle tamamladı: “Türkiye olarak, Hindistan’la ilişkilerimizi geliştirmek için gereken tüm adımları atmakta kararlıyız. Özellikle iş adamlarımıza karşılıklı kolaylıkların sağlanması ve yatırımların teşvik edilmesi hususunda üzerimize düşeni yerine getirme iradesine sahip olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan Dışişleri Bakanı Swaraj’ı Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan Dışişleri Bakanı Swaraj’ı Kabul Etti...

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan Dışişleri Bakanı Sushma Swaraj’ı kabul etti.

Kabul, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konakladığı Taj Palace New Delhi Otel'de gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ansari'yi Kabul Etti...

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mohammed Hamid Ansari'yi kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ansari'yi Kabul Etti

Kabul, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konakladığı Taj Palace New Delhi Otel'de gerçekleşti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan;, Türkiye,, Terörle, Mücadelede, Hindistan’la, Dayanışma, İçerisindedir,
Yorumlar
Haber Yazılımı