Haber Detayı
29 Ocak 2018 - Pazartesi 19:17
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vucic ve İzzetbegoviç ile Mabeyn Köşkünde bir araya geldi
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Sıcak haber… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ve Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Üyesi Bakir İzzetbegoviç ile Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkünde bir araya geldi.
Dünya Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vucic ve İzzetbegoviç ile Mabeyn Köşkünde bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ve Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Üyesi İzzetbegoviç ile Bir Araya Geldi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ve Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Üyesi İzzetbegoviç ile Bir Araya Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ve Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Üyesi Bakir İzzetbegoviç ile Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkünde bir araya geldi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ve Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Üyesi İzzetbegoviç ile bir araya geldiği görüşmede Türkiye-Sırbistan ve Türkiye-Bosna Hersek arasındaki siyasi, ekonomik ve insani ilişkiler, yatırımlar ve ortak projeler ele alındı.

Bosna Hersek’te yaşayan Boşnaklar, Sırplar ve Hırvatlar başta olmak üzere tüm Balkan halkları arasında barış ve istikrarın korunmasının, güçlendirilmesinin ve kalıcı hâle getirilmesinin önemi üzerinde durulan görüşmede üç ülke arasında Balkanlarda yapılacak olan ortak projeler de detaylı bir şekilde değerlendirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Türkiye’nin, Bosna Hersek ve Sırbistan başta olmak üzere Balkan ülkeleri arasında yapıcı ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için bundan sonra da çalışmalarına yoğun bir şekilde devam edeceğini ifade etti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan,, Vucic, ve, İzzetbegoviç, ile, Mabeyn, Köşkünde, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı