Haber Detayı
25 Mayıs 2017 - Perşembe 12:25
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Belçika'da coşkuyla karşılandı
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere, Belçika'nın başkenti Brüksel'de bulunuyor. Avrupa'da yaşayan Türkler Erdoğan'ı Bürüksel'de coşkuyla karşıladılar.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Heyetini Kabul Etti...
Dünya Haberi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Belçika'da coşkuyla karşılandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçika'da...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ı Brüksel Abelag Havalimanı'nda ilgili yetkililer karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Toplantısı’na katılmak üzere bulunduğu Brüksel’de, AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Millî Savunma Bakanı Fikri Işık da eşlik ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçika'da 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Heyetini Kabul Etti...

NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Toplantısı ve yeni NATO Karargâhı’nın açılışı münasebetiyle Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) heyetini kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Heyetini Kabul Etti

Steigenberger Otel'de gerçekleşen kabulde, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile Görüştü...

NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Toplantısı’na katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile Görüştü

Görüşme; Wiltcher’s Steigenberger Otel’de gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Şansölyesi Merkel’i Kabul Etti...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı'na katılmak için gittiği Belçika’nın başkenti Brüksel’de, Almanya Şansölyesi Angela Merkel’i kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Şansölyesi Merkel’i Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Parlamentosu Başkanı Tajani’yi Kabul Etti...

NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Toplantısı’na katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani’yi kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Parlamentosu Başkanı Tajani’yi Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Juncker ile Görüştü ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Juncker ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Toplantısı’na katılmak için bulunduğu Brüksel’de, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile görüştü.

Emine Erdoğan, NATO Zirvesine Katılan Lider Eşleriyle Buluştu...

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ‘NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Toplantısı’ dolayısıyla gerçekleştirdiği Brüksel ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan, zirvedeki liderlerin eşleri için düzenlenen programa katıldı.


ABD, Fransa, Lüksemburg, Slovenya, İzlanda ve Bulgaristan devlet başkanlarının eşlerinin de iştirak ettiği programın ev sahipliğini Belçika Başbakanı Charles Michel'in eşi Amelie Derbaudrenghien ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'ın eşi Ingrid Schulerud yaptı.

Emine Erdoğan, NATO Zirvesine Katılan Lider Eşleriyle Buluştu

Belçika Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi'ni ziyaret eden heyet, Laeken Kraliyet Sarayı'na geçerek Kraliçe Mathilde tarafından verilen akşam yemeğine katıldı. Emine Erdoğan burada lider eşleriyle sohbet etti.

CİNQUANTENAİRE SANAT VE TARİH MÜZESİ ZİYARETİ


Brüksel'de bulunduğu sürede beraberindeki heyetle Cinquantenaire Sanat ve Tarih Müzesi'ni de ziyaret eden Emine Erdoğan, Les Robes De Borchgrave Sergisi ve İslam Eserleri Koleksiyonları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Karargâh Binasının Devir Teslim Törenine Katıldı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Karargâh Binasının Devir Teslim Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Toplantısı için bulunduğu Belçika’nın başkenti Brüksel'de, yeni NATO Karargâh binasının devir teslim törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Toplantısı kapsamında ilk olarak, yeni NATO Karargâh binasında devlet ve hükûmet başkanları onuruna düzenlenen resepsiyona katıldı.


Resepsiyonda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Millî Savunma Bakanı Fikri Işık da eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, basın mensuplarını selamladıktan sonra beraberindeki heyetle 28 üye ülkeden devlet ve hükûmet başkanlarının bulunduğu resepsiyona geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resepsiyonun ardından yeni NATO Karargâh binasının devir teslim törenine katıldı. Törende, Belçika Başbakanı Charles Michel ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg kısa birer açılış konuşması yaptı. Ardından, Vaşington Andlaşması'nın V. Maddesi-11 Eylül ve Berlin Duvarı anıtlarının açılışı devlet ve hükûmet başkanları huzurunda gerçekleşti.

Daha sonra Belçika Kralı Philippe, yeni NATO Karargâh binasına gelerek, 28 üye ülke devlet liderleriyle el sıkıştı. Devlet ve hükûmet başkanlarıyla aile fotoğrafı çektirilmesinin ardından devir teslim töreni yapıldı.

Çalışma yemeğine geçilmeden önce NATO'ya ait uçaklar tören alanında gösteri uçuşu da gerçekleştirdi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Recep, Tayyip, Erdoğan, Belçika'da, coşkuyla, karşılandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı