Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 18:15
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Birleşik Krallık’ta
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika...Sıcak haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Londra'da Türk vatandaşlarının sevgi gösterileriyle karşılandı. Gösterilen ilgiyi karşılıksız bırakmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile aracından inerek vatandaşların yanına gitti ve onları selamladı.
Dünya Haberi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Birleşik Krallık’ta

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan;

Birleşik Krallık’ta...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere gittiği Birleşik Krallık’ın başkenti Londra'ya ulaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Stansted Havalimanı’nda; Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth’in Bölge Temsilci Yardımcısı Lord Vincent Thompson, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı Temsilcisi David Pearey, Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın ve Büyükelçilik personeli karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Londra'da Türk vatandaşlarının sevgi gösterileriyle karşılandı. Gösterilen ilgiyi karşılıksız bırakmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile aracından inerek vatandaşların yanına gitti ve onları selamladı.

“SURİYE'DEKİ SON GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRME FIRSATIMIZ OLACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir gazetecinin "Yarın zirve var ama öncesinde Suriye toplantısında bir araya geleceksiniz. Neler düşünüyorsunuz, neler görüşülecek?" sorusu üzerine bu akşamki görüşmenin daha çok Suriye’yle ilgili olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Birleşik Krallık’ta

İngiltere, Fransa, Almanya'nın da katılımıyla toplantıyı dörtlü olarak gerçekleştireceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "Kısa süreli bir görüşme olacak. Özellikle Suriye'deki son gelişmeleri bir değerlendirme fırsatımız olacak. Malum Barış Pınarı Harekâtı’ndaki gelişmeler ne durumda, nereye geldik, ne oluyor bunu bir değerlendireceğiz ama aynı zamanda tabii bu ülkeler malum koalisyon güçleri içerisinde de yer aldıkları için bu koalisyon güçleri içerisinde kendilerine düşen görevleri nereye kadar yaptılar, nereye kadar yapıyorlar ve bizim hazırladığımız plan, projeler konusunda da kendilerinin destekleri neler olabilir onları da bir görüşme fırsatını bulacağımızı zannediyorum. Ama onların tabii bu arada bizden talepleri neler olacak onları da dinlemiş olacağız. Temenni ederim ki iyi bir niyetle bunu toparlamış oluruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Londra ziyaretinde; eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak eşlik ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Londra'da Suriye konulu Dörtlü Zirve'ye katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Londra'da Suriye konulu Dörtlü Zirve'ye katıldı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Londra'da; Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson'un iştirakiyle gerçekleştirilen Suriye konulu Dörtlü Zirve'ye katıldı.

NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, temaslarına Suriye konulu Dörtlü Zirve ile başladı.

İngiltere Başbakanlık Ofisi'nde gerçekleşen Zirve öncesinde gazetecileri selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra toplantıya katılmak üzere ofise geçti.

Zirve'nin ardından bir gazetecinin görüşmeye ilişkin sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gayet iyi geçti" cevabını verdi.

Dörtlü Zirve’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Buckingham Sarayındaki resepsiyona katıldı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Buckingham Sarayındaki resepsiyona katıldı

NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi’ne katılmak için İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kraliçe II. Elizabeth’in, heyetler onuruna Buckingham Sarayı’nda verdiği resepsiyona iştirak etti.

Resepsiyonda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan eşlik etti.

NATO LİDERLERİ ONURUNA AKŞAM YEMEĞİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Buckingham Sarayı’ndaki resepsiyonun ardından, NATO üyesi ülke liderleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson tarafından, NATO üyesi ülke liderleri ve eşleri onuruna Başbakanlık Ofisi’nde verilen akşam yemeğine katıldı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Recep, Tayyip, Erdoğan, Birleşik, Krallık’ta,
Yorumlar
Haber Yazılımı