Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Güney Kore’de...
Haber
01 Mayıs 2018 - Salı 15:59
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Güney Kore’de...
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, türbenin de içinde yer aldığı medreseleri gezdi. Medresede bakır tabaklara dua işleyen sanatkârlarla sohbet edip tabakları inceleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a medresenin bahçesindeki ağaçlardan toplanan dut ikram edildi.
Dünya Haberi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Güney Kore’de...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Buhara’da...

Resmî ziyareti vesilesiyle Özbekistan’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkent Taşkent’te temaslarını tamamlamasının ardından Buhara’ya geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Buhara Uluslararası Havalimanında; Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ve eşi Ziraat Mirziyoyev ile Buhara Bölge Valisi Uktam Barnoyev tarafından karşılandı.

Buhara’da tarihî ve kültürel yerleri ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ve eşi Ziraat Mirziyoyev de refakat etti.

Gezisinin ilk durağında Muhammed Bahauddin Şeyh Nakşibendi Hazretleri'nin türbesini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine eşlik eden Buharalı imamlardan türbe ile ilgili bilgi aldı. Ziyarette, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın tilavet ettiği Kur’an-ı Kerim’i dinleyen ve yapılan duaya iştirak eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, türbenin de içinde yer aldığı medreseleri gezdi. Medresede bakır tabaklara dua işleyen sanatkârlarla sohbet edip tabakları inceleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a medresenin bahçesindeki ağaçlardan toplanan dut ikram edildi.

Buhara’da Ark Kalesi'ni ve Poi Kalon Külliyesini de ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a şehirdeki ziyaretlerinde; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, MİT Müsteşarı Hakan Fidan da eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Kore’ye gitti...

Özbekistan’da temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ziyaretinin ikinci durağı olan Güney Kore’ye geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Buhara Uluslararası Havaalanından Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, eşi Ziraat Mirziyoyev ve Buhara Bölge Valisi Uktam Barnoyev tarafından uğurlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın da aralarında olduğu heyetle birlikte Güney Kore'ye hareket etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Güney Kore’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Güney Kore’de...

Özbekistan’daki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî ziyaretinin ikinci durağı olan Güney Kore’nin başkenti Seul’e ulaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Seul Hava Üssü’nde Güney Kore protokol yetkilileri ve Türkiye’nin Seul Büyükelçisi Ersin Erçin karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ziyaretinde; eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın eşlik ediyor.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Recep, Tayyip, Erdoğan, Güney, Kore’de...,
Yorumlar
Haber Yazılımı