Haber Detayı
07 Ağustos 2017 - Pazartesi 23:01
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı halk neden seviyor ? diyenlere işte en güzel cevap
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Türkiye’de değişime damga vuran ve halkın içerisinde hep var olan isim…Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı halk neden seviyor? diyenlere işte en güzel cevap… Malatya’da Şener Eroğlu’nun kuaför dükkanını açtı…
Yaşam Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı halk neden seviyor ? diyenlere işte en güzel cevap
Malatyalı olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Keskin Malatya’da halka hitap eden, açılışlar yapan ve Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır’ın oğlunun düğününe katıldıktan sonra ayrılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir istekte bulundular.
Her iki başkan Bendevi Palandöken ve Şevket Keskin”Sayın Cumhurbaşkanım bir esnafımızın işyerinin açılışı var yapar mısınız? “dediler…İki Başkanın isteği üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Nikah Sarayında yer alan marka isimlerden Şener Eroğlu’nun kuaför dükkanın açılışını “Bismillah” diyerek yaptı.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan
İşte Erdoğan neden seviliyor ? diyenlere en güzel cevap…
CUMHURBAŞKANLARINA YAKLAŞMAK…
Türkiye’de bir dönem Cumhurbaşkanlarının geçtiği güzergahlara insanlar yaklaştırılmıyordu…
Bu zincir Malatyalı Cumhurbaşkanı Turgut Özal’la kırıldı…
Halkın içerisinde olan Özal değişimi gerçekleştirdi..
Erdoğan değişime zirve yaptırdı.
İşte halkın Cumhurbaşkanları…Böyle olur…

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan
MALATYALI GİZLİ KAHRAMAN ŞENER EROĞLU...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iş yerini açtığı Şener Eroğlu aslında gizli bir kahraman…
FETÖ'nün darbe girişimine karşı duran gizli kahramanlar var ama onlar sadece "Biz görevimizi yaptık"diyor....İşte onlardan birisi...Malatyalı Şener Eroğlu...4  çocuk babası Şener Eroğlu belkide darbenin seyrini değiştiren isim...
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN HABERİ MALATYA OLAY’DA OKUDU…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gizli Kahraman manşetli haberi Malatya Olay’da okudu.
Malatya Olay’da haberi okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Sizlerle gurur duyuyorum”dedi.
ŞENER EROĞLU’NDAN TEŞEKKÜR…
Şener Eroğlu “Ben sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hayranıyım…Yıllarca da Ak Parti’de temsilcilik yaptım.
İşyerimi açtı. Allah’ım uzun ömürler versin Cumhurbaşkanıma. Ayrıca Başkanları Bendevi Palandöken ve Şevket Keskin’e de candan teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun”ifadelerini kullandı.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şener Eroğlu’nun kuaför iş yerinin açılışını yaptı...
Malatya’da ayrılmadan önce Nikah Sarayında yer alan ve modern şekilde donatılan Şener Eroğlu’na ait kuaför iş yerini de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Hayırlı-uğurlu olsun…Bol kazançlı olsun” diyerek kurdeleyi kesti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Genel Başkanı Bendevi Palandöken’le birlikte yaptı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şener Eroğlu ile de bir süre sohbet edip “İşleriniz nasıl?” diye sordu.
Açılışa, Bakanlar, Milletvekilleri, Belediye başkanlar ve kalabalık bir topluluk katıldı.
Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı Şener Eroğlu”Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın uğurlu elleri ile işyerimi açtı.
Allah razı olsun” dedi.

BENDEVİ PALANDÖKEN NE DEDİ?

"Malatya'da berber esnafımızın dükkan açılışını Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber gerçekleştirdik. Hayırlı, bereketli olsun."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MALATYA OLAY'DA HABERİ OKUDU... 

Malatya'da 15 Temmuz gecesinin gizli kahramanlarından birisi Şener Eroğlu
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Türkiye genelinde...Malatya'da...15 Temmuz darbe kalkışmasının gizli kahramanları var...İşte onlardan birisi de Malatya'da... Malatya Orduevi önünde toplanan kalabalığın içine karışan hain provokatörlerin yönlendirmeleri ve o an yaşananlar...

MALATYALI GİZLİ KAHRAMAN ŞENER EROĞLU...

Malatyalı kahraman şener eroğlu orduevinde ile ilgili görsel sonucu

FETÖ'nün darbe girişimine karşı duran gizli kahramanlar var ama onlar sadece "Biz görevimizi yaptık"diyor....İşte onlardan birisi...Malatyalı Şener Eroğlu...4 çocuk babası Şener Eroğlu belkide darbenin seyrini değiştiren isim...Tanın önüne yatan-merminin önüne atlyan kahramanlardan birsi...

15 Temmuz akşamı darbe kalkışmasına karşı halk sokağa dökülmüş...

Ordu Evinin önü de yoğun kalabalık...

O karanlık gece...

Malatyalı kahraman şener eroğlu orduevinde ile ilgili görsel sonucu

O hainlerin darbe kalkışması ve akıttıkları kanların olduğu gece...Ve sabahı...

O haninlerin devreye soktuğu provokatörler...Malatya Ordu evi önünde karıştıkları halkın arasında "Darbeciler Orduevine girdi...İçerdeler...Burayı yakalım" sözünü duyduğu an..."Eyvah...Hainler devrede...Olay farklı boyuta taşınıyor?" diyerek harekete geçen isim...

Şener Eroğlu...Ordu evinin bay ve bayan kuaförünü çalıştıran isim..., Ali Aladağ'ın sorularını cevapladı...O gece ile sabahı ve yaşadıklarını bir bir anlattı...

"15 Temmuz gecesiydi... Televizyonda darbe olduğunu sokağa çıkma yasağından bahsediliyordu çok üzüldüm daha Cumhurbaşkanımız meydanlara çıkın demeden hemen işyerimi kapatıp koştum meydanlara reisin talimatini duydum tevizyonlardan yalvardim Allah'ıma milletimizin devletimizin ve çoçugumuzun geleceği için bu vatan bayrak için hainlere fırsat verme Allah'ım dedim..

16 Temmuz sabah saat 07.00'de ordu evine gittim.Çünkü orda bay-bayan kuaförüydüm nöbetçi asker üzgun bir şekilde içeri aldı beni herkez çok yorgun ve üzgündü.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

2.ordu Kargahından silah sesleri geliyordu bizler orduevinden duyuyorduk. Orduevinde asker ailesi çoluk-çocuk yaşlı genç herkes çok tedirgin ve üzgündü .

Orduevinde o şanlı üniformayi giyen ordu evinin persolenleri subayı astsubayı canla başla görevlerini yapıyorlardı.

Orası bir sosyal tesisti mahsun insanlar ve çocuklar vardı. Gün ağarmış orduevinin az üstündeki 2.ordu karargahına halkımız akın ediyor yüźlerce insan oraya gidiyordu.

Tabi orduevinin önünden geçerken tepki veriyordu halk taş mı, sopa mı dersin küfúrler tehditler saatler ilerledikçe daha kalabalık bir halk topluluğu akın akın askeri bölgeye gidiyordu...Biryandan seviniyodum millet iradesine demokrasisine sahip çıkıyor diye...Bir yandan da FETÖ'ğn bir grup hainin yaptığı darbe kalkışmasının üzüntüsünü yaşıyordum.

Malatyalı kahraman şener eroğlu orduevinde ile ilgili görsel sonucu

Üzgündem hainlerin darbe kalkışmasında milletimiz çünkü çok şehit vermiştik.

Gece sabaha kadar uykusuzdum orduevinde vatan sevgisi ile görev yaapan pırıl pırıl subay-astsubay ve askerlerimi...Yani Mehmetlerimiz hepsi beni tanıyordu.

2. Ordu karargahına giden halkın Orduevi önünde de taopanması dikkatimi çekmeye başladı.Dedim eyvah. Provokatörler var. Resmi elbiseli subay-astsubay ve askerlere tepki veriliyordu.

Vatan aşkı ile görev yapanlar vardı.

Sordu evi bir sosyal tesis...Nöbetçi subayına gidip şunu dedim...Komutanım askerler ve sizler sivil giyinin tepki olmaz dedim...Siviller giyinildi...Ordu Evi önünde sivil polis de yoktu. Dış güvenlik o an yoktu.

O an evet güvenliği sağlamaya yönelik de bir şeyler yapmalıyım diyordum. Kendi kendime. komutanımdan telsiz aldım...

Giriş ve çıkışa ben bakıyordum

Askerime ve ordu evinde kalan mahsumlara çocuklara provaktörler zarar vermesinden korkuyordum. Be elimde telsiz kapıya geçerek bunuda engellemiş oldum.

Orduevinin orta kapısına gittim...İçeriye girmeye çalışan bir topluluk vardı.

O topluluğu yönlendirmek isteyenler de. Sesleri duyuyordum. Hain provokatörler devreye girmiş masum hakkımızın da arasına karışmıştı. Karmaşa yaşanıyordu. Halk galyana gelmişti.Topluluğun içerisinde birileri yakalım urayı. Hain darbeciler buraya geldi. Buradalar darbecşler diyip halkı yönlendirmeye çalışıyorlardı. Milletin iradesine sahip çıkmasını milletin demokrasiye sahip çıkmasını kana bulamak kardeş kavgası çıkartmak iç savaş çıkartmak isteyenler vardı.

Taşlar-sopalar atılıyordu. Bir sopa yüzüme geldi. Kalabalığa seslendim. dedim burada darbeci yok. Hain yok. sadece kalan masum insanlar var. çocuklar var. Tayinci ailelerin çocukları...İnanın dinleyen yoktu. Provokatörler halkı yönlendirmeye çalışıyordu.

Halkın içinden biri bana hitaben polis abi siz burdaysaniz sıkıntı yok dedi.5 veya 6 kişi kapıdan atlarken durdurdum onları emniyet burda polis burda diyince ikna olup döndüler.

Provokatörler hedeflerine ulaşamamıştı. Malatya halkı devletinin-polisinin askerinin yanındaydı. Hainlerin değil.Biliyordum Malatya halkı provokatörlerin dediğine gelmeyecek. 

Ben buna yürekten inanıyordum. Kalabalık dağılmaya başlamıştı. Rahat bir nefes almıştım. Görevimi yapmanın huzuru ile rahat bir nefes almıştım.

Sonra sivil bir polis geldi...Kapıda elimde telsizle beni görünce...Amirim burada bizden başka kim var dedi. Abi ben polis değilim kuaförüm dedim. dedi elindeki telsiz abi halk askere hain diye saldırıyordu bende halkı ikna ettim kimse zarar vermedi çok şükür dedim...

Yaşanılanları anlattım...Bu sebeble bana onlarda teşekkür etdiler...Ondan sonra orduevinde ismim asayiş müdürü olduk...Sora komutanımız ordu evi Müdürümüz diyer komutanlarım bana teşekkür etdiler... Evet bu ülke bu bayrak bu vatan hepimizin günlerce aklımdan demokrasi şehitleri gitmiyor. Şehitleri kıskanıyorum ...Allah şehitlerimizi rahmet etsin..

Nur içinde yatsınlar.

Malatyalı kahraman şener eroğlu orduevinde ile ilgili görsel sonucu

Vatanıma bayrağıma asla zar gelmesin Allah kardeşliğimizi daim etsin.

Ordu Evinin önü kalabalıklaştı. Askerlere sataşmalar vardı...Halkın arasına karışan provokatörler "Darbeciler buraya girdi...Yakalık burası" sözleri ayen beyan duyuluyordu...Anladım ki darbenin yanı sıra bir da kardeş kanı dökmek iç savaş çıkartmak niyetleri...Derhal görevlilerin yanına gidip telsiz alıp sizler içeri çekilin ben burada görev alaacağpım dedim ve telsiz elimde kapıya çıkıp sağa sola gitmeye başladım.

O an halkımız beni sivil polis sandı. Bazı vatandaşlara buraya kimse gelmedi tayinci askerker var aşleleri dedim halk dağılmaya kent merkez gitmeye başladı. Provokatörler yine devrede idi...O anda sivil polis memurları geldi. bana "Amirim" diye bir polis hitp edince sesler de kesildi ordu evi önünde tehlikeyi önledik.

Onların hedefi Sivas Madımak gibi ordu evini yaktırmak ve katliam yaşanmasını sağlamaktı. Malatya halkı o aşağılık provokatörlerin oyununa gelmedi. Allah'a şükür kimsenin de burnu kanamadı."

Sordum şener Eroğlu'na "Ya halk bir anda galyana gelse idi. İlk hedef sen olurdun? "dediğimde...Bir ssüre durdu ve aynen şunları söyledi...:

Malatyalı kahraman şener eroğlu orduevinde ile ilgili görsel sonucu

"Aliabi...Sen yılların gazetecisisin...Malatytalı haini tanır. Ben Malatyalıya güvendim. Malatyalı hgainlerin kışkırtmalarına asla gelmedi.Ve ki,msenin de burnu kanamadı. Allah'a çok şükür"

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
 
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Recep, Tayyip, Erdoğan’ı, halk, neden, seviyor, ?, diyenlere, işte, en, güzel, cevap,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Malatya Olay Gazetesi
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Akhisarspor
0
0
0
0
0
0
2
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
3
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
4
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
5
Medipol Başakşehir
0
0
0
0
0
0
6
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
7
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
8
Göztepe
0
0
0
0
0
0
9
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
10
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
11
Çaykur Rizespor
0
0
0
0
0
0
12
Bursaspor
0
0
0
0
0
0
13
BŞB Erzurumspor
0
0
0
0
0
0
14
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
15
Atiker Konyaspor
0
0
0
0
0
0
16
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
17
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
18
Yeni Malatyaspor
0
0
0
0
0
0
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv