Cumhuriyet'imizin coşkusu
Haber
31 Ekim 2013 - Perşembe 22:16
 
Cumhuriyet'imizin coşkusu
Malatya Valiliği tarafından Cumhuriyet'in kuruluşunun 90. yıl dönümü dolayısıyla Altın Kayısı Ramada otelinde resepsiyon düzenlendi. Vali Vasip Şaşhin konukları kapıda karşıladı.
Gündem Haberi
Cumhuriyet'imizin coşkusu

Cumhuriyet Bayramı Resepsiyona; 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi ve eşi Merih Mendi, Belediye Başkan Ahmet Çakır, Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Burhanettin Aktı, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Kavuk, 7'nci Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Atilla Darendeli , Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer Sayın, Topsöğüt belediye başkanı Emin Paşahan, bazı Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi, şehit aileleri,gaziler ve vatandaşları katıldı.
Vali Vasip Şahin, "Cumhuriyet Bayramı tüm vatandaşlarımıza kutlu olsun. 90 yaşında olan bayramımızı kutluyorum. Hala genç, dinamik ve çok genç bir cumhuriyet yaşıyoruz. İnşallah ufka ümitle bakıyoruz" şeklinde konuştu.
Vali Vasip Şahin, şunları söyledi :“Cumhuriyetimizin 90’ıncı kuruluş yıldönümünü kutluyorum. İnşallah bu genç cumhuriyet, ebediyete kadar aynı dinçlik ve gençlikle devam edecektir. Ülkemiz hem cumhuriyetin getirmiş olduğu imkanlarla, ortamla hem de cumhuriyeti taçlandıran demokrasimizin gelişmesiyle inşallah muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkacaktır. Her bakımdan, her alanda milletimiz kendi üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirir, ülkemizi gelecek nesillere, muasır medeniyetin üstüne çıkmış bir şekilde devredecektir. İnşallah bu nesil onu da görecektir. Temennimiz odur. Hepinizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum”
Cumhuriyet Resepsiyonunda Vali Vasip Şahin, 2. Ordu Komutanı Orgerenal Galip Medi, www.malatyaolay.com 'un sahibi Gazeteci Ali Aladağ ile Rektör Prof.Dr. Cemil Çelik uzun süre sohbet etmesi dikkatlerden kaçmadı.
Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda minik bebek yoğun ilgi gördü. Coşkulu bir resepsiyon Malatyalılar'ı buluşturdu.

Resepsiyona yoğun katılım oldu ve coşku yaşandı.

Beydağı haber : Turgay Simavi-Fotoğraflar-malatyaolay

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Valiliği, tarafından, Cumhuriyetin, kuruluşunun, 90, yıl, dönümü, dolay
Yorumlar
Haber Yazılımı