Darende’de İsa Özkan; 7 ay 15 gün süre ile; Belediye başkanlığına ara verdi
Haber
22 Şubat 2021 - Pazartesi 16:47
 
Darende’de İsa Özkan; 7 ay 15 gün süre ile; Belediye başkanlığına ara verdi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Darende belediye Başkanı İsa Özkan, bugünden itibaren Darende Kaymakamlığından gelen tebligatla ilgili, 7 ay 15 gün belediye başkanlığı görevine ara verdiğini kamuoyuna açıkladı.
Siyaset Haberi
Darende’de İsa Özkan; 7 ay 15 gün süre ile; Belediye başkanlığına ara verdi

Darende’de İsa Özkan; 7 ay 15 gün süre ile;

Belediye başkanlığına ara verdi...

Bugün Darende belediyesi önün de açıklama yapan belediye başkanı İsa Özkan 2011 yılında yaşanan olayın üzerine kaldığını ifade edip açıklamasında bakın neler dedi?

“Kamuoyunda kirli bir operasyon yapılıyor. 2011 yılında ilçemizde bir restoranda tüp patlaması meydana geldi. Bu patlamanın şahsımla uzaktan yakından alakası yok. Belediye geçici olarak 1 ay ruhsat verir. Bu süre dolduğunda lokantada bir iki eksik tespit edilir. Belediye personelimiz burada giderek bu eksiklerin giderilmediği takdirde işletmenin kapatılacağını söylerler. Bunun üzerine işletme sahibi hemşehrim yanıma geldi, ‘Eksikleri gidermek için parça bekliyoruz bana biraz müsaade ederseniz taşıma eğitim yapan okullara yemek yapıyoruz çocuklar mağdur olmasın’ dedi. Bende böyle bir şey personelden geldi idare edebiliyorlarsa etsinler dedim. Bu arada ben Ankara’ya gittim bir gün sonrada patlama meydana geldi.

Patlamadan sonra ne evrak bulundu nede personel bir şey diyebildi.  Suçun tamamı bana, lokanta sahibi ve Aygaz firmasına kesilmiş. Ben belediye reisi olarak bunu bilemem. Adalete saygımız sonsuzdur. Devletin kestiği parmak acımaz.

7 ay 15 günlük sürede belediyemizi meclis üyelerimiz ve seçilen başkanla idare edecekler. Vermiş olduğumuz hizmet sözlerini tamamıyla yerine getireceğiz. Meselenin özü bu sizleri mahcup edecek bir şey yapmadık. İdareciliklerde bu tür kazalar olur. Bana verdiğiniz destekten dolayı tüm hemşehrilerime teşekkür ederim.”

İsa Özkan, 7 ay 15 günün ardından belediye başkanlığı görevine tekrar dönecek.

BAŞKAN VEKİLİ SALI GÜNÜ SEÇİLECEK…:

Darende belediyesin de yarın meclis olağan üstü toplanarak 7 ay 15 gün süre içinde görev yapacak belediye başkan vekilini seçecek.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Darende’de, İsa, Özkan;, 7, ay, 15, gün, süre, ile;, Belediye, başkanlığına, ara, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı