Darende’de Şehit Komiser Osman İnal’ın ismi caddede yaşatılıyor
Haber
09 Kasım 2018 - Cuma 14:21
 
Darende’de Şehit Komiser Osman İnal’ın ismi caddede yaşatılıyor
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Bundan tam 39 yıl önce terör saldırısında şehit olan komiser Osman İnal’ın ismi adı, doğup büyüdüğü Darende bir caddede yaşatılıyor.
Gündem Haberi
Darende’de Şehit Komiser Osman İnal’ın ismi caddede yaşatılıyor

Malatya Darende’de;

Şehit Komiser Osman İnal’ın ismi caddede yaşatılıyor...
Darende Belediyesi tarafından Heyiketeği Mahallesinde bulunan bir caddeye Şehit Komiser Osman İnal’ın adı verildi. 
Malatya’nın Darende ilçesi Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, şehidin isminin yaşatılması ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
 “Biz bu cennet vatanı, şehit ve gazilerimiz sayesinde kazandık ve kıymetini de bilmeliyiz. Şehitlerimizi saygı ile anıyoruz. Şehit ailelerimizi ve gazilerimize de sahip çıkıyoruz. Onlar bize emanet.
Ülkemize yönelik dış güçlerin oyunları var. Terör örgütlerini üstümüze saldırıyorlar. Bir dönem sağ ve sol dediler, Türk Kürt dediler, Alevi Sünni dediler, PKK dediler, en son FETÖ dediler, ama bizi parçalamaya güçleri yetmedi, yetmeyecek de. Onlar başaramayacak.


Darende’de ismini verdiğimiz şehidimiz Osman İnal’da bu cennet vatan uğruna can verenlerdendir. Bizlerde şehit Komiser Osman İnal’ın ismini memleketinde yaşatmak istedik ve bu caddemize ismini verdik. şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor gazilerimize uzun ömürler diliyorum” 
Şehit Komiser Osman İnal Caddesinin tabelası ise Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser ve Belediye meclis üyesi Muharrem Apan tarafından asıldı.
Şehit İnal’ın isminin caddeye verilmesi akrabaları tarafından da sevinçle karşılandı. 
Şehidin yakınları şunları söyledi, “Geç kalınmış olsa da şehidimizi unutmayan ve emeği geçen belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz.”


Malatya Darendeli Komiser Osman İnal, 25 Ağustos 1979 günü Ankara Emniyet Müdürlüğünde görevli iken, terör saldırısında şehit oldu. 
Şehit komiser Osman İnal ve İlçenin sevilen simalarından Mehmet Terzi'nin isimlerini caddelere verilerek yaşatılıyor.

DARENDE BAŞAN ESER’LE DEĞİŞİMİ YAŞIYOR…

Darende belediye başkanı Dr. Süleyman Eser harıl harıl çalışıyor.

Başkan 3 tesisle ilgili şunları açıkladı:

“15 TEMMUZ GÜNLERİ SOSYAL TESİSLERİ…

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Süleyman Eser dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

15 Temmuz Günerli mahallemizde yapımı tamamlanan mahalle konağı ve taziye evimizi kontrol ettik.

Mahallemize hayırlı uğurlu olsun.”

ÇOCUK PARKLARI…

“Çocuklarımıza verebileceğimiz en güzel şey hoş zaman geçirebilecekleri ortamdır. İlçemiz genelinde çocuklarımıza daha güzel ortamlar oluşturmak amacı ile oyun grupları kurmaya devam ediyoruz.”

ORGANİZE SANAYİ

“Organize sanayi bölgemize 2 adet kayısı entegre ve soğuk hava deposu ile 30000 metrekare alana sahip mermer fabrikasının çalışmaları hızla devam ediyor. 2 yeni fabrikamız içinde inşaat ruhsatı verdik. En kısa sürede faaliyete geçecek olan fabrikalarımız İlçemizin işsizlik konusuna çözüm sağlayacak.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Darende’de, Şehit, Komiser, Osman, İnal’ın, ismi, caddede, yaşatılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı