Dayısı nasihat etti; Malatya’nın Başkanı Gürkan dinledi
Haber
31 Temmuz 2020 - Cuma 00:10
 
Dayısı nasihat etti; Malatya’nın Başkanı Gürkan dinledi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… . Sıcak haber… Malatya Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan, Kurban Bayramı arifesinde aile büyüklerini ziyaret edip el öpüp hayır duası aldı.
Yaşam Haberi
Dayısı nasihat etti; Malatya’nın Başkanı Gürkan dinledi

Dayısı nasihat etti; Malatya’nın Başkanı Gürkan dinledi

Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan, dayısı Vahap Çoban’ı ziyaret edip elini öpüp hayır duası ile birlikte nasihatlarını da aldı.

Malatya’nın Başkanı Gürkan’ın dayısı Vahap Çoban nasihatlarda bulunup şunları söyledi ”Halkla kol kola ol ki halk senden razı ola.

Hakkı ve halkı gözet, gönüller yap, halka hizmetkar ol. Kapın halka 24 saat açık olsun. Hiç Uf deme. Herkesi gözet.

Resim

Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 yıldır iktidar da neden mi, halkla iç içe olduğu için halktan biri olduğu için. Sende yıllardır belediye başkanısın. Bu halk seni hep daha yükseğe taşıdı. Sende halkı omuzlarında taşı. Halka hizmetkar ol.

Küçüktün halkla iç içeydin. Gözetirdim hep birilerine yardım yapma hevesindeydin. Yüce Allah’ımız sana bu kapıyı açtı.

Gece deme, gündüz deme. Durma durukma.  Yorulma-üşenme. Hakkı ve halkı gözet. Biz senden memnunuz.

Kulağıma hep geliyor. Malatya halkı senden memnun. Hizmet et dualar kazan. Kul fani kalacak olan hoş seda ve dua.”

Resim

MALATYA’NIN BAŞKANI GÜRKAN NE DEDİ?

“Bayram ziyaretlerine başladık. Kıymetli dayım Vahap Çoban'i ziyaret edip arife gününde duasını aldık. Allah tüm yaşlılarımıza hayırlı, sağlıklı ömürler nasip etsin. Hepimizin bayramı şimdiden kutlu olsun. Büyüklerimizin nasihatları duaları bizlerin yoluna ışık oluyor” 

GÜRKAN: BAYRAMLAR DOSTLUĞU,

baskan

SEVGİYİ PAYLAŞMAKTIR

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vatandaşların huzurlu ve güven içerisinde bir bayram geçirebilmeleri için Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli tüm tedbirleri aldıklarını belirten Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Bayram için yola çıkacak tüm vatandaşların trafik kurallarına uymalarını istedi.

Malatya Halkını refahı ve mutluluğu için geceli-gündüzlü çalıştıklarını ifade eden Başkan Gürkan, “Bayramların özünde dayanışma, hoşgörü ve yardımlaşma vardır. Bayramlar dostluğu, sevgiyi paylaşmaktır. İnsanlık olarak içinden geçtiğimiz zorlu salgın süreci, yaşamımızda birçok alışkanlığımızın değişmesine ve özellikle bayramlarda alışık olduğumuz ziyaretlerin bu süre zarfında sosyal mesafe kuralları ile hijyen kurallarına uyularak yapılması elzem hale gelmiştir. Gönül gönüle olduktan ve tedbirlere riayet ettiğimiz müddetçe mesafelerin bir önemi olmadığını bilen bizler, yine ihtiyaç sahiplerine ulaşabilir, çocukları sevindirebilir ve dargınlıkların giderilebilmesi için yeni fırsatları hayata geçirebiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit ailelerimiz olmak üzere bütün hemşerilerimin Kurban Bayramını tebrik ediyor, ülkemize, milletimize, İslam alemine ve insanlığa, sağlık, huzur ve selamet getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, takım elbise, şunu diyen bir yazı 'MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Kurban Bayramımız Mübarek Olsun. Selchattin Aürkan Büyükşehir Belediye Başkanı Sevdiklerinizle nice bayramlar için MASKENİ TAK MESAFENİ KORU! #Çünkü Seviyoruz'

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Dayısı, nasihat, etti;, Malatya’nın, Başkanı, Gürkan, dinledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı