Deprem konutları kura ile hak sahiplerine teslim edildi
Haber
12 Ocak 2021 - Salı 20:19
 
Deprem konutları kura ile hak sahiplerine teslim edildi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika…Sıcak haber… 24 Ocak 2020’de Elazığ’ın Sivrice ilçesi merkezli yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen ilçelerin arasında yer alan Malatya’nın Kale ilçesinde yapılan deprem konutları tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi.
- Haberi
Deprem konutları kura ile hak sahiplerine teslim edildi

Deprem konutları kura ile hak sahiplerine teslim edildi 

Kale İlçesi İzollu İlkokulu Konferans Salonunda yapımı tamamlanan 309 adet konutun noter huzurundaki kura çekilişi ile hak sahiplerine teslim törenine Vali Aydın Baruş, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Hakan Kahtalı, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, İlçe Kaymakamı Abdulselam Bıçak, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İlçe Belediye Başkanı Murat Koca, Büyükşehir Belediyesi adına Vahap Erdem, AFAD İl Müdürü Mustafa Türker, siyasi parti temsilcileri, TOKİ temsilcileri, muhtarlar ve hak sahipleri katıldı.

Resim

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu yaptığı konuşmada, “Yaklaşık bir yıl önce 24 Ocak günü Malatya ve Elâzığ bir felaket yaşadı.  Devletimiz gücünü gösteriyor her daim.  Deprem felaketi ile birlikle o gece boyunca ilgili kurumlarımızla birlikte depremden etkilenen ilçelerimize intikal ettik. Bütün imkânlarıyla seferber olan başta AFAD olmak üzere, Çevre Bakanlığımıza, İçişleri Bakanlığımıza, Sağlık Bakanlığımıza teşekkürlerimizi arz ederim. Yüce Türk Devleti milletiyle bir bütün olmuş bir devlet ki daha bir yıl olmadan konutlarımızı telim ediyoruz” dedi.

Resim

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık yaptığı konuşmada, “Büyük bir afeti Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde Bakanlarımızın Malatya'ya gelişi ve takibi ile değerli Valim kıymetli Bürokratların ve muhtarlarımızın desteğiyle beraber biz Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte hem yerelde hem Bakanlıklarda yapmış olduğumuz takip ile çok hızlı bir süreç içerisinde gidermeye çalıştık. Binlerce kere şükürler olsun Devletimiz var olsun Cumhurbaşkanımız sağ olsun. Bu konuda yol arkadaşlığımızı yapan Muhtarlarımız, kıymetli Çevre Şehircilik İl Müdürümüz, değerli AFAD Müdürümüz ve TOKİ Başkanlığımız her an her dakika 7/24 hizmette eksiklik bırakmayan kıymetli Belediye Başkanlarımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ciddi çalışmalar a desteklerini verdi ve ekip ruhu ile yaraların sarılması ile birlikte biz 2020 yılında Malatya’mızdaki evlerimizi teslim edeceğiz dedik. İkinci kısmı da Allah nasip ederse 2021 yılının ikinci yarısında vatandaşımıza teslim edeceğiz.

Resim

Battalgazi İlçesi Gelincik Tepesi mevkiinde 1500 tane konutumuz hazır hale getirildi. Pütürge'de anahtar teslimlerini yaptık. Kalede yapıyoruz. Doğanyol kırsaldaki evlerimiz hazır vaziyette her ilçemizin yaralarını hep birlikte sarmaya devam ediyoruz. Bugün Kalede 309 tane konutumuzu teslim edeceğiz. Bu güzellikleri yaşatan Sayın Cumhurbaşkanımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Bugün Kaleli hemşerilerimize teslim edeceğiz ve noter huzurunda yapacağımız kura’nın vatandaşlarımıza hayırlı olmasını, bereketli olmasını canı gönülden temenni ediyorum Yüce Rabbim bir kez daha böyle afetleri bize yaşatmasın diyorum” dedi.

Resim

Konuşmaların ardından kura çekimine başlamadan önce Gazi Abdullah Karadaş’a Vali Aydın Baruş, Gazi Ömer Lütfü Akbaba’ya ise AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık kontlarının anahtarlarını teslim ettiler. Daha sonra noter huzurunda kura çekim töreni Vali Baruş ve katılımcılar tarafından yapılarak hak sahiplerine konutları teslim edildi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Deprem, konutları, kura, ile, hak, sahiplerine, teslim, edildi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı