Devletimiz her zaman, her şartta Milletinin yanında...Deprem bölgesi
Haber
06 Ağustos 2020 - Perşembe 18:07
 
Devletimiz her zaman, her şartta Milletinin yanında...Deprem bölgesi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da 2020 yılı ile birlikte başlayan depremlerin ardı arkası kesilmiyor…Değpremler nedeniyle devlette hep milletinin yanında yer alıyor…
Yaşam Haberi
Devletimiz her zaman, her şartta Milletinin yanında...Deprem bölgesi

Devletimiz her zaman;

Resim

Her şartta Milletinin yanında...Deprem bölgesi...

Resim

4 Ağustos’ta Pütürge ilçesinde meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ile birlikte Milletvekili Öznur çalık,  Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Pütürge Kaymakamı Barbaros Akbulak, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca’nın katılımıyla Tepehan Mahallesi’nde muhtar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Yapılan açıklamada “Pütürge, Doğanyol, Kale, Battalgazi ve Yeşilyurt’ta yaralar çok hızlı bir şekilde sarılmaya devam ediliyor” denildi.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ise Tepehan Mahallesi'nde muhtar ve vatandaşlara, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun geçmiş olsun dileklerini iletti.

Resim

Çataklı, valilikte depremle ilgili geniş bir durum değerlendirmesi yaptıklarını kaydederek, “Gelinen aşamada bizce 'afetin son aşaması' diye değerlendirdiğimiz kalıcı konutların inşası ve insanlarımızın oraya geçişinin sağlanarak artık hayatın bütünüyle normalleşmesi safhasına geldik. Hasar tespitleri bakamından bir ilçemiz hariç tamamı kesinleşmiş durumda. Bir ilçemizde de askıda ve itirazlar bekleniyor, kısa süre içerisinde de onlar tamamlanacak. Bundan sonraki süreç esasen şöyle bir durum var; Listeler kesinleştikten sonra hak sahipliği için başvuruların alınıp onların değerlendirilip hak sahipliğinin kesinleştirilip, arkasından da yer tespitlerinin yapılması aşaması var. Çarşamba gününe kadar,

Resim

Şu ana kadar hak sahipliği kesinleşmiş olanların bütün resmi süreçlerini bitirip çarşamba günü itibariyle listeler şu ana kadar hak sahipliği kesinleşenleri için söylüyorum, tamamlanıp sürecin tamamını beklemeksizin perşembe günü itibariyle onların resmi yer seçim işlemlerini yapmalarını talimatlandırdım. Ankara'dan da bir daire başkanımız da geliyor, başlarında olacak. Valimizin koordinesinde bu işi olabildiğince şu ana kadarki olanların resmi sürecini başlatacağız. Hazır olanların önüne açalım ki bir taraftan da TOKİ yol alabilsin. Arkadan diğer müracaatlar oldukça onların işlemlerini bitirerek yolumuza devam edelim” diye konuştu.

MALATYA'NIN BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN...: "Malatya’nın Başkanı Gürkan “Devletimiz her zaman, her şartta Milletinin yanında...”dedi.

PÜTÜRGE BELEDİYE BAŞKANI MİAKİL SÜLÜK...:"Pütürgemizde deprem sağlam bir yapı bırakmadı..."

MİLLETVEKİLİ ÖZNUR ÇALIK...:“Pütürge, Doğanyol, Kale, Battalgazi ve Yeşilyurt’ta yaralar çok hızlı bir şekilde sarılmaya devam ediliyor”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Devletimiz, her, zaman,, her, şartta, Milletinin, yanında...Deprem, bölgesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı