Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 17:58
 
Doğu Anadolu Büyük Aile Federasyonu; Malatya Gazeteciler Cemiyetinde
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Yeni kurulan ve kısa adı DABAF olan Doğu Anadolu Büyük Aile Federasyonu Başkanı Mehmet Çolak ve Yönetim Kurulu üyeleri Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
Gündem Haberi
Doğu Anadolu Büyük Aile Federasyonu; Malatya Gazeteciler Cemiyetinde

Doğu Anadolu Büyük Aile Federasyonu;

Malatya Gazeteciler Cemiyetinde...

Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği (Malatya YADER), Erzurum Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Dayanışma Derneği, Bingöl Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği, Muş Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar ve Aileleri Derneği ve Ağrı Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği öncülüğünde Malatya Kurulan Doğu Anadolu Büyük Aile Federasyonu Başkanı Mehmet Çolak ve  Yönetim Kurulu üyeleri Malatya Gazeteciler Cemiyetine önce başsağlığı dileyerek yeni Başkan Vahap Güner’e de Hayırlı olsun  dileğinde bulundular.Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çolak, bölgede tüm derneklerle işbirliği yapacaklarını belirterek “Basınımızdan da destek bekliyoruz. Sivil Toplum mKuruluşlarından yakın destek bekliyoruz” dedi.

Korunmaya muhtaç çocukların sorunlarını çözmek amacıyla bir araya gelerek kurdukları Derneklerin Malatya’da Federasyona dönüşmesinin anlamlı olduğunu kaydeden Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner  ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek “Önemli bir görev üstlenen Federasyonun her zaman yanında olacağız. Malatya dışından destek olan derneklere de teşekkür ediyoruz.” Diye konuştu.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Doğu, Anadolu, Büyük, Aile, Federasyonu;, Malatya, Gazeteciler, Cemiyetinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı