Efsane Malatyaspor’un efsane futbolcusu Bilbay Taştemel; omuzlarda taşındım
Haber
29 Haziran 2020 - Pazartesi 15:09
 
Efsane Malatyaspor’un efsane futbolcusu Bilbay Taştemel; omuzlarda taşındım
Samet Yazgan…:Malatya Olay…: Günün röportajı...: Sıcak söyleyişi...: Efsane Malatyaspor’da bir Bilbay Taşdemel geldi geçti…Efsane isimler unutulmaz…Bilbay Taştemel’de unutulmayanlar arasında yer aldı…
Spor Haberi
Efsane Malatyaspor’un efsane futbolcusu Bilbay Taştemel; omuzlarda taşındım

Efsane Malatyaspor’un efsane futbolcusu;

Bilbay Taştemel; omuzlarda taşındım..

Efane Malatyaspor’un efsane ismi Bilbay Taştemel, omuzlarda taşındığı günleri unutamadığını söyhledi…Bizde seni unutamadık…Efsane…

İşte…Malatya’nın efsane ismi Bilbay Taştemel’in açıklamaları…Aynen aktarıyoruz.

NEREDE DOĞDUNUZ:    2 Haziran 1958 Orta ve Doğu Karadeniz Bölümü'nde yer alan Henüz doğallığını koruyan ve diğer illere göre bozulmamış  doğallığı kıyılarımız, deniz turizmide  olan güzel  şehrimiz Ordu’da dünyaya gelmişim. 7-8 yaşlarında iken Akdeniz Bölgesi' nin güzel Şehri  gizemli havası ile ünlü şehrimiz Hatay’a göç etmişiz. Ve burada çocukluğum geçti.

SİZ KENDİNİZİ NASIL TANIMLARSINIZ:    Çok iyi topçu olduğumu düşünüyorum. Türkiye beni sert şutlarım, volelerim ve gollerimle tanıdı.  Çok iyi kafa topuna çıkarım. Malatya’nın bütün türbünlerin bombacı sesleri hale kulaklarımda çınlar. Ben futbolda çok özellikleri olan havada asılı kalan. Topla tribünleri coşturan ve bundandır Her oynadığım kulüpte iz bıraktım. Malatyasporda bunlardan biri diye düşünüyorum.İsmail Tekin hem oynardı hem yardımcı hocalık yapardı. Birgün bana dedi ki “ Yıllardır bu takımda oynarım senin gibi bir futbolcu görmedim” dedi.

FUTBOLA NEREDE BAŞLADINIZ:    O sıralar Hatayspor’un  altyapısında antrenmanlara çıkıyordum.1 sene Hatayspor genç takımında oynadım.burada başarı göstermem neticesinden dolayı 16.5 yaşında beni A takımı kadrosuna aldılar 1975-76 senesinde.1 yıl a takımında oynadım.O sene 1 lige transfer oldum Hatayspora.O sene başarılı bir grafik çizmiştim.Ben birçok takımın transfer listesindeydim. o sene 1 lige transfer oldum Hatayspora.O sene başarılı bir grafik çizmiştim.Ben birçok takımın transfer listesindeydim.

Fakat ben memleketim olmasından ötürü Orduspor’dan yana  tercihimi kullandım. 1976-77 sezonunda Orduspor’da oynadım. Bu sırada Orduspor hocası İsmet Arıkan hocamla bir anlaşmazlığımız oldu. Rahmetli oldu(2008). mekanı cennet olsun. sevgilide bir hoca idi. ve ben Ordusporda ayrılmak istedim.Ve neticede ayrıldım.o sıralarda Tokatsporlu yöneticiler benimle çok ilgileniyorlardı. tabi başka takımlarda ilgileniyorlardı. Lakin Tokatspor’lu yöneticiler çok iyi bir( parasal anlamda)  teklif sundular. bende Tokatspor’un teklifini kabul ettim. 1.ligden 2.lige geldim.2yıl Tokatspor’da futbol oynadım.birinci sene gol krallığını kaçırdım.ikinci yıl Tarsus İdmanyurdu’nda golcü  reşit ile golkrallığında yarışıyordum.tokatspor Tarsus İdmanyurdu 4-4biten maçta gol atarak 19 golle gol kralı oldum.tokatta çokta sevildim.bilbay diyor başka birşey demiyorlardı.o dönem bir  fenerbahçenin istemediğini biliyorum beni.trabzonspor beşiktaş vede birçok takımın artık transfer listesindeydim.bütün gazetelerde benimle ilgili haberler çıkıyordu.işte transfer listesinde Bilbay manşetleri bütün gazetelerin Spor sayfalarını süslüyordu.

O dönem iletişim çok güç bela yapılıyordu.istediğine telefonda ulaşamıyordun.bir haftayı buluyordu iletişim kurmak istediğine güç bela ulaşabiliyordun.beni aradıklarındada ben orada bulunm.uyordumveya zamansız arıyorlardı.zamansız arıyorlardı o zamanda ben bulunmuyordum.kısaca iletişimde aksaklık yaşadım . o dönem beşiktaş benimle çok ilgileniyordu.ben ise iletişim için taksi durağının numarasını vermiştim.bir türlü benimle diyaloğ kurulamadı o günün şartlarında.kesinlikle beşiktaşa gideceğim konuşuluyordu.beni maçtan sonra adanademirsporlular kaçırdı.ozamanlar bursada istiyordu. ozammanlar futbolcu kaçırmaları meşhurdu. bir futbolcuyu almak istiyorsan ya kaçıracaksın kaçırdığın zamanda imza attiriyorlardıçimzayı attıktansonra nere gidiyorsan git diyorlardyada noterde sözleşme imzaltacaktın çünki o dönemler futbolcu transferleri futbol federasyonunda açık artırma üsülü ile yapılıyordu kim artırmada fazla veriyorsa o futbolcuyu o takım alıyordu.ben kaçırıldığımda 3.5 ay otel otel dolaştırıldım. güya tatil yapıyorum. 3.5 Ay tatil yapılırmı. yanımda kulakları çınlıya adana Demirsporun efsane futbolcusu sevgili Coral Abi vardı.Adanada halen yaşıyor .  yaşı şuanda 85 var.allah sağlıklı ömürler versin.onun yanındada  3 -4 kişi var. ben kaçmıyayım  diye.Antalyaya oradan Alanyaya oradan İskenderuna beni gezdiriyorlar fakat tatil yapıyoruz ama gün geçmiyor. bir sıkıntı geldi bana.beni transfer sezonunun başlangıcı olan  1 temmuzu bekliyoruz.o arada bütün kulüpler bana ulaşmaya çalışıyorlarmış.tokata gidiyorlar  burada yöneticilere  bilbayı ne edin  bulun diye iştişare yapıyorlar. ben tokatspora 150 binliraya Tokata gelmiştim.İki Sene sonra benim trasferimden 8.750.000 binlira almiştı Tokatspor adana demirsporda. kısaca  7-8 tane takım kuracak para almişlardı Adana Demirsporda. beni trasferetmek istiyen takımlar ...

Tokatspor Kulübü’ne   gelir ve derlerki bulun bu  Bilbay’ı   ne kadar almıssanız o paranın  iki mislini vermeye hazırız diye teklifte dahi  bulunurlar.Unutamadığım anı Diyarbakırlı yöneticiler Adanaya gelir bir taksiye binerler taksiciye bizi Adana Demirspor kulübü varmış bizi oraya götür dedikten sonra taksici hayrola abi  bi durummu var der.Yöneticilerde Bilbay isminde bir futbolcu var bu Adanaya gelmiş bizde geldikki onu götürelim der. Bu sözü duyan taksici olayın ciddiyetini anlar,  şoför istemiye istemiye fanatiği olduğu kulüp olan Adana Demirspor kulübüne bu Diyarbakırdan gelen arkadaşları götürür. Daha sonra kulüpte bu arkadaşlara olumsuz cevap verilir.daha doğrusu kovalanırlar. Bu olayı daha sonra taksici bana anlattı.velhasıl imzayı Adana Demirspora attık.Şimdi düşünüyorumda Beşiktaş kaçırılırmı diye.150 binlira Tokatspora transfer 3 miyonlirayada Adana Demirspora  transfer olmuşum.Bu çok yüksek bir ücretti.Bu paraya Adana Demirsporlu oldum. Adana’da gece maçı oynamıştım. Bu gece maçları çok hoşuma gitmişti Adana Demirspor’u seçmede buda sebeplerden biriydi. A.demirsporda başarı grafigi  yükselince  milli takıma seçildim.Milli takımlar hocası Doğan Andaç Bursadaki maçta beni izlemiş.beni çok beğenmiş. ve eve kagıt geliyor. Daha sonra idmana çıktım idmandabir hareket  sirasında topa vururken bu sırada kasıklarımda ağırlık htim.idmanlardaağır hareket etme,zorlanma ağrı teknik ekibin dikkatini çekiyor.

1977-78  Adana Demirspor Hocası Yüksel Doğanay beni yanına çağırdı dediki oğlum bir sıkıntınmı var niye böylesin idman sırasında bir tuhaflık var dedi.Bende yaşadığım sorunu Yüksel Doğanay  Hocama anlattım.bana seni doktora götürelim dedikten sonra kulüp doktoruda olan kişiye gittiğimizde yapılan tetkiklerde çift taraflı kasık fıtığı olduğum anlaşıldı.Derhal ameliyat olmam gerektiğini söyleyince doktor. Tabi kulüp ikna olmadı dedilerki Adananın en iyi Cerrahlarına muayene ettirelim dediler.Oradanda  fıtık teşhisi kondu.Kulüp yetkilileri madem ameliyat olacaksın o halde   Üniversite Hastanesinde bir  Profesör’e  ameliyat yaptıralım dediler.sonuçta masaya yattığımı hatırlıyorum.Masada yatarken  Doktorun sesini duydum sağ taraftan ameliyat olacak diye. ben Doktora  cevap verdim,Doktor bey benim sol taraf çok ağriyor dedim Doktor sol taraf yaz kızım dediği anda  narkozun etkisi ile bayılmışım.sol tarafta ameliyat olmuşum sağ taraf olmamış kalmış. Tabi ben iyileştim özel maçlarda gol düellosuna başladım.liğler başladı ilk maç Boluspor’la deplasmanda , karlı bir havada oynanıyor maçın .20 ci dakikası  oynanıyor Bir anda saha bana Malatya kadar uzak gözükmeye başladı ve gözüm karardı.birde sağ tarafımdan bir siddetli ağrı meydana geldi .fıtık olan bölge patlamış.daha sonra ameliyat oldum ve tedavim tamamlandı düzeldim.

MALATYAYA GELİŞİNİZ NASIL OLDU:  1 yılım Adana Demirsporda iken gitti.Sakatlıktan dolayı futbol oynayamadım.Ertesi sene sezon başladı. Ben tekrar oynamaya başladım.Bu arada devre arasına doğru 1 maç vardı 2. liglerin devre arasına girmeye heralde o maçta  Elazığspor maçıydı. Cengiz Hocam geldi Adanaya bende 1. Ligde Adana Demirsporda  oynuyorum 2. Ligleri  takip etmiyorum. O dönem Malatyasporda iyi gitmiyor kümede kalma mücadelesi veriyor. Bende Malatyaspor takımı hakkında hiçbir bilgiye sahip değildim takımın durumu hakkında   o zamana kadar. Bende futbol anlamında düzelme trendine girmiştim o siralar. 1.lig kulüpleri beni istiyor Zonguldakspor-Göztepespor vs. Ama kulübüm oynadığım için vermiyor.Cengiz Hocam,  Cengiz isminde bir Doktor ile yanıma geldi. Benimde niyetim yok Adana Demirsporda ayrılmaya Kendi kendime dedimki yüksek bir fiyat söylüyeyim’ki  bunlar beni transferden vazgeçsin fikri geçti aklımdan..o dönem Cengiz Turcan hocama ayıp olmasın bir rakam söylüyeyim dedim.1.750.000 hepsi peşin istedimki  bunlar rakami duyarsalar vazgeçerler gelmezler dedim..ben bunları yolladıktan sonra Tibili İbrahim geldi yanıma. Bilbay abi Bilbay abi Malatyasporlu yöneticiler ile Başkan gelmis seninle görüşeceklermiş,  Divan  otelindeler dedi.

Benim niyetim yok görüşmeye  Tibili İbrahim beni ikna etti görüşmeye.Ben ise  İbrahim hadi  birlikte gidelim o zaman dedim ve gittik Başkanın yanına buyur etti. Hoşgeldin Başkanım hoşbulduk dedikten sonra bize birer tane kahve ikram etti. biz seni almaya geldik dedi.Ben Başkana dedimki Başkanım ben şu anda takımda oynuyorum,birçok kulüp beni istedi fakat kulübüm vermedi birde ben yeni sakatlıktan çıkmışım.Adanaya bir borcum var aldığım paranın hakkını vermem lazım dedim. Bunu ödemek istiyorum.Nurettin Soykan bana dönerek Demirspor başkanı Haci Döner benim çocukluk arkadaşım.sen orasını  bana bırak.Yeterki sen evet de diye konuştu. Ben seni almada dönemem Malatya’ya  bütün Malatya seni bekliyor dedi. Bende Başkana bir düşüneyim başkanım dedim...dışarı çıktım Bu arada ibrahime dönerek ya ibrahim şu parayı istedim dedikten sonra. Tekrar Başkanın yanına çıktım  Başkana dedimki bir arkadaşım daha var oda olursa kabul ederim dedim.Başkanda kabul etti aldığım paranın transfer ücretine İbrahimide almayı kabul ettiler. Daha sonra adana Demirspor Başkanı çağırdı.bak oğlum dedi; sana şu anda Malatyaspor’dan böyle bir teklif var. Senin için daha önce birçok takım geldi hepsine yok dedik. Fakat biz sende menmunuz seninle anlaşmayıda düşünüyoruz.Lakin Malatyaspor Başkanı çok yakın arkadaşım benim çok iyi dostum. O da seni ısrarla istiyor. yok dersen konu kapanır.ben ise başkana 5-6 ay kaldı sezon bitimine sezon sonuna kadar Malatyaspor’da oynamayı Tibili İbrahimle  birlikte kabul ettik....Ve 15 ğün sonra Adana'da sezonun Parasal anlaşmasını yapmıştım Malatyaspor Yönetimi ile. Ve İbrahimli Perşembe çift kale Maçına Cengiz Turcan Hocam bizi Bekliyor ve Geldik ayağımızın tozu ile soyunduk formalarımızı giyindik  Tabiki benim işim şov yapmak.antrenmanı tamamladık  ve Pazar günki maçı beklemeye başladık. Malatyaspor’da Pazar günü ibrahimle ben  ilk maçımıza çıktık. Elazığspor  ile ilk maçımı oynadım. o maçta Sefa Tatlıcı çok güzel bir orta kesmişti. Onsekizin dışından  vurduğum kafa golüm ile 1-0 galip ayrılmıştık sahadan. Kanalboyunda taraftarlar yüz yüzelli metre omuzlarda taşıdı beni hiç unutmuyorum .Malatyaspor- Elazığspor maçları o dönemler çok çekişmeli geçerdi. Final havasında çıkılırdı her iki takımda maçlara. Bir kaç  hafta Takım olarak üst düzeye çıktı performansımız.iyi sonuçlar aldık. Burada Cengiz Hocam’ada buradan selam ve saygılarımı  iletirim  bize güvendi teredütsüz formayı verdiği için .

FUTBOLA BAŞLADIĞINIZDA HANGİ FUTBOLCUYU ÖRNEK ALDINIZ Forvet Mevkisinde futbola Başlamamda  Örnek Aldığım Oyuncu Hatayspor tarihinin gelmiş geçmiş en büyük santrforu… Konya Ereğlispor’a röveşatadan attığı öylesine muhteşem bir golü var ki, izleyeler, aradan 48 yıl geçmesine rağmen unutamıyor. Türkiye’nin büyük golcülerinden, unutulmayan efsane isim, bir dönemin şampiyonluk kadrosunda söylenen Hataysporda Santrofor Hasan Ozansoy… vardı bunun hava hakimiyeti müthişti voleleri şutları  müthişti.futbolcu topa vurur gibi yapar oyuncuyu ekarte ederdi.

HANGİ TAKIMLARDA OYNADINIZ:    Hatay- Orduspor -Tokatspor-Adana Demirspor-Malatyaspor(Kiralık) -Petrolofisi-Kocelispor-Aksarayspor’da  yeşil sahalara veda ettim. Jübile yapmadım.Yapmayıda düşünmedim.Fakat şimdi bir an düşünüyorumda keşke jübile yapsaymışım fakat kısmet değilmiş.

UNUTAMADIĞINIZ ANINIZ VARMI: Elazığspora attığım golden sonra taraftarlar beni kanalboyunda 100-150 metre omuzlarda taşımasını hiç unutamıyorum. Birde Malatyaspor-Erzurumspor maçını unutamıyorum.bu maçta da santradan sonra 7-8 Kişiyi çalımlayarak golü attım.Bu maçta rakip takımın futbolcusu arkadan beni iteklemesi sonucu kafamı direğe çarpmıştım(Beden  Terbiyesi tarafındaki kale Direğine)maçtan sonra gözümü Hastanede açtım.3-2 yenmiştik Erzurumspor’u fakat ilk maçı deplasmanda 1-0 kaybettiğimiz için elenmiştik(1981-82 Sezonu).Bu maçı hiç unutmadım. Birde Adana Demir beni kaçırmasıyla Adana'da Milli takıma secilipte ertesi ğün Amaliyata  girmemde benim için büyük şansızlıktı............Bir  anımı daha Anlatayım İskenderun'da beni tutamıyorlar ve hayalarıma gelen tekmeyle sedyelik oldum Maçta 1-1 sonuçlanmıştı. 1-1 berabere kaldığımız maçında dizimde sakatlanmıştım.   Ve Önümüzde Kayserisporla kupa maçı vardı. İskenderunspor maçından hemen sonra Kayseriye geçtik kupa maçı için.  Kupa maçına kadar iyileşmem lazımdı. İlk maç Malatyada 0-0 beraberlikle sonçlanmış.Lakin ilk maçta Ben ve Tibili İbrahim Malatyasporda değildik. İkimizde sezon ortasında geldimiz için Kayserisporla yapılan kupa maçının ilkinde kendi sahamızdaki  0-0 kalınan maçta  yoktuk.Pazargünü İskenderun maçından hemen sonra Kayseriye geçtik Takım olarak. Kayseri maçına  gittiğimizde tedaviye ihtiyaç vardı Cengiz Turcan Hocam tedavim için büyük çaba sarfetti Sakatlığımın geçmesinde. Bu ilgiden dolayı beni maç kadrosuna aldı. 04-11-1981 Günü günlerden Çarşamba günü hiç unutmuyorum. 

Kayserispor -Malatyaspor maçı başladı 90 dakikada  her iki takımda gol atmaya muafak olamayınca maç uzatmalara gitti. Uzatmaların sonlarına doğru Cengiz Hocam yüzüme bakınca Hocam yaz beni oynuyacağım dedim. Cengiz Turcan hocamın üstün gayreti ile Kayserispor maçına uzatmalardan oyuna giriyorum. Hocam bana özel taktikler verdi bu maça özel. İskenderunspor maçında sakatlanmıştım.Sakatlığım nüksetmesin diye hocam bana geriye gelmeyeceksin ilerde bekliyeceksin.ikili mücadelede kaçınacaksın diye talimatlar verdi. Kayserisporun hocasıda Kadri Aytaçdır. Kadri Aytaç hocamla karşı karşıya geldiğim tüm maçlarda Kadri Hocamın takımına gol veya goller atmıştırım.Yine bir önemli maçta takımının karşısında oynamaktayım.

. Maça yedek başladım  maç sıfır sıfır..Artık maçın sonları yaklaşıyordu...Uzatmaların sonlarına doğru hücumda mesafe kaleye 40 metre top bende çalımlarla karşımdaki futbolcuya  süper bir feykle geçip ceza sahasının  köşesinden 40 defa vursam gol olmaz müthiş bir gol vuruşuyla Kayserisporu,  Kayseride eledik.İlk maç  Malatyada  0-0. İkinci maçı uzatmalardaki son dakikalarda benim muhteşem bir golüm ile Kayserisporu yendik galip geldik ve tur atladık. Cengiz Turcan  Hocam  yine yanılmadı sıkıntılı dakikalarda beni oyuna aldı ve bende görevimi yapıp hocamı mahcup etmedim.İşte  Tecrübe bu olmalı. Unutamadığım anılardan Biriydi. O zaman futbol çok seviliyordu.Taraftarlar takımı gece yarısı da olsa bekler davul zurnayla şehre ğirerdik.Tabi hocamız her maçı bize hafta içi ilk maç gibi hazırladı ve akabinde bayağı göller attım Bu ğün Olsa Erzurum'a santrayla yedi sekiz kişiyi geçip attığım gol şimdi bir düşünüyorum televizyon veriyor  Neler olurdu neler.

KAYSERİSPOR.GEN.TR | Bilbay Taştemel (Futbolcu)

MALATYA HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ: Malatya yeşil Malatyadır.Taraftarlar deplasmanda bizleri yanlız birakmıyordu. Malatya o ğünün taraftarı beni unutmamıştır. Malatya taraftarıyımdır inşallah ligde kalır. Daim olan taraftarıdır. İnşallah bir gün bir davete yok demem seve seve orada olurum.selam olsun. Malatyasporda ve Diğer  takımlarda oynadığım futbolu şimdi oynasam ekonomik olarak değerim oldukça yüksek olurdu kanatindeyim. Malatyaspor’da oynadığım maçlarda içerde ve dişarıda maçlara gelerek bana ve takımına destek veren tüm Malatyaspor Taraftarlarına muhabbetle en içten saygılarımı,sevgilerimi vede selamlarımı gönderiyorum. yıllar geçsede ben onları unutmadım inşallah onlarda beni unutmamıştır.Ahirete göçenlerede allahtan rahmet diliyorum.Malatyasporda kısa bir dönem oynasamda onların  benim gönlümde  apayrı bir yeri vardır.orada geçen günlerimi unutmak kolay değildir.Şairin dediği gibi Malatya Malatya bulunmaz eşin gönülleri coşturur ay ile güneşin.evet Malatyamızın eşi ve benzeri yoktur. ne mutluki bana Malatyanın suyunu içtim havasını soludum. Malatyasporda sevinç çığlığı attım.O güzel yürekli insanlarını tanıdığım için ne mutlu bana.Hoşca kalın dostca kalın.

ŞU ANDA NE YAPIYORSUNUZ:  Futbolu Biraktıktan Sonra Hocalığa Başladım. Aksarayspor,Zonguldaksporve Mezitlisporda hocalık yaptım.hocalığım iki yıl Amatör takımda

bir şampiyonluk ve birde ikincilikle başlamış olduk.Eski adıyla İkincilik gurubu  şimdiki adıyla TFF 1.LİG  Mezitlispor, Nevşehirspor ,Zonguldakspor, Niğdesporda süren Hocalık ve Mersin Belediye Spor  Akademisinde geçen yıllar aynı zamanda   şu anda Hocalık yapmak için tekliflerle birlikte futbolla iç içe oluyorum.SONRA AKSARAYSPORDA,  ZONGULDAKSPORDA HOCALIK YAPTIM. EN SĞDESPORDA

SON OLARAK NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ:  O zaman futbol çok seviliyordu.taraftarlar Takımı gece yarısı da olsa bekler davul zurnayla şehre girerdik.Tabi hocamız her maçı bize hafta içi ilk maç gibi hazırladı ve akabinde bayağı göller attım Bu gün  Olsa Erzurum'a santrayla yedi sekiz kişiyi geçip attığım gol şimdi bir düşünüyorum Televizyon veriyor  Neler olurdu neler.. . cok kalmayı isterdim Malatyada ve Malatyasporda .Dediğim gibi Adana Demirle anlaşmıştım

Çek bile elimdeydi. Malatyanın bütün tribünlerin bombacı sesleri hale kulaklarımda çınlar.Ben futbolde çok özellikleri olan havada asılı kalan .topla tribünleri coşturan .ve bundandır.İsmail Tekin hem oynardı hem yardımcı hocalık yapardı. Birgün bana dediki  “ yıllardır bu takımda oynarım senin gibi bir futbolcu görmedim” dedi. Malatya’da ayrıldıktan sonrada gittiğim takımlarda çok gol attım.Taraftarları mükemmeldi.Maçlardan sonra vede Deplasmanlara gelip bizi davul zurna ile karşılar'lardı.Bizim oynadığımız takım şu anda Amatör kümede biliyorum.Gönül isterdiki o isimle ligde yer alsın. Bu isim birazcık insana yavan geliyor. İnşallah bu takım düşmez gönlümüz yeni malatyasporun ligde kalması .inşaallah ligde kalır.bu takıma elbirliği ile destek olun düşmesin.Şayet düşer ise  İnşallah olmaz, olumsuzluklar peşpeşe gelir.Takımınızın kıymetini bilin. Her oynadığım kulüpte iz bıraktım Malatya o ğünün taraftarı beni unutmamış tır Yeni Malatyaspor taraftarıyımdır. inşallah ligde kalır.Daim olan taraftardır inşallah bir gün bir davete yok demem.Seve seve orada olurum.selam olsun. Hoşça kalın dostça kalın.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Efsane, Malatyaspor’un, efsane, futbolcusu, Bilbay, Taştemel;, omuzlarda, taşındım,
Yorumlar
Haber Yazılımı