Haber Detayı
23 Ekim 2019 - Çarşamba 22:17
 
Emniyet Müdürü Dağdeviren öğrenci sırasında; Bir gülümseme bize yeter
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak Haber… Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından “Bir gülümse yeter bize” projesi için adımlar atıldı. Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren öğrenci sırasında.
Eğitim Haberi
Emniyet Müdürü Dağdeviren öğrenci sırasında; Bir gülümseme bize yeter

Emniyet Müdürü Dağdeviren öğrenci sırasında;

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar, masa ve iç mekan

Bir gülümseme bize yeter...


Okul ziyaretinde öğrenci sırasına oturan Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, “Geleceğimizin teminatları ile iç içe olmak ayrı bir keyif. Öğrencilerimizle sohbet ediyoruz. Dinliyoruz. Polis halk kaynaşması millet devlet kaynaşması budur.”dedi.
Malatya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) Kapsamında hazırlanarak uygulanmakta olan “Bir Gülümseme Yeter Bize” İsimli Projenin İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlarının Kütüphanelerinin Desteklenmesi faaliyeti içerisinde 10 Ortaokulda okuma etkinliği yapılması planlanmıştır.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gözlük ve iç mekan
Bu kapsamda okuma etkinliğinin yapılacağı okullarda belirlenen sınıflarda okumanın önemi vurgulandıktan sonra öğrencilere kitaplar dağıtılarak Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri ile yaklaşık 30 dakika kitap okunmaktadır. Okuma etkinliğinin sonunda okul kütüphanelerine Milli eğitim bakanlığının belirlediği 100 temel eser içerisinden seçilen kitaplardan oluşan 100 kitap hediye edilmektedir. Öğrencilere etkinlik sonunda ikramda bulunularak etkinlik hatırası olarak çeşitli hediyeler sunulmaktadır.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan
Proje kapsamanda planlanan 10 okuldan 6’sında bu etkinlik tamamlanmış önümüzdeki günlerde 4 okulda daha bu etkinlik düzenlenecektir. Toplamda 10 okulda 1000 adet kitap hediye edilmesi ve etkinliğe 1500 öğrencinin katılımının sağlanması planlanmaktadır. 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Emniyet Müdürü öğrencilere bilgi aktaran polisleri dinledi ve zaman zaman da sorular yönlendirdi ve ardından da öğrencilere konu hakkında anlatımlarda bulundu.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakkabılar ve iç mekan

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Emniyet, Müdürü, Dağdeviren, öğrenci, sırasında;, Bir, gülümseme, bize, yeter,
Yorumlar
Haber Yazılımı