Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 14:33
 
Erdoğan, Ayla filminin gerçek kahramanı Eunja Kim'i kabul etti
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kore Savaşı’nda yaşadıkları Türkiye-Güney Kore ortak yapımı “Ayla” filmine konu olan, filmin 73 yaşındaki gerçek kahramanı Eunja Kim'i de kabul ederek kendisiyle bir süre sohbet etti.
Sanat Haberi
Erdoğan, Ayla filminin gerçek kahramanı Eunja Kim'i kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayla filminin gerçek kahramanı Eunja Kim'i kabul etti...

Resmî ziyareti vesilesiyle gittiği Güney Kore’nin başkenti Seul’da temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayla filminin gerçek kahramanı 73 yaşındaki Eunja Kim'i kabul etti.

Konakladığı otelde gerçekleştirdiği kabullerde, LG, Hanwha, Daelim, Hyundai, SK ve GS firmalarının CEO’ları ile üst düzey yöneticileriyle ayrı ayrı görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kore Savaşı’nda yaşadıkları Türkiye-Güney Kore ortak yapımı “Ayla” filmine konu olan, filmin 73 yaşındaki gerçek kahramanı Eunja Kim'i de kabul ederek kendisiyle bir süre sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca Özbekistan ve Güney Kore ziyaretlerini takip eden gazetecilerle bir toplantı yaparak kendilerinin gündemdeki gelişmelere ilişkin sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayla filminin gerçek kahramanı Eunja Kim'i kabul etti

Daha sonra Samsung Dijital Şehri'ni ziyaret ederek, burada incelemelerde bulunan ve yetkililerden bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Kore’deki temaslarını tamamlayarak. Türkiye’ye dönmek üzere Seul Hava Üssü’ne geçti. Havalimanında Kore protokol yetkilileri ve Türkiye’nin Seul Büyükelçisi Ersin Erçin tarafından uğurlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberindeki heyetle birlikte Türkiye’ye hareket etti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Erdoğan,, Ayla, filminin, gerçek, kahramanı, Eunja, Kim'i, kabul, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı