Haber Detayı
15 Mart 2018 - Perşembe 16:01
 
Erdoğan; Biz geleceğine güvenle bakan bir Türkiye’yiz
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika...Sıcak haber... Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği ve başkanını düzenledikleri bu güzel yarışma için tebrik etti ve “Bizlerin gençlerimizle, edebiyat dünyamızla bir araya gelmemize vesile oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.
Eğitim Haberi
Erdoğan; Biz geleceğine güvenle bakan bir Türkiye’yiz

“Biz geleceğine güvenle bakan bir Türkiye’yiz”...

“Liseliler Destanı Yazıyor” şiir ve kompozisyon yarışmasının ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtlarına verilen destek, milletimizin gerektiğinde 7 düvele meydan okumaktan asla geri durmayacağının da işaretidir. Biz geleceğine güvenle bakan bir Türkiye’yiz” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Liseliler Destanı Yazıyor” şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi vesilesiyle Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen programa katıldı.

Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği ve başkanını düzenledikleri bu güzel yarışma için tebrik etti ve “Bizlerin gençlerimizle, edebiyat dünyamızla bir araya gelmemize vesile oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.

“MİLLETİMİZ GEREKTİĞİNDE 7 DÜVELE MEYDAN OKUMAKTAN GERİ DURMAZ”

Yarışmanın konusunun “Türkiye’nin darbeler tarihi ve 15 Temmuz millî irade zaferi” olarak belirlenmiş olmasını, çok isabetli bir tercih olarak nitelendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz gecesi gördük ki, bu milletin 7’den 70’e tüm fertleri, genci-yaşlısı, kadını-erkeğiyle, yeri ve saati geldiğinde, özlerindeki, mayalarındaki o kahramanlık ve cesaret ateşini yakabilmektedir” dedi.

“Biz geleceğine güvenle bakan bir Türkiye’yiz”

Gezi olaylarıyla sokakları terörize etmeye kalkanlara, vakur duruşuyla cevap veren milletin, çukur eylemleri sırasında bölücü terör örgütüne attığı şamarla, mesajının kapsamını genişlettiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti: “Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtlarına verilen destek, milletimizin gerektiğinde 7 düvele meydan okumaktan asla geri durmayacağının da işaretidir. Biz geleceğine güvenle bakan bir Türkiye’yiz.”

“ECDADIN İZİNDEN GİDEN GENÇLERİMİZİ BİRER FATİH ADAYI OLARAK GÖRÜYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, gençlerden beklentisinin “2071 Türkiye’sini, yeni bir yükseliş, yeni bir inkişaf hâline dönüştürerek, bu tarihin mesajına yakışır bir şekilde inşa etmeleri” olduğunu vurgulayarak, “Birilerinin gençlerimizi sürekli tenkit eden, hatta sürekli tezyif eden, küçümseyen, iğneleyen tavrını asla doğru bulmuyoruz. Pırlanta gibi gençliğimiz var. Tam tersine, şahsen gençlerimize, daha önce hiç olmadığı kadar çok güveniyorum. Ecdadın izinden giden gençlerimizin her birini birer Fatih adayı olarak görüyorum. Tabii bunun için gençlerimizin kendilerini çok iyi yetiştirmeleri, çok çalışmaları gerekiyor. Unutmayınız, Fatih Sultan Mehmet Han, İstanbul’u kuşattığı 21 yaşında dünyanın en gelişmiş topunu tasarlayabilen, en usta kılıç erbabının karşısına çıkabilen, 6 dili konuşabilen, dünya siyasetine yön verebilen bir birikime sahipti. Madem ecdadımızın izinden gideceksiniz, sizler de bu düzeyi hedeflemelisiniz” dedi.

Emine Erdoğan: “Kadın sorunları başta olmak üzere temel meselemiz insanlık meselesidir”...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, geçen hafta kutlanan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinlikleri çerçevesinde iş, sanat, siyaset, medya, akademi ve spor dünyasından kadın misafirlere Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde davet verdi.

Himayesinde yürütülen ve bir çevre duyarlılığı projesi olan “Sıfır Atık” özel temasıyla gerçekleştirilen davette konuşan Emine Erdoğan, kadın sorunları başta olmak üzere hemen her konuda temel meselenin, insanlık meselesi olduğunu söyledi. 21. yüzyılda yaşanan tüm krizlerin, ahlak temelli krizler olduğuna dikkat çeken Emine Erdoğan, kadına kötü yaklaşımdan tabiata hor muameleye kadar her bir krizin ahlaki bir zafiyetin neticesi olduğunu vurguladı.

Çevre sorunlarının temelinde de insanın bencilliğinin ve hırsının olduğunu belirten Emine Erdoğan, “ben merkezli” anlayıştan “insan merkezli” bir anlayışa geçilmediği takdirde çok geç kalınacağı uyarısında bulundu.

Emine Erdoğan: “Kadın sorunları başta olmak üzere temel meselemiz insanlık meselesidir”

Emine Erdoğan kendilerinin küçük bir adım atarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinasyonunda “Sıfır Atık” kampanyası başlattıklarını söyleyerek, bu proje ile kaynakları daha verimli kullanıp, geri dönüşümle israfı azaltmayı hedeflediklerini kaydetti.

Kadınları çevre sorunları ve projeye destek konusunda güç birliği yapmaya davet eden Emine Erdoğan “Toplumun örnek aldığı, rol model kadınlar olarak ‘Sıfır Atık’ seferberliğine vereceğiniz her destek, kampanyanın başarısını artıracaktır” dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Erdoğan;, Biz, geleceğine, güvenle, bakan, bir, Türkiye’yiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı