Erdoğan; Gördüğümüz hiçbir teröristi de affetmez, indiririz
Haber
25 Mart 2018 - Pazar 15:25
 
Erdoğan; Gördüğümüz hiçbir teröristi de affetmez, indiririz
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiç kimse kusura bakmasın, ülkemizin ve milletimizin bekasının söz konusu olduğu bir yerde, kimsenin taktik hesabı, konjonktürel siyaseti bizi bağlamaz. Biz elbette müttefiklerimize silah doğrultmayız. Ama gördüğümüz hiçbir teröristi de affetmez, indiririz.”
Siyaset Haberi
Erdoğan; Gördüğümüz hiçbir teröristi de affetmez, indiririz

“Mümbiç’in denetimi terör örgütünden alınıp bölgenin gerçek sahiplerine devredilmeli”...

AK Parti Trabzon İl Kongresi’ne katılarak bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Amerika’nın bir an önce Mümbiç’in denetimini terör örgütünden alıp bölgenin gerçek sahiplerine devretmesi gerekiyor. Biz, bu kardeşlerimizle birlikte kısa sürede Mümbiç’i ayağa kaldırır, ülkemizde yaşayan bölge halkının evlerine dönmesini sağlarız” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Trabzon 6. İl Kongresi’ne katıldı. Kongre öncesinde Hayri Gür Spor Salonu önünde kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara bir selamlama konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra salona geçerek partililere hitap etti.

“TÜRKİYE’NİN KAYBEDECEK TEK BİR SANİYESİ BİLE YOKTUR”

Konuşmasında Türkiye’nin kaybedecek tek bir saniyesi bile olmadığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her alanda çok çalışmak ve hızlı hareket etmek zorundayız. Geçmişte yapılan yanlışların, zaafların faturasını, bugün biz ödüyoruz. Savunma sanayiinde yıllarca bu ülkede ciddi anlamda bir iş yapılmamış. Şayet bizim bu konuyu bizzat himayemize aldığımız 2004 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz hamleler olmasa, inanın bana, şu operasyonların hiçbirini yapamazdık” dedi.

“MÜMBİÇ KONUSUNDA VERİLEN SÖZLERİN YERİNE GETİRİLMESİNİ BEKLİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin gittiği her yere huzur, güven ve düzen götürdüğünü gören bölgedeki kardeşlerimizin, ülkemiz lehine gösteriler yaparak, terör hamilerine adeta şamar üstüne şamar vurduklarını belirtti ve “Şimdi de muhataplarımızdan, bize Mümbiç konusunda en başından beri verilen sözlerin gereğinin yerine getirilmesini talep ediyoruz. Terör örgütünün Mümbiç’e ilk geldiği 2016 yılındaki görüşmelerimizde, Başkanlarından Dışişleri ve Savunma Bakanlarına, Ulusal Güvenlik Danışmanlarından Genelkurmay Başkanlarına kadar her seviyede verilen sözler var” dedi.

Yönetimin değişmiş olabileceğini ama devlette devamlılığın esas olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunun için, Amerika’nın bir an önce Mümbiç’in denetimini, terör örgütünden alıp bölgenin gerçek sahiplerine devretmesi gerekiyor. Biz, bu kardeşlerimizle birlikte, kısa sürede Mümbiç’i altyapısı ve üstyapısıyla ayağa kaldırır, ülkemizde yaşayan bölge halkının bir an önce evlerine dönmesini sağlarız” değerlendirmesinde bulundu.

“GÖRDÜĞÜMÜZ HİÇBİR TERÖRİSTİ AFFETMEZ, İNDİRİRİZ”

“Şayet terör örgütü buradan çıkartılmazsa, o zaman bu işi, bölge halkıyla birlikte biz yapmak mecburiyetinde kalırız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları kaydetti: “Hiç kimse kusura bakmasın, ülkemizin ve milletimizin bekasının söz konusu olduğu bir yerde, kimsenin taktik hesabı, konjonktürel siyaseti bizi bağlamaz. Biz elbette müttefiklerimize silah doğrultmayız. Ama gördüğümüz hiçbir teröristi de affetmez, indiririz.”

“Siyaseti ikbal kapısı olarak görenler, bizim millet sevdamızı kavrayamaz”...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Giresun İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Siyaseti ikbal kapısı, makam, mansıp, prestij aracı olarak görenler, bizim millet sevdamızı asla kavrayamaz. Aşk olmadan, hedef, ideal, vizyon olmadan siyaset de yapılamaz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Giresun 6. İl Kongresi’ne katıldı. Kongre öncesinde 19 Eylül Spor Salonu önünde kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara bir selamlama konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, salona geçerek partililere hitap etti.

15 yıldır başkalarıyla değil, kendileriyle yarışarak, kendi başarı çıtalarını temel alarak mücadele yürüttüklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiçbir zaman rakiplerinin zayıflığından ve acizliğinden güç alarak, hedef belirleyen bir siyasi hareket olmadıklarını vurguladı.

AŞK OLMADAN, HEDEF VE VİZYON OLMADAN SİYASET YAPILAMAZ”

Her başarılarının bir sonraki mücadelelerinin başlangıç noktası olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti, tarihindeki tüm seçimlere işte bu perspektifle girmiştir. AK Parti başkalarıyla değil; daima kendisiyle, kendi elde ettiği sonuçlarla yarışmıştır” dedi.

“Milleti sadece seçim dönemlerinde hatırlayanlar, elbette bizim hizmet aşkımızı anlayamaz. Oysa biz parti olarak, her an seçime hazırlıklı olan, her an seçim olacakmış gibi çalışan bir siyasi hareketiz” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti: “Siyaseti ikbal kapısı, makam, mansıp, prestij aracı olarak görenler; bizim millet sevdamızı asla kavrayamaz. Aşk olmadan; hedef, ideal, vizyon olmadan siyaset de yapılamaz.”

“2019 SEÇİMLERİNDE TÜRKİYE’DE SİYASETİN ROTASINI YENİDEN BELİRLEYECEĞİZ”

Türk siyasi tarihinde çığır açmış, ilklere, rekorlara imza atmış bir hareket olarak, 2019’a damga vuracaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2019 seçimlerinde elde edeceğimiz başarılarla tarihin akışını değiştirecek, Türkiye’de siyasetin rotasını yeniden belirleyeceğiz. Hem partimizi yeniliyor, hem milletimizle bağımızı güçlendiriyor, hem de geleceğe hazırlanıyoruz” dedi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Erdoğan;, Gördüğümüz, hiçbir, teröristi, de, affetmez,, indiririz,
Yorumlar
Haber Yazılımı