Haber Detayı
02 Haziran 2018 - Cumartesi 21:00
 
Erdoğan; Haddini öyle aşıyor ki Metin Paşa'mızın apoletlerini sökeceğini söylüyor
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Malatya'da karargahı bulunan 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'i tehdit eden CHP Cumhurbaşkanı adayı İnce'ye Erdoğan'dan cevap.
Gündem Haberi
Erdoğan; Haddini öyle aşıyor ki Metin Paşa'mızın apoletlerini sökeceğini söylüyor

Erdoğan; Haddini öyle aşıyor ki Metin Paşa'mızın apoletlerini sökeceğini söylüyor
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Konya mitingine katıldı. Kılıçarslan Meydanında düzenlenen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, halka hitap etti ve "Milletin hayrına tek bir söz söylemeyenler, terörle mücadele kahramanlarımıza saldırıyor."dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya mitinginde ki konuşmasında, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel’i "Apoletlerini sökeceğim." diyerek tehdit etmesi ile ilgili şunları söyledi:
BEYEFENDİ 2. ORDU KOMUTANIMIZIN KATILMASINDAN RAHATSIZ OLDU
"Zeytin Dalı Harekatı'mızın Temel Paşa'mıza saldırıyor sebebi ne biliyormusunuz? 2. Ordu Komutanımız Malatya'ya gittiğimde Türkiye Esnaf Sanatkarlar Odası orada bir iftar verdi. Malatya'da şahsımın bulunduğu bu iftar sofrasına 2. Ordu Komutanımızın katılmasından beyefendi rahatsız olmuş.

HADDİNİ ÖYLE AŞIYOR Kİ...
Haddini öyle aşıyor ki Metin Paşa'mızın apoletlerini söküp emekli edeceğini söylüyor. Her şeyden önce o iftar parti iftarı değil esnaf ve zanaatkarlarımızın düzenlediği bir iftardır.
MİLLET SANA O FIRSATI VERMEZ...
Muharrem İnce, millet sana Metin Temel Paşa'nın apoletlerin sökecek fırsatı hiçbir zaman vermez ama seni o sandığa öyle bir gömer ki, çok hevesli olduğun CHP Genel Başkanlığı yarışına katılacak yüzün dahi kalmaz."

“ESERLERİ OLMADIĞI GİBİ VİZYONLARI DA YOK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan kendilerinin her gittiği yerde yaptıklarını ve yapacaklarını anlattıklarını, muhalefetin ise yıkmaktan, yaptırmamaktan, kapatmaktan, iptal etmekten, eskiye dönmekten bahsettiğine dikkat çekti. Bunun yanında bir adayın kendisinin de içinde bulunduğu Meclisi hırsızlıkla itham ettiğini de hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm vekillere bu itham için dava açması çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya’da Esnaf Sanatkârlar Odasının düzenlediği iftara katılan İkinci Ordu Komutanı İsmail Metin Temel ile ilgili tartışmalara da değindi. Söz konusu iftarın parti iftarı olmadığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm şehir protokolü gibi İkinci Ordu Komutanı’nın da orada hazır bulunduğunu ifade etti. Zeytin Dalı Harekâtı’nı komuta eden İsmail Metin Temel ile terörle mücadele çalışmaları ve Afrin Harekâtı dolayısıyla yakın bir hukukları olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, asıl derdin Afrin olduğunu, söz konusu kişilerin bunun intikamını aldığını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkenin ve milletin hayrına ağızlarından tek bir söz söylemeyenler, baktılar ki bize diş geçiremiyorlar, şimdi terörle mücadele kahramanlarımıza saldırıyorlar. Niye böyle yapıyorlar biliyor musunuz? Çünkü işte şunu da biz yaptık, milletimize gösterecekleri bir eserleri yok. Eserleri olmadığı gibi, böyle bir vizyonları, böyle bir hevesleri, böyle bir niyetleri de yok.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Erdoğan;, Haddini, öyle, aşıyor, ki, Metin, Paşa'mızın, apoletlerini, sökeceğini, söylüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı