Haber Detayı
06 Haziran 2018 - Çarşamba 22:07
 
Erdoğan; İrade, erdem ve cesaretle Türkiye şahlanacak...
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Muğla mitingine katılarak, vatandaşlara hitap etti.
Siyaset Haberi
Erdoğan; İrade, erdem ve cesaretle Türkiye şahlanacak...

“İrade, erdem ve cesaretle Türkiye şahlanacak”...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Muğla mitinginde yaptığı konuşmada, “Şehirlerimizi millet bahçeleriyle yaşanabilir hâle getireceğiz, topraklarımızın tamamını suyla buluşturup bereketini artıracağız. Nükleer güç santralinden, rüzgâr ve güneşe kadar tüm enerji kaynaklarımızı hayata geçireceğiz. Yeni hızlı tren hatlarıyla, otoyollarla, bölünmüş yollarla, tünellerle, kültür projeleriyle ülkemizi geleceğe hazırlayacağız” dedi.

“BU ÜLKENİN ÇIRAKLARLA KAYBEDECEK VAKTİ YOK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ vasıtasıyla Muğla’da 3320 konut projesini hayata geçirdiklerini kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Muğla’ya 2002 yılına kadar 79 senede 90 kilometre bölünmüş yol yapılmıştı. Biz buna 16 yılda 354 kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Muğla’da 33 adet köprü yaptık, 33 köprü. Fethiye-Uğurlu Kavşağı yolu üzerinde bulunan Göcek 1 ve Göcek 2 tünellerini, Karacabel ve Gökbel tünellerini tamamlayarak trafiğe açtık. Hâlen 516 trilyon lira bedeli olan 11 yol projemiz devam ediyor.”

Yeni havalimanları yapmanın yanı sıra mevcut havalimanlarının da yeniden ele alıp genişletildiğini, kapasitelerinin arttırıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar çırak işi değil, ustalık ister ustalık. Bu ülkenin çıraklarla kaybedecek vakti yok” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ören ve Turgut Reis Yat Limanlarını, Bodrum Yolcu İskelesini, Güllük İskelesini tamamlayarak şehre kazandırdıklarını söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “İnşa etmiş olduğumuz içme suyu isale hattı ve içme suyu arıtma tesisiyle Bodrum Yarımadası’nın 2040 yılına kadar olan içme, kullanma ve sanayi suyu ihtiyacını bugünden karşıladık. Bugüne kadar Muğla’da altı baraj ve iki göleti hizmete aldık. Bunlardan biri de, Ege’nin en büyük, Türkiye’nin altıncı büyük barajı olan Dalaman Akköprü Barajı ve Hidroelektrik Santralidir. Enerji üretimiyle millî ekonomiye katkı sağlayan bu barajın sulama şebekelerini de tamamladığımızda 121 bin dekar mümbit araziyi suya kavuşturacağız. Bu baraj aynı zamanda pek çok turistik tesisi, yerleşim yerini ve havaalanını taşkınlardan koruyarak her yıl milyonlarca liralık zararı önlüyor.”

“TÜM MAZLUMLAR İÇİN DAHA ADİL BİR DÜNYA TALEP EDİYORUZ”

Türkiye’yi hedeflerine ulaştırmanın; çalışmakla, ter dökmekle, sorumluluk üstlenmekle, risk almakla, proje üretmekle, kararlı bir şekilde icraat yapmakla olacağının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Biz işte bunun için dün ülkemizi 2023 hedefleriyle tanıştırdık, inşallah yarın da buluşturacağız. Bunun için gençlerimize daima 2053 vizyonunu, 2071 vizyonunu işaret ediyoruz. Ne dedik? ‘Dünya beşten büyüktür’ Kendimiz ve tüm mazlumlar için daha adil bir dünya, daha güvenli bir dünya talep ediyoruz.”

Türkiye’yi demokraside ve ekonomide daha ileriye götürmek için bugüne kadar ne gerekiyorsa onu yaptıklarını, yapmaya da devam edeceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapmak için gece gündüz çalışacaklarını belirtti. Yerli marka otomobilin prototipini 2019’da çıkartarak, 2021 yılında da seri üretimine başlayacaklarını bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin sonunda şöyle konuştu: “Şehirlerimizi millet bahçeleriyle yaşanabilir hâle getireceğiz, topraklarımızın tamamını suyla buluşturup bereketini artıracağız.  Nükleer güç santralinden, rüzgâr ve güneşe kadar tüm enerji kaynaklarımızı hayata geçireceğiz. Yeni hızlı tren hatlarıyla, otoyollarla, bölünmüş yollarla, tünellerle, kültür projeleriyle ülkemizi geleceğe hazırlayacağız. Turizmde Türkiye yeni bir rekora koşuyor, bu yıl inşallah 40 milyon turist bekliyoruz, rekor. Milletimizin desteğiyle her alanda Türkiye’yi şahlandırmakta kararlıyız.”

“İrade, erdem ve cesaretle Türkiye şahlanacak”

Muhalefet partilerinin bölücü örgütün güdümündeki partinin cezaevindeki adayını ziyaret ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz milletimizin dertleriyle uğraşıyoruz. Biz ancak sınırlarımızın içinde ve dışında terör örgütlerini inlerinde bulup derslerini veren kahraman askerlerimize, polislerimize jandarmalarımıza, güvenlik korucularımıza sahip çıkıyoruz. Biz ancak birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkarız. Biz ancak Muğla’ya sahip çıkarız” diye konuştu.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Erdoğan;, İrade,, erdem, ve, cesaretle, Türkiye, şahlanacak...,
Yorumlar
Haber Yazılımı