Erdoğan; milletimize ilk günkü aşkla hizmet etmeye devam edeceğiz
Haber
07 Nisan 2018 - Cumartesi 21:40
 
Erdoğan; milletimize ilk günkü aşkla hizmet etmeye devam edeceğiz
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onlar istemese de, onlar Türkiye’yi şikâyet etse de, biz milletimize ilk günkü aşkla hizmet etmeye devam edeceğiz. Uluslararası yatırımcılara adeta ‘Türkiye’ye gelmeyin’ diye yalvaran utanmazlara rağmen bu ülkeyi büyütmeyi, kalkındırmayı, her alanda muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne taşımayı sürdüreceğiz” dedi.
Siyaset Haberi
Erdoğan; milletimize ilk günkü aşkla hizmet etmeye devam edeceğiz

“Bugüne kadar karşılaştığımız tüm saldırıları milletimizle sırt sırta vererek püskürttük”...

AK Parti Denizli Olağan 6. İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti olarak bugüne kadar karşılaştığımız tüm saldırıları milletimizle sırt sırta vererek püskürttük. Meydanı, ne devlet içindeki vesayet odaklarına, ne gazete köşelerindeki darbe sevdalılarına, ne de ülkemize kast eden teröristlere bıraktık. Adaletten taviz vermeden, gayri meşru yollara asla tevessül etmeden mücadelemizi demokrasi içinde, hukuk içinde yürüterek işte bugünlere geldik” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Denizli İl Kongresi’ne katıldı. Hasan Güngör Spor Salonunda gerçekleştirilen kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan, partililere hitaben bir konuşma gerçekleştirdi.

“İLK GÜNKÜ AŞKLA MİLLETİMİZE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Diğer tüm konularda olduğu gibi nükleer santraller meselesinde de ana muhalefet partisinin direncine, tepkisine ve çelmelerine rağmen Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ni 2023’e kadar faaliyete geçireceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onlar istemese de, onlar Türkiye’yi şikâyet etse de, biz milletimize ilk günkü aşkla hizmet etmeye devam edeceğiz. Uluslararası yatırımcılara adeta ‘Türkiye’ye gelmeyin’ diye yalvaran utanmazlara rağmen bu ülkeyi büyütmeyi, kalkındırmayı, her alanda muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne taşımayı sürdüreceğiz” dedi.

Konuşmasında, “Bu ülke ve bu millet için taş üstüne taş koymamış, en küçük bir hayırlı hizmete imza atmamış, geleceğimiz için herhangi bir proje geliştirmemiş mevcut ana muhalefet zihniyeti, son demlerini yaşıyor” diyen ve ana muhalefet partisinin 2019’daki seçimlerde sandıktan yenilerek çıkacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eskiler, ‘tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz’ derler. Çok partili hayata geçtiğimizden beri, Gazi Mustafa Kemal’i istismar etmekten başka bu ülkenin hiçbir işinde alnının teri, kalbinin sevgisi olmayanlar için harman vakti yaklaşmıştır” değerlendirmesinde bulundu.

“MEYDANI DARBE SEVDALILARINA VE TERÖRİSTLERE BIRAKMADIK”

“AK Parti olarak bugüne kadar karşılaştığımız tüm saldırıları milletimizle sırt sırta vererek püskürttük” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, meydanı ne devlet içindeki vesayet odaklarına, ne gazete köşelerindeki darbe sevdalılarına, ne de ülkeye kast eden teröristlere bırakmadıklarını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Adaletten taviz vermeden, gayri meşru yollara asla tevessül etmeden mücadelemizi demokrasi içinde, hukuk içinde yürüterek işte bugünlere geldik. Yeri geldi vesayet güçlerinin tacizlerine meydan okuduk, yeri geldi bölücü terör örgütünü açtıkları çukurlara gömdük, yeri geldi FETÖ’yü kendi ihanetinde boğduk, yeri geldi 7 düvele meydan okuduk.”

“Kutlu mücadelemizi zafere ulaştırana kadar hak bildiğimiz yolda yürümeyi sürdüreceğiz.”...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Aydın İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Milletimizle birlikte çıktığımız bu yolda, bu kutlu mücadeleyi zafere ulaştırana kadar doğru bildiğimiz, hak bildiğimiz yolda yürümeyi sürdüreceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Aydın İl Kongresi’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Spor Salonu önünde kendine bekleyenlere selamlama konuşması yaptıktan sonra kongrenin yapılacağı yere geçerek, partililere hitaben bir konuşma gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında 2023 Türkiye’sinin lokomotif şehirlerinden biri olarak gördükleri Aydın’da 16 Nisan halk oylamasında bekledikleri neticeyi alamadıklarını belirterek, bu sonuçla kendilerini yeterince anlatamadıklarını gördüklerini, düzenlenen kongreyle yeni bir döneme adım atarak daha çok çalışacaklarını ifade etti.

“BUGÜNKÜ ANA MUHALEFETİN KURTULUŞ SAVAŞINA ÖNCÜLÜK EDEN KADROYLA ALAKASI YOK”

Aydın’ın, Gazi Mustafa Kemal’in hatırasına hürmeten hâlâ CHP’ye çok ciddi desteği olduğunu gördüklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydınlılara hitaben, “Sizin gönlünüzde yaşattığınız CHP’yle, şu anda muhalefet partisi sıfatını taşıyan CHP arasında hiçbir ilişki kalmamıştır. Gazi Mustafa Kemal’in CHP’si bu ülkenin Kurtuluş Savaşı’na öncülük eden kadro tarafından kurulmuştur, bugünkü CHP ise Türkiye’nin ikinci kurtuluş savaşı olarak gördüğümüz mücadele sürecine alenen ihanet eden, ülkemizin ve milletimizin düşmanı kim varsa onların değirmenini su taşıyan bir parti hâline dönüşmüştür” ifadelerini kullandı.

Türkiye bölücü terör örgütünün çukur eylemleriyle mücadele ederken, CHP’nin bu olayı, “bölge halkının PKK ile iktidarın uygulamaları arasında sıkışması” olarak ifade edebilecek kadar alçaldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Hatta bu partinin milletvekilleri çıkıp, devlete karşı hendek hendek direnmekten söz edebilecek kadar şirazeyi kaybetmişlerdir. Bölücü örgütün meclisteki temsilcisi olan siyasi partinin başındaki zatla birlikte ‘iyi salladık’ diyen CHP yöneticileri gördük. Devletin güvenlik görevlilerini ‘faşist’, PKK’lı teröristleri ‘mağdur eylemci’ olarak niteleyen bu CHP’nin Aydınlı kardeşlerimizin hayalindeki partiyle hiçbir ilgisi, alakası olamaz.” dedi

“CUMHURİYETİMİZİN GERÇEK SAVUNUCUSU OLAN BİR PARTİ VARSA, O DA AK PARTİ’DİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan askerlere destek olmak ve moral vermek için Hatay’a giden sanatçı, sporcu ve medya mensubunu eleştiren ana muhalefet partisi liderine yönelik olarak, “Kendi devletine, hükûmetine, askerine düşmanlık içine giren bir parti, nasıl olur da Cumhuriyetimizin kurucu partisi olduğunu iddia edebilir” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de Cumhuriyetimizin gerçek savunucusu olan bir parti varsa, o da AK Parti’dir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yıldönümü olan 2023 yılında ülkemiz için belirlediğimiz hedefler bile, tek başına bu iddiamızı ispatlamaya yeter.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan kendilerinin Cumhuriyetin yüzüncü yılına hazırlık yaptıkları esnada Cumhuriyet Halk Partisi’nin teröristlerle birlikte yürüdüğünü, onların çukur kazmalarına destek verdiklerini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “CHP’lilerle karşılaştığınızda onları çevirin ve kendilerine şu soruyu sorun: ‘Cumhuriyetimizin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?’ Emin olun, hiçbiri de bu soruya verecek tutarlı bir cevap ortaya koyamaz, çünkü bunların böyle bir derdi yok. Siz bunların dillerinden adalet lafını eksik etmediklerine, adalet diye yollara düştüklerine bakmayın. Hazreti Mevlana, ‘Adalet ağaçlara su vermektir, adaletsizlik ise dikene su vermektir’ diyor. Bunlar hayatları boyunca olduğu gibi, bugün de sadece dikene su vermişlerdir, dikene su vermeye devam ediyorlar. FETÖ’sünden PKK’sına kadar terör örgütlerine savunmak adalet demek değildir. Ülkesine ve milletine hayırlı her işi baltalamak adalet değildir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ana muhalefet partisi liderinin kendisi hakkında sarfettiği sözlere yönelik olarak da şunları kaydetti: “Bu zannediyor ki, bende ağız var, her türlü ifadeyi kullanırım. Senin o kullandığın ifadeleri biz unuttuk, biz dahasına da muktediriz de bulunduğumuz makamlar buna müsaade etmiyor. Kendisinin sadece ahlakla ve onurla değil, aynı zamanda siyasetle, belagatle, fikirle de uzaktan yakından ilgisi olmayan sözlerini asla muhatap almıyor, cevaba değer bulmuyorum.”

“FAİZİN KHK İLE DÜŞECEĞİNİ SANACAK KADAR CAHİL”

Şahsi meselelerini bir kenara bırakabileceklerini ama ülkenin ve milletin çıkarları söz konusu olduğunda gözlerinin kimseyi görmeyeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sorumlulukları gereği bazı şeyleri cevaplamadan geçemeyeceklerini ifade etti. “İfadelerine baktığımızda, bir insan nasıl bu kadar cahil olabilir, nasıl bu kadar ülkesinden ve dünyadan bihaber olabilir, açıkçası anlayamıyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Mesela bu zat faizin kanun hükmünde kararnameyle düşeceğini sanıyor. Mesela bu zat istihdamın kanun hükmünde kararnameyle sağlanabileceğini sanıyor. Mesela bu zat ticari borçların kanun hükmünde kararnameyle sıfırlanabileceğini düşünüyor. Mesela bu zat iç ve dış borçların kanun hükmünde kararnameyle hallolabileceği hayalini kurabiliyor. Hatta bu zat çalışmayan adam borçlanıp kendine beyaz eşya alıyor, sonra da borcunu ödeyemeyip tefeciye mahkûm oluyor, ‘ben bu düzeni bozacağım’ diyor. Aman ya Rabbim, bu ne cehalet ya, bu ne cehalet.”

“EKONOMİK BÜYÜME BAŞARISINI BİLE DEĞERSİZ HÂLE GETİRMEYE ÇALIŞTI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyada herkesin Türkiye’nin yüzde 4’lük büyüme başarısını konuştuğunu, söz konusu zatın kendi aklınca onu da değersiz hâle getirmeye çalıştığını, ama eline, yüzüne bulaştırdığını söyledi. “Daha büyüme oranın ne olduğunu, nasıl ortaya çıktığını, ne şekilde hesaplandığını bilmeyen bu adama kimse Türkiye’yi emanet etmez” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini sözlerinin devamında, “Nitekim bu kişi Genel Başkan olduğu 2010 yılından bu yana girdiği tüm seçimleri kaybetmiştir. İnanın sorun kaç seçim kaybettin diye, onu da bilmez.2010 anayasa halkoylamasını kaybetmiştir, 2011 milletvekilliği seçimlerini kaybetmiştir, 2014 Cumhurbaşkanlığı ve mahalli idareler seçimlerini kaybetmiştir, 2015 Haziran ve Kasım milletvekilleri seçimini de kaybetmiştir, 2017 Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi halk oylamasını da kaybetmiştir. Ama hakkını yememek de lazım, bu arada partisinin kongrelerinde hepsini de kazanmıştır. Partisinin kongrelerinde hepsini kazanıyor, başarısı burada zaten” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin devamında CHP’ye gönül veren vatandaşlara seslenerek, “Bu kadar başarısız birisiyle nereye gideceksiniz? Kurtulun ya, kurtulun bundan! Kurtulun da Türkiye biraz şenlensin. Türkiye demokrasiyi görsün, bununla demokrasiye görmek de mümkün değil. Niye? Çünkü demokrasi güçlü muhalefetle güç kazanır. İktidar var, ama güçlü muhalefet yok” şeklinde konuştu.

“PARTİSİNİN HAKKÂRİ MİTİNGİNDE TÜRK BAYRAĞI YOKTU”

Ana muhalefet partisi lideriyle ilgili değerlendirmelerine devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çukur eylemlerinde PKK’yla mücadele ettik, bu zatı bölücü örgütün yanında gördük. Ya böyle bir şey olabilir mi? Ne işin var senin bölücü örgütün yanında? Hakkâri’de partisinin mitingi var, partisinin bir tane bayrağı yok, Türk Bayrağı yok, Türk Bayrağı yok. Ya bunun Türk Bayrağıyla zaten alakası yok, çünkü orası Hakkâri. Ama biz Hakkâri’ye ne zaman gittiysek bayrağımızla gittik, partimizin bayrağıyla gittik” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin devamında 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimlerinde FETÖ’yle mücadele ederken söz konusu zatı yine karşılarındaki ihanet çetesinin yanında bulduklarını hatırlatarak, “Şimdi de Afrin Operasyonuna bakışını terörle mücadele olarak değil, savaş-barış denklemiyle izah ederek PYD’nin safında yerini almıştır. Türkiye’nin sanatçılarına, sporcularına, medya mensuplarına hakaret edecek kadar zıvanadan çıka bu zatı ben sizlere, milletime havale ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

“HAK BİLDİĞİMİZ YOLDA YÜRÜMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Terörle mücadele için hayatlarını ortaya koyan askerlere, polislere, jandarmalara, güvenlik korucularına hakaret edenlerin ana muhalefetin başındaki zatın yol arkadaşı ve destekçisi olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu zat, 15 Temmuz’a ‘tiyatro’ diyerek, Türkiye’nin yakın zamanda karşılaştığı en büyük ihanet girişimine kanlarıyla, canlarıyla engel olan milletimize bizzat kendisi hakaret etmiştir. Çünkü bu zat, ‘aman Afrin şehir merkezine girmeyin’ diyerek, askerlerimize destek için sınıra gidenleri istiskal ederek, bu büyük mücadeleye saygısızlık etmiştir. Bu zat, kaybettiği her seçimden sonra, kendisini değil de milletimizi suçlayarak, aslında size de hakaret etmiştir. Biz onun yaptıklarını yapmayacağız, onun gibi asla olmayacağız. Milletimizle birlikte çıktığımız bu yolda, bu kutlu mücadeleyi zafere ulaştırana kadar doğru bildiğimiz, hak bildiğimiz yolda yürümeyi sürdüreceğiz.”

Sanatçıların başlarının tacı, sporcuların gönüllerindeki yerlerinin başköşe olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Medya mensupları, zaman zaman kendileriyle anlaşamasak da, daima saygıyı hak eden arkadaşlarımızdır” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin devamında, “Daha dün, şu anda hepsi de terör örgütü üyeliğinden aranan DHKP-C’nin militanlarını ‘sanatçı’ diye Meclis’e getirip basın toplantısı düzenleyenler, elbette askerimizin yanında yer alan gerçek sanatçılardan rahatsız olurlar” ifadesini kullandı.

“AYDIN’DA 15 MİLYAR LİRALIK YATIRIM GERÇEKLEŞTİRDİK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda Aydın’a yapılan yatırımlara değindi. Göreve geldikleri günden bu yana 81 vilayetiyle Türkiye’yi kalkındırmanın, geliştirmenin çabası içinde olduklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydın’a son 15 yılda 15 milyar liralık yatırım yaptıklarını bildirdi. Eğitimde 3 bin yeni derslik yapıldığını, 6 bin kişilik yükseköğrenim yurtlarının faaliyete geçtiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlıkta da 19’u hastane olmak üzere 36 tesisi şehre kazandırdıklarını belirtti. Aydın’da 114 kilometre olan bölünmüş yola 267 kilometre daha eklediklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haziran ayında Ege ile Akdeniz’i birbirine bağlayacak olan ve yaklaşık 3,5 katrilyon liralık yatırım bedeli bulunan Aydın-Denizli-Antalya otoyolunun ihalesinin yapılacağı bilgisini paylaştı. Antalya-Burdur-Denizli-Aydın-İzmir hızlı tren hattının 2023 projelerinden biri olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 141 yıllık bir hayal olan, Adnan Menderes’in de yapımını çok arzu ettiği, Türkiye’nin ve dünyanın en büyük barajlarından Çine Barajı’nı inşa ederek, açılışını bizzat kendisinin yaptığını söyledi.

Önümüzdeki dönemde Aydın’ı yine dev projelerle, büyük yatırımlarla, görülmemiş hizmetlerle tanıştırmaya devam edeceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını birlik beraberlik vurgusuyla tamamladı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Erdoğan;, milletimize, ilk, günkü, aşkla, hizmet, etmeye, devam, edeceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı