Erdoğan; Oğuzhan ağabeyimin ülkeye, bu millete çok büyük emekleri geçti
Haber
02 Ekim 2021 - Cumartesi 16:28
 
Erdoğan; Oğuzhan ağabeyimin ülkeye, bu millete çok büyük emekleri geçti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Türk siyasetinin önemli isimlerinden Saadet Partisi YİK Başkanı Asiltürk'ün cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı
- Haberi
Erdoğan; Oğuzhan ağabeyimin ülkeye, bu millete çok büyük emekleri geçti

rdoğan; Oğuzhan ağabeyimin ülkeye;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saadet Partisi YİK Başkanı Asiltürk‘ün cenaze törenine katıldı

bu millete çok büyük emekleri geçti...

Resim

Malatyalı olan Saadet Partisi YİK BaşkanıOğuzhan Asiltürk hakka uğurlandı,

Öğle namazı öncesi camide düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuran-ı Kerim okudu, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş dua etti.

Resim

“BU MİLLETE ÇOK BÜYÜK EMEKLERİ GEÇTİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze namazı sonrasında yaptığı konuşmada, Asiltürk'e son görevlerini yaptıklarını söyledi. Gençlik yıllarından itibaren Asiltürk ile tanışıklıklarının olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: "Değerli büyüğüm Oğuzhan ağabeyimizle birlikte uzun yıllar bir arada olduk. Özellikle de devlet adamlığından tutunuz, tabii bakanlıklarıyla birlikte de siyaset hayatı içerisinde bu ülkeye, bu millete çok büyük emekleri geçti, çok büyük gayretleri oldu. Rabbim inşallah sevgili Habibi'nin 'Liva'ül Hamd' ismiyle müsemma sancağı altında bizleri haşru cem eylesin ve bu yolculukta da bizleri yalnız komasın, ayrı komasın. İnşallah bu koronavirüsten tüm insanlığı Rabbim muhafaza eylesin ve hep birlikte inşallah dualarımızı ihmal etmediğimize inanıyorum. Az önce tezkiyenizde zaten gayet güzel bir tezkiyede de bulundunuz. Haklarımızı helal ettik ve inşallah cennetiyle, cemaliyle de bizleri müşerref kılsın. Tüm ailesine ve tüm camiaya başsağlığı diliyoruz."

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından Asiltürk'ün tabutuna omuz vererek cenaze nakil aracına kadar taşınmasına eşlik etti. Cenaze törenine MHP Lideri Devlet Bahçeli, siyasetçiler ailesi ve Malatyalılar da katıldı.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN “MİLLÎ GÖRÜŞ VAKFI VE SAADET PARTİSİ YÜKSEK İSTİŞARE KURULU BAŞKANI OĞUZHAN ASİLTÜRK AĞABEYİMİZİN CENAZE TÖRENİ…”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Erdoğan;, Oğuzhan, ağabeyimin, ülkeye,, bu, millete, çok, büyük, emekleri, geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı