Haber Detayı
14 Nisan 2018 - Cumartesi 18:41
 
Erdoğan; Suriye’de ne rejimin zulmüne ne de teröre göz yumarız
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye’de oynanan oyun başkadır. Suriye’de yapılan iş, önce rejimin zulmüne sessiz kalmak, ardından bir terör örgütünü el altından destekleyip sahaya sürülmesi sonra da başka bir terör örgütüyle asıl projeyi hayata geçirmektir. Biz bu oyunu çoktan çözdük."dedi.
Dünya Haberi
Erdoğan; Suriye’de ne rejimin zulmüne ne de teröre göz yumarız

"Suriye’de ne rejimin zulmüne ne de teröre göz yumarız..."

AK Parti Fatih İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye’de gerçekten ülke halkının güvenliği, huzuru, geleceği, hakları için bir adım atılacaksa, önce hem rejime hem de DEAŞ’ından PYD’sine tüm terör örgütlerine karşı aynı ilkeli tavrın ortaya konması gerekir. Suriye halkı rejimin zulmüyle terör örgütleri arasında tercih yapmak zorunda bırakılmamalıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Fatih 6. Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrede partililere hitaben bir konuşma yaptı.

“SURİYE’DE OYNANAN OYUN BAŞKA”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son günlerde, rejimin kimyasal silahla yaptığı bir saldırının ardından, Amerika ve Rusya’nın başını çektiği bir restleşmeye şahit olduk. Bu sabah erken saatlerde Amerika, İngiltere ve Fransa tarafından füze ve uçaklarla rejim hedeflerine yönelik sınırlı olduğu açıklanan bir operasyon yapıldı. Rejimin, daha önce de çeşitli defalar yaptığı bu tür saldırıların cevapsız bırakılması elbette düşünülemezdi. Bu bakımdan yapılan operasyonu doğru buluyoruz. Böylece rejim, son günlerde tırmandırdığı muhaliflere yönelik insanlık dışı, hak hukuk tanımaz saldırılarının cevapsız kalmayacağını görmüş oldu. Ancak kimyasal saldırıya gösterilen bu hassasiyetin, rejimin konvansiyonel silahlarla katlettiği yüzbinlerce masum Suriyeli için de sergilenmesi gerektiğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye’de oynanan oyun başkadır. Suriye’de yapılan iş, önce rejimin zulmüne sessiz kalmak, ardından bir terör örgütünü el altından destekleyip sahaya sürülmesi sonra da başka bir terör örgütüyle asıl projeyi hayata geçirmektir. Biz bu oyunu çoktan çözdük. Suriye’de gerçekten ülke halkının güvenliği, huzuru, geleceği, hakları için bir adım atılacaksa, önce hem rejime hem de DEAŞ’ından PYD’sine tüm terör örgütlerine karşı aynı ilkeli tavrın ortaya konması gerekir. Suriye halkı rejimin zulmüyle terör örgütleri arasında tercih yapmak zorunda bırakılmamalıdır” dedi.

“SURİYE’DE KONTROLÜ ALTINDAKİ BÖLGELERİ YENİDEN YAŞANABİLİR KILAN TEK GÜÇ TÜRKİYE”

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin Suriye’deki varlığı ile kendi projelerini bir tutanlar, her şeyden önce Suriye halkına haksızlık yaparlar. Suriye’de etkinlik yürüten unsurlar içinde, kontrolü altındaki bölgeleri, güvenliği ve alt yapısıyla yeniden yaşanabilir kılan tek güç Türkiye’dir. Bizim operasyon bölgelerimizle, rejimin ve terör örgütleri eliyle sahada varlık gösterenlerin operasyon yürüttüğü yerlerin durumu mukayese edildiğinde bu gerçek daha iyi anlaşılacaktır. Biz kendimiz ve Suriyeli kardeşlerimiz için doğru bildiğimiz yolda ilerlemeyi sürdüreceğiz. Ne rejimin zulmüne rıza göstereceğiz ne de PYD ve DEAŞ terör örgütlerine göz açtıracağız”

“SON KRİZ DÜNYANIN NASIL BÜYÜK BİR TEHDİT ALTINDA OLDUĞUNU ORTAYA KOYDU”

“Suriye’de ne rejimin zulmüne ne de teröre göz yumarız”

Konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye özelinde başlayan ama hızla yayılma potansiyeline sahip bulunduğu görülen son kriz, dünyanın nasıl büyük bir tehdit altında olduğunu ortaya koymuştur. Buradan tüm dünyaya bir çağrıda bulunuyorum: Gelin, kimyasalıyla, konvansiyoneliyle kitle imha silahlarının her çeşidini ve mevcut silahların geleceğini masaya yatıralım. Gelin, Suriye’de yaşanan son krizi, yeni nükleer ve konvansiyonel silahlanma projelerine dev kaynaklar aktarmanın değil, bu imkânları tüm insanlığın hayrına kullanmanın vesilesi hâline getirelim” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİMİZ TÜRKİYE’Yİ HEDEFLERİNE ULAŞTIRMA GÖREVİNİ BİZE VERMİŞTİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstiklalini ve istikbalini güvence altında tutabilmek için Türkiye sürekli büyümek, gelişmek, ileriye gitmek, güçlü olmak zorundadır. Milletimiz Türkiye’yi hedeflerine ulaştırma görevini, hem hükûmette hem de büyük ölçüde belediyelerde bize vermiştir. Bu vazifeyi hakkıyla yerine getirmek için bugüne kadar çok önemli icraatlar gerçekleştirdik. Her seçimi, milletimizin bize olan güveninin, itimadının bir göstergesi olarak görüyorum. İster milletvekili, ister belediye, ister cumhurbaşkanlığı seçimi, isterse halk oylaması olsun, her seçime bir imtihan nazarıyla baktım” açıklamasında bulundu.

“Türkiye'nin gerçeklerinden kopuk iktidar hayali kuranları bir kez daha sandığa gömeceğiz”...

AK Parti Başakşehir İlçe Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti'yi engellemek için kırk takla atanlar, ilke, ahlak, değer, ne kadar kutsal varsa hepsini de ayaklar altına alanları bugüne kadar bozguna uğrattık, bundan sonra da bozguna uğratacağız. Medya operasyonlarıyla milletten, hayattan, Türkiye'nin gerçeklerinden kopuk, üç beş köşe yazarının gaz vermesiyle iktidar hayali kuranları bir kez daha sandığa gömeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Başakşehir 4. Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrede partililere hitaben bir konuşma yaptı.

“AK Parti'nin yorulmasını, tökezlemesini, pes etmesini bekleyenler şimdiye kadar hep hüsrana uğradılar” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında, “Bizim saldırılar karşısında geri adım atacağımızı, yılacağımızı düşünenler, yanılmaktan bir türlü usanmadılar” ifadelerini kullandı.

“POPÜLİST SÖYLEMLERE PRİM VERMEDİK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti'yi engellemek için kırk takla atanlar, ilke, ahlak, değer, ne kadar kutsal varsa hepsini de ayaklar altına alanları bugüne kadar bozguna uğrattık, bundan sonra da bozguna uğratacağız. Medya operasyonlarıyla milletten, hayattan, Türkiye'nin gerçeklerinden kopuk, üç beş köşe yazarının gaz vermesiyle iktidar hayali kuranları inşallah bir kez daha sandığa gömeceğiz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Afaki sözlerle milletimizden oy toplamanın peşine düşmedik, sırf birkaç oy daha fazla alacağız diye ülkemizin geleceğini ipotek altına alan popülist söylemlere prim vermedik, hele hele ana muhalefet gibi siyaseti yalan ticaretine asla çevirmedik."

“2019 seçimleri eski Türkiye alışkanlıklarının tasfiyesinde bir milat olacak”...

AK Parti Avcılar İlçe Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 seçimlerinin, eski Türkiye alışkanlıklarının ve bu tür siyaset anlayışlarının tasfiyesinde bir milat olacağının altını çizerek, “Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sisteminin ilk seçimi olan 2019 Kasım’ının ardından artık bu ülkede hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ne istismar siyaseti yapanların ne bürokratik oligarşinin ne kerameti kendinden menkul siyaset derebeylerinin esamesinin okunmadığı bir Türkiye’ye doğru kararlı adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Avcılar 6. Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı. İBB Deniz Köşkler Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen kongre öncesinde kendisini karşılayan vatandaşlara hitaben bir selamlama konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra kongrenin yapıldığı salona geçerek partililere hitapta bulundu.

16 Nisan halk oylamasında Avcılar’ın, ‘evet’ oylarının yüzde 41’lik oranla beklentilerin çok altında kaldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 yılında yapılacak seçimlerde ilçeden çok daha iyi bir netice beklediğini, bu seçimlerde Avcılar’ın 16 Nisan sonuçlarını tersine çevireceğine inandığını söyledi.

Bugüne kadar hep yaptıkları eserlerle kendilerini anlatmaya çalıştıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin yıllarca lafla peynir gemisi yürütmeyi maharet sanan siyasetçilerin ve yöneticilerin elinde vaktini ve enerjisini kaybettiğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz 15 yılda bir yandan ülkemize yönelen nice saldırıyı göğüslerken, diğer yandan her alanda Cumhuriyet tarihinde yapılanların tamamının kat be kat fazlasını hizmetlerimizle elhamdülillah gerçekleştirdik” diye konuştu.

“KANAL İSTANBUL PROJESİNİN İNŞASINA YIL SONUNA KALMADAN BAŞLANACAK”

Bu hizmetlerin en yakın şahidinin Avcılar olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, plansız, programsız, kontrolsüz göç akınından payına düşeni alan Avcılar’ın makûs talihinin 1994’ten itibaren Büyükşehir Belediyesi’nde, 2002 yılından itibaren de hükûmette iken gerçekleştirdikleri icraatlarla değiştiğini kaydetti.

AK Parti hükûmetleri döneminde İstanbul’a 210 milyar liralık yatırım yaptıklarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaray, Avrasya Tüneli ve Yavuz Sultan Selim Köprüsüyle İstanbul’un iki yakası arasındaki ulaşımı çeşitlendirip kolaylaştırdıklarını, İstanbul’da inşa edilen dünyanın en büyük havalimanının ilk etabının yılbsonuna doğru açılacağını, Kanal İstanbul projesinin inşasına ise yıl sonuna kalmadan başlanacağını hatırlattı.

“İSTANBUL’UN TARİHÎ MİRASINA SAHİP ÇIKTIK”

Bugüne kadar İstanbul’a 17 kilometrelik tünel, 160 kilometrelik metro hattı inşa ettiklerine işaret eden 2020 yılına kadar tünel uzunluğunu 68 kilometreye, metro uzunluğunu 355 kilometreye çıkarmayı hedeflediklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık alanında son 15 yılda İstanbul’a 51’i hastane olmak üzere 127 yeni sağlık tesisi kazandırdıklarını, 16 yeni sağlık merkezinin inşasının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Yine bu süre içinde 15 yılda TOKİ vasıtasıyla İstanbul’a 156 bine yakın konut kazandırdıklarını, gerçekleştirdikleri restorasyon projeleri ile İstanbul’un tarihî mirasına sahip çıktıklarını, bugün İstanbul’un, Türkiye’nin içme suyu sorunu olmayan büyük şehirlerin başında geldiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bazıları ülkeye ve millete yapılan her işe bir kulp takmaya kalksa da, biz Allah’ın yardımıyla yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz” diye ekledi.

“BİZİM ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK BÜYÜK HAYALLERİMİZ VAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin omuzunda artık bir yük hâline gelen ana muhalefet partisinin ve başındaki zatın eser, proje, hizmet değil sadece ve sadece iftira, yalan, hakaret üzerine kurduğu siyaset bize göre değil. Bizim 2023 hedeflerimiz var, bizim 2053 ve 2071 vizyonlarımız var. Bizim ülkemiz için, milletimiz için çok büyük hayallerimiz var. Bizim bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek için gece gündüz geliştirdiğimiz projelerimiz, planlarımız, stratejilerimiz var. Türkiye bunca saldırıya uğrarken bölgemiz tarihî bir dönüşüm sürecinden geçerken, küresel güç dengeleri yeniden oluşurken biz bu kifayetsiz muhterislerle uğraşamayız, o kadar vaktimiz yok.”

“DEVLETİN HALKA HİZMET İÇİN TAHSİS ETTİĞİ İMKÂNLARI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN EMRİNE VERDİLER”

Ana muhalefet partisinin birlikte yol yürüdüğü ve terör örgütünün güdümünde siyaset yapan partiye mensup belediye başkanlarının hemen hepsini, devletin halka hizmet için tahsis ettiği imkânları terör örgütünün emrine verdikleri için görevden aldıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanlarının yerlerine atanan vali ve kaymakamların, mukayese edilemeyecek hizmetleri o il, ilçe ve beldelere fazlasıyla gerçekleştirdiğini söyledi.

2019 seçimlerinin, eski Türkiye alışkanlıklarının ve bu tür siyaset anlayışlarının tasfiyesinde bir milat olacağının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sisteminin ilk seçimi olan 2019 Kasım’ının ardından artık bu ülkede hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ne istismar siyaseti yapanların ne bürokratik oligarşinin ne kerameti kendinden menkul siyaset derebeylerinin esamesinin okunmadığı bir Türkiye’ye doğru kararlı adımlarla ilerliyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet’ vurgusunda bulanan ve bu dört ilkeyi başarılarının sırrı olarak niteleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini, “Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun” temennileriyle tamamladı.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Erdoğan;, Suriye’de, ne, rejimin, zulmüne, ne, de, teröre, göz, yumarız,
Yorumlar
Haber Yazılımı lalik.net escort istanbul porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort