Haber Detayı
11 Nisan 2017 - Salı 18:14
 
Erdoğan; Terör Örgütlerinin Sınırlarımızın Dibinde Bayrak Sallamasına İzin Vermeyiz
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu, bin yıldır omuz omuza verdiğimiz bir mücadelede ödediğimiz son bedeldir. Şayet terör örgütleri Urfa’nın, Mardin’in, diğer şehirlerimizin sınır bölgelerinden tamamen çekilip, her şehri kendi halkına bırakmazsa, bu operasyonlar devam edecektir” dedi.
Siyaset Haberi


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN “BURALARI ASLA TERÖR ÖRGÜTLERİNE TERK ETMEYECEĞİZ”...

“Şanlıurfa Buluşması” programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz bu ülkeyi öyle masa başında, pazarlıkla kendimize vatan kılmış bir millet değiliz. Bu ülkenin her karış toprağında kanımız var, alın terimiz var. Sınırımızın ötesindeki kardeşlerimizin can güvenliği, huzuru, geleceği bizim için en az kendimizinki kadar önemlidir. Çünkü bizim oralarda da dökülmüş kanımız, akıtılmış alın terimiz vardır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da düzenlenen ‘Şanlıurfa Buluşması’ programında vatandaşlarla bir araya geldi. 11 Nisan Meydanı’nda gerçekleşen programda, Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.


“ATEŞE ATILMA PAHASINA EZANIMIZDAN, BAYRAĞIMIZDAN VAZGEÇMEYİZ”

Bugün Şanlıurfa’nın kurtuluşunun 97. yıl dönümü olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, önce İngilizler, ardından Fransızlar bu toprakları işgal ettiğinde Urfalıların, birilerinin gelip kendilerini kurtarmasını beklemeden kendi aralarında örgütlenip mücadeleyi başlattığını belirtti. Şehrin 11 Nisan 1920’de işgalden kurtulduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Urfalı kardeşlerimiz başta olmak üzere, ülkemizin istiklal ve istikbali için bir gül bahçesine girercesine toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyoruz” diye konuştu.

Şanlıurfa’nın son iki yıldır terörle mücadelede 15 asker ve polis, 15 Temmuz darbe girişiminde ise İstanbul’da dört hemşehrisini şehit verdiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehrin; ülkesi ve milleti için, namusu bildiği bağımsızlığı ve onuru için mücadele etmeye, şehit ve gazi vermeye devam ettiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu mübarek toprakları İngiliz’e, Fransız’a bırakmayan Urfalı, terör örgütlerine de terk etmez değil mi? 15 Temmuz’da bu ülkeyi FETÖ’ye bırakmayan Urfalı, yanı başında DEAŞ’ıyla, PKK, YPG’siyle terör örgütlerinin cirit atmasına izin vermez değil mi? Urfa, meydanı terör örgütlerine bırakmıyor değil mi? Urfa, terör örgütlerini kullanarak yeniden topraklarına, namusuna göz dikenlere dersini veriyor değil mi?” dedi.

Şanlıurfa’nın 97 yıl önce Onikililer’in başlattığı mücadeleyle kazandığı zafere, Türkiye’nin de 15 Temmuz’da tüm milletle birlikte ulaştığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Urfa, sadece sabır timsali olan Eyüp Peygamberin değil aynı zamanda inancı uğruna ateşe atılmayı göze İbrahim Peygamberin de şehridir. Bu ülkenin ve milletin bekası için gerektiği kadar sabrederiz, ama nihayetinde, Rabbimize sığınarak ateşe atılma pahasına ezanımızdan, bayrağımızdan, ecdadın emanetlerinden vazgeçmeyiz” vurgusunda bulundu.

“Terör Örgütlerinin Sınırlarımızın Dibinde Bayrak Sallamasına İzin Vermeyiz”

“BURALARI ASLA TERÖR ÖRGÜTLERİNE TERK ETMEYECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şunları söyledi: “Urfa, hemen yanı başındaki kardeşlerini sahipsiz bırakmaz, onlara arkasını dönmez. Birecikli, Suruçlu kardeşlerimiz için Cerablus kendi canlarından bir parça değil midir? Harranlı, Akçakaleli kardeşlerimiz için Tel Abyad, Rakka kendi canlarından bir parça değil midir? Ceylanpınar’la Resulayn’ın, Haseke’nin ayrı düşünülebilmesi mümkün müdür? Öyleyse, buraları asla terör örgütlerine terk edemeyiz. Adı ister DEAŞ, ister PKK-PYD olsun, hiçbir terör örgütünün sınırlarımızın dibinde bayrak sallamasına izin veremeyiz. Biz bu ülkeyi öyle masa başında, pazarlıkla kendimize vatan kılmış bir millet değiliz. Bu ülkenin her karış toprağında kanımız var, alın terimiz var. Sınırımızın ötesindeki kardeşlerimizin can güvenliği, huzuru, geleceği bizim için en az kendimizinki kadar önemlidir. Çünkü bizim oralarda da dökülmüş kanımız, akıtılmış alın terimiz vardır.”

Cerablus, Rai, Dabık ve El Bab’ın terör örgütlerinden kurtarılması harekâtında Türkiye’nin 67 şehit verdiğine, vatanlarını kurtarmak için mücadele eden Özgür Suriye Ordusunun da 500’ün üzerinde şehidi olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu, bin yıldır omuz omuza verdiğimiz bir mücadelede ödediğimiz son bedeldir. Şayet terör örgütleri Urfa’nın, Mardin’in, diğer şehirlerimizin sınır bölgelerinden tamamen çekilip, her şehri kendi halkına bırakmazsa, bu operasyonlar devam edecektir” dedi.

“GAP’I 2019 YILINA KADAR TÜM UNSURLARIYLA TAMAMLAYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir yandan Türkiye’nin bağımsızlığına ve geleceğine sahip çıkarken, bir yandan da kalkınmanın, gelişmenin, büyümenin mücadelesini verdiklerini ifade ederek geçen 14 yılda Şanlıurfa’ya yaptıkları kamu yatırımlarının toplamı 34 milyar lirayı bulduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yatırımlar arasında; eğitimde 11 bine yakın derslik, sağlıkta 71 sağlık tesisi, toplu konutta 13 bin 500’ü bulan konut yatırımı, ulaşımda 532 kilometre yeni bölünmüş yol yaptıkları söyledi.

Şehir hastanesinin 2019 yılının sonuna kadar tamamlanacağını, Birecik ve Viranşehir ilçelerine önümüzdeki yıl doğal gaz verilmeye başlanacağını, Şanlıurfa’yı; İstanbul, Ankara, Adana, Gaziantep ve Mardin’e bağlayacak hızlı tren projesinin bu yıl içinde ihalesine çıkılıp inşasına başlanacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 38 sulama tesisiyle 1 milyon 800 bin dekar araziyi sulamaya açtıkları GAP’ı 2019 yılına kadar tüm unsurlarıyla tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti.

“HER ÜLKENİN KENDİ YÖNETİM BİÇİMİNİ BELİRLEME HAKKI VARDIR”

16 Nisan’da oylanacak Anayasa değişikliğinin amacının her alanda daha güçlü bir Türkiye hedefine ulaşmak olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin büyümesinden, zenginleşmesinden, huzurunun ve güvenliğinin artmasından rahatsız olanlar yok mu? Elbette var” dedi ve bunların başında Batı’nın, PKK, FETÖ, DEAŞ ve DHKP-C terör örgütlerinin olduğunu söyledi.

“Hadi bunları anladık; çünkü bunların hepsi gıdası istikrarsızlık olan, kaos olan, kan ve gözyaşı olan katil sürüleri” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları ekledi: “Peki, Avrupa ülkeleri niye rahatsız? Öyle ya, Türkiye’nin yönetim sisteminin şu veya bu olması, onları niye bu kadar ilgilendiriyor. Bu ülkelerin çoğu monarşiyle idare ediliyor. Biz onlara, ‘Bu devirde krallık-kraliçelik olur mu’ diyor muyuz? İster kral, ister kraliçe olsun, ne olursa olsun, kendi tercihleridir, biz böyle bir şey demiyoruz. Her ülkenin kendi yönetim biçimini belirleme hakkı vardır. Biz de ülke olarak böyle bir karar aldık ve milletimize gidiyoruz; size ne oluyor? Hadi Avrupa’yı da anladık. Diyelim ki bunların da tarihin derinliklerine uzanan sıkıntıları, hazımsızlıkları var. Peki, bizim ülkemizdeki bir partiye, ana muhalefet partisine ne oluyor?”

“ANA MUHALEFET, MİLLETTEN UMUDUNU KESTİ”

Marjinal örgütlerin, marjinal partilerin olur olmaz her şeye karşı çıkmasının bir öneminin olmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ama bir ülkede ana muhalefet partisi demek, mevcut iktidardan sonra ülkeyi yönetmeye en yakın parti demektir. Fakat Bu partinin genel başkanının, milletvekillerinin ağızlarından çıkanlara bakıyoruz; aman Allah’ım, yalan, iftira, hakaret, küfür gırla gidiyor. Urfalı, böyle lafını sözünü bilmeden konuşanlara ne der? ‘Densiz deve, girmez eve.’ Bunların yaptıkları da densizliktir. Anlaşıldığı kadarıyla milletten umutlarını kestiler. ‘Evet’ diyenleri İzmir’de denize dökmekten bahsediyor. ‘Hayır’ çıkarsa düşmanı İzmir’den denize dökmüş kadar sevineceğini söylüyor. Kim? Baykal gibi biri… Yazıklar olsun. Bir milletvekilleri de otobüsün üzerinden millete öyle hakaretler ediyor ki, burada tekrarlamaktan hicap duyarım” değerlendirmelerinde bulundu.

“Geçmişteki tecrübelerinden bunların, ‘bir harbıl samanı iki eşeğe bölemeyecek’ kadar beceriksiz olduklarını çok iyi biliyoruz” ifadelerine yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu siyasi parti liderinin 15 Temmuz gecesi, tankları gördüğünde önüne geçip durdurmak yerine, fırsatını bulup kaçmayı tercih ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, oylanacak Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemiyle bundan sonra belli vasıflara sahip olmayan hiç kimsenin ülkenin başına geçemeyeceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, F1 CEO’su Carey'i Kabul Etti...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, F1 CEO’su Carey'i Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, F1 CEO’su Chase Carey'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

Kabulde; Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Kurumsal İletişim Başkanı M. Mücahit Küçükyılmaz, TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı, İntercity Yönetim Kurulu Başkanı Ali Vural Ak da hazır bulundu.

Emine Erdoğan, Şanlıurfa’da Sanat Sokağı’nın Açılışını Yaptı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretine refakatle Şanlıurfa’da bulunan Emine Erdoğan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi eserleri restore ederek sanat merkezine dönüştürdüğü Sanat Sokağı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Emine Erdoğan, Sanat Sokağı’nın, el emeği, göz nuru sanat eserlerinin sonraki nesillere aktarımında önemli bir köprü vazifesi üstlendiğini belirtti ve “Sanat, sadece estetiğin konusu değildir. Sanat aynı zamanda ruhu yücelten bir eğitim sürecidir. İnsanın elini, aklını, kalbini birlikte çalıştırır, sabrı öğretir” diye konuştu. İbn-i Sina’nın ‘bilim ve sanat takdir edilmediği yerden göç eder’ sözünü hatırlatan Emine Erdoğan, sanat çalışmalarına destek verdiği için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik etti.


“16 NİSAN, TÜRKİYE’NİN AYDINLIK UFKUDUR”

Türkiye’nin kültürü, sanatı, genç nüfusu ve dinamik toplumu ile birlikte yüceleceğini söyleyerek, doğusu ve batısıyla ülke kalkınmasının önemine vurgu yapan Emine Erdoğan, 16 Nisan’ın bu süreçte önemli bir dönüm noktası olduğunu hatırlatarak, “16 Nisan, gençlerimizin geleceği, Türkiye’nin aydınlık ufkudur” dedi.

Açılış programına, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı’nın eşi Sema Çiftçi ve Şanlıurfa Valisi’nin eşi Pervin Tuna da eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa Ticaret Borsası Yeni Hizmet Binasını Açtı...

‘Şanlıurfa Buluşması’ etkinliği için Şanlıurfa’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, buluşmanın ardından Ticaret Borsası'nın yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa Ticaret Borsası Yeni Hizmet Binasını Açtı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Vali Güngör Azim Tuna, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ile birlikte borsanın yeni hizmet binasının açılış kurdelesini kesen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada, yeni hizmet binasının çok daha verimli çalışmalara vesile olacağını söyledi.

Daha sonra binayı inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, borsa ziyareti sırasında çeşitli branşlarda başarılı olan Şanlıurfalı genç sporcularla da bir araya gelerek, sporcuları tebrik etti ve kendilerine çeşitli hediyeler takdim etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATV ve A Haber Ortak Canlı Yayınına Katıldı...

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATV, A Haber, A News ve A Haber Radyo ortak yayınında gerçekleşen ‘Gençlerle Büyük Buluşma’ programına konuk oldu.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve canlı olarak ekranlara gelen yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Salih Nayman’ın moderatörlüğünde, çeşitli üniversitelerde okuyan gençlerin sorularını cevapladı.


‘Gençlerle Büyük Buluşma’ adlı programda, gençlerin 16 Nisan’da millet tarafından oylanacak Anayasa değişiklikleri ile ilgili sorularına cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, değişikliklere ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin var olan Parlamenter Sistemden farkının neler olduğuna ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.

Halk oylamasında ‘hayır’ kampanyası yürüten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) liderinin ve milletvekillerinin değiştirilecek maddelerle ilgili gerçeği yansıtmayan iddialarını da aktaran öğrencilerin, değişikliklerin gerçekte neyi içerdiği ile ilgili sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, değişikliklerin millet tarafından onaylanması durumunda Türkiye’nin büyüme ve gelişmesinde neler sağlayacağına dair açıklamalara yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATV ve A Haber Ortak Canlı Yayınına Katıldı

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU'NUN ÇELİŞKİLERİ

CHP liderinin aynı konularda birbiri ile çelişen demeçlerinin de kayıtlardan gösterildiği buluşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet liderinin gerçeği yansıtmayan ifadelerini de değerlendirdi.

Kendisine yöneltilen sorulara verdiği cevaplarda terörle mücadele, ekonomi, 15 Temmuz darbe girişimi, referandum sürecinde Avrupa’da yaşananlar, Avrupa Birliği ülkeleri ile ilişkiler, Suriye’de yaşanan gelişmeler, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’de yürütülen operasyonların da içinde olduğu gündemdeki konuları değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yine sorular üzerine özel hayatı ile ilgili merak edilenleri paylaştı ve gençlere tavsiyelerde bulundu.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
 
Etiketler: Erdoğan;, Terör, Örgütlerinin, Sınırlarımızın, Dibinde, Bayrak, Sallamasına, İzin, Vermeyiz,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Malatya Olay Gazetesi
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
75
0
7
3
24
34
2
Fenerbahçe
72
0
4
9
21
34
3
Medipol Başakşehir
72
0
6
6
22
34
4
Beşiktaş
71
0
5
8
21
34
5
Trabzonspor
55
0
9
10
15
34
6
Göztepe
49
0
11
10
13
34
7
Demir Grup Sivasspor
49
0
13
7
14
34
8
Kasımpaşa
46
0
14
7
13
34
9
Kayserispor
44
0
14
8
12
34
10
Evkur Yeni Malatyaspor
43
0
13
10
11
34
11
Teleset Mob. Akhisarspor
42
0
14
9
11
34
12
Aytemiz Alanyaspor
40
0
16
7
11
34
13
Bursaspor
39
0
17
6
11
34
14
Antalyaspor
38
0
16
8
10
34
15
Atiker Konyaspor
36
0
16
9
9
34
16
Osmanlıspor FK
33
0
17
9
8
34
17
Gençlerbirliği
33
0
17
9
8
34
18
Kardemir Karabükspor
12
0
28
3
3
34
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv