Haber Detayı
10 Eylül 2016 - Cumartesi 23:00
 
Esenlik ailesi geleneksel bayramlaşma töreninde bugün bir araya geldi
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Malatya'da Esenlik Genel Müdür Hulusi Boyraz ile geleneksel hala getirilen bayramlaşma bugün gerçekleştirildi. Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz; ‘Kurban Rabbimizin bize bir buyruğu. Size her şeyi bahşedene verdiğinizin bir kısmı ile şükrediyoruz. İslam fıkhı insanlığın maslahatı ve faydası içindir. İslam’ın bütün kuralları insanlığa faydaya dönüşür."dedi.
Kültür Haberi
Esenlik ailesi geleneksel bayramlaşma töreninde bugün bir araya geldi

Bayramlar Birlikte Güzel

Esenlik ailesi geleneksel bayramlaşmada bir araya geldi.

‘Kurban ibadetinin tamamı insanlığa bir faydadır’

Toplum olarak bu bayramın hak edildiğini ifade eden Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz; ‘Kurban Rabbimizin bize bir buyruğu. Size her şeyi bahşedene verdiğinizin bir kısmı ile şükrediyoruz. İslam fıkhı insanlığın maslahatı ve faydası içindir. İslam’ın bütün kuralları insanlığa faydaya dönüşür. Kurban ibadetinin tamamı insanlığa bir fayda getirir ve bu ibadetinin şuuru, mesajı ile görevi yerine getirmeliyiz. Önemli ve pahalı bir coğrafyada yaşadığımız için çok sıkıntılı bir zamandan geçtik. Bedeli çok ağır olan büyük bir ihanet süreci yaşadık. Bütün her şeyi bize ait olanlarla bizleri öldürdüler. 250 şehidimiz var ancak bu süreci Allah hayra tebdil etmiştir.  Kanuni’den bu yana her zaman darbe tehditleri olmuştur. Bu makus talihi yendik. Silahlarımızın bize doğrultulmadığı bir gelecek bundan sonra yaşayacağız. Milli duruş, akıl ve tarihle, yerli haine, üst akla, uşaklarına, ihanet şebekesinin tamamına millet olarak çok iyi bir ders verdik. Toplum olarak hep birlikte bunu başardık. Bu bayramı hepimiz hak ettik. Artık vesayet altında bir bayram yapmıyoruz. Özgürlüğe doğru giden bir zamanın bayramını yaşıyoruz. Bu haklı gururu hepimizin yaşaması gerekmektedir. Dünya artık eski tas eski hamam olmadığının farkına varmıştır. Toplumsal, tarihi, kültürel, dini bir şuur ve bilinç var’ dedi.

‘Malatya ve bölgemize nasıl katma değer sağlarız? Daha çok istihdamı nasıl oluştururuz? Daha çok insana nasıl ulaşırız? Daha fazla üretimi nasıl sağlarız? Bütün duygu, düşünce, düşümüz, rüyamız, gecemiz, gündüzümüz bunun üzerine’ 

Kurulduğu günden bu yana şirketimizdeki birlikteliğin diğer kurumlara her daim örnek olduğunu söyleyen Boyraz; ‘Bu olayların tamamı bizim daha çok çalışmamız gerektiğini göstermektedir. Toplum olarak iki uç noktayı zenginliği ve fakirliği bir arada yaşıyoruz. Bunun önüne geçebilmek için hepimizin çok çalışması gerekmektedir. Kelebek etkisiyle bütün olayların önüne geçmeliyiz. Hep birlikte çalışmadıkça sadece olayların kötü etkisini yaşarız. Tarihin önüne geçersek olaylara yön ve mizan veren oluruz. Bizde üzerimize düşenin en iyisini yaparsak şirketimizi en uç noktaya taşımış oluruz. Malatya ve bölgemize nasıl katma değer sağlarız? Daha çok istihdamı nasıl oluştururuz? Daha çok insana nasıl ulaşırız? Daha fazla üretimi nasıl sağlarız? Bütün duygu, düşünce, düşümüz, rüyamız, gecemiz, gündüzümüz bunun üzerine. Her alan kendi seyrinde gelişiyor ve büyüyor. Esenlik artık ülkemizin tamamına ürününü satan bir konuma geldi. Ürünlerimizin tamamı marka değerine dönüştü. Bunların tamamı bir gayret. Bu gayretin sonunda bizler, sizler, Malatya, bölgemiz ve Türkiye kazanacak. Malatya’da Türkiye’nin en büyük şirketini çıkaracağız. Üretimlerimizin tamamını ülkemize ve dünyaya pazarlayacağız. İnanıp gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız ve yarınlarımız bugünlerimizden daha iyi olacak. Özgüvene ihtiyacımız var. Bizim gideceğimiz hiçbir yerimiz yok. Bu bölgenin makûs talihini değiştirmek zorundayız. Bu bölgenin lokomotif kurumu olma misyonu elimizde. Bu bayramları hak ediyoruz.  Hak ettiğimiz bayramın size, ailenize, milletimize hayırlar getirmesini diliyorum’ ifadelerini kullandı.

Genel Müdür Hulusi Boyraz ve Genel Müdür Yardımcıları iş arkadaşlarının bayramlarını tek tek kutlayarak, mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmelerini dilediler.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Esenlik, ailesi, geleneksel, bayramlaşma, töreninde, bugün, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı