Haber Detayı
13 Nisan 2017 - Perşembe 15:35
 
Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz; Üreten bir kurum olmak bizi gururlandırıyor
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Her Yıl Geleneksel olarak Düzenlenen Tarım Teknolojileri ve Gıda Fuarın da Esenlik yine yerini aldı. Esenlik 11. tarım teknolojileri, makina hayvancılık gıda tarım fuarına katıldı. Fuarın birinci gününde ziyaretçi akınına uğrayan Esenlik tüm marka ve hizmet grupları ile yerini aldı.
Ekonomi Haberi
Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz; Üreten bir kurum olmak bizi gururlandırıyor

Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz; Üreten bir kurum olmak bizi gururlandırıyor...
Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz yaptığı açıklamada “Fuarda Şirketimiz ziyaretçilerden büyük takdir topladı. Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci Sayın Valimiz Mustafa Toprak Sayın Büyükşehir belediye başkanımız Ahmet Çakır ve beraberindeki heyet ile ziyaret ettiği esenlik standımız tam not aldı.
Fuar da bir açıklama yapan sayın genel müdürümüz Hulusi Boyraz Esenlik olarak bölgenin üreten gücü olmak gurur verici, Malatya ve çevre illerden katılım sağlayan firmaların yer aldığı bu fuarda Malatya büyükşehir belediyesi adına esenlik olarak yer almak üretim gücünü Türkiye’ye tanıtma fırsatı bulmamızı sağlıyor. Her zaman olduğu gibi esenlik olarak  bu tür fuarları bir belediye etkinliği olarak görüyoruz, ve katılıyoruz. İnanıyorum ki buranında en önemli üretim birimlerinden biriyiz 3 tane markamız ile fuarda bulunuyoruz.  Gıda da nergis, kimya da epak  ve özellikle ağaç işlerinde meston ile yerimizi aldık ve halkımıza hizmet ediyoruz.
Üreten bir kurum olmak gururlandırıyor…

 
Bu tür fuarlar  büyüyüp gelişiyor zamanla geleneksel hale geliyor şuanda özellikle yurt dışından gelen ticari ateşeler ve elçileri gördükçe bu fuarın aslında iyi bir noktaya gittiğini bölgesel bir fuara dönüştüğünü görüyoruz. Katılımın yoğunluğu, civar illerin göstermiş oldukları ilgi ve değerin verilmesi sayesinde fuarımız gerçekten iyi bir noktaya gidiyor ve belediyemizin çok önemli bir etkinliği haline geliyor biz de burada üretim yaparak bunun bir argümanı olma gayretinde bulunuyoruz. Malatya da üretim yapan firmalarında özellikle büyük bir ölçekte katılmış olması da çok güzel.
Esenlik olarak özellikle gıdada bir marka olma yolundayız biz diyoruz ki üretim havzası olan Malatya da tarım ve hayvansal ürünlerde bu üretim havzasının ürünlerini ya üreteceğiz, ya üretim yapan firmalara ürettireceğiz ama esenlik şemsiyesiyle kamu gücüyle biz bunu Türkiye’ye ve dünyaya markalaştırma yapabilir miyiz;  bunun mücadelesini veriyoruz. Şuanda esenlik olarak nergis markasıyla ve kernek markasıyla gıda üretiyoruz. Ve bu üretimlerimizi Başta İstanbul olmak üzere bursa Ankara halka halka diğer illere gönderiyoruz.

Bayilikler oluşturmaya çalışıyoruz. Ve bunun için gerçekten biz ve ekibimiz efor harcıyor. İnanıyorum ki Malatya’nın üretim gücü ve organik yapısı Türkiye çapında da bir boşluk dolduracak. Kimya da yine Malatya da olmayan bir sektör doğuyor ve sektör lojistik anlamda bir üstünlük sağlıyor ve şuanda komşu ülkelerden 3 tanesine ihracat yapıyoruz bugün mesela Devlet Malzeme Ofisi’ne müracaat ettik  DMO’ya ürünlerimizi vereceğiz. Meston markamızı Sayın bakanımız, valimiz ve büyükşehir başkanımız olsun beğeniyle karşıladılar. Meston da ağaç işinde gerçekten iyi bir noktaya gidiyoruz, konseptimiz çok kaliteli ve güzel bir yapıda. Özellikle kamu kurumlarının ihtiyacı ve belediyemizin kent mobilyası anlamında bir talebi gidermek amacıyla baktık. Sizde gezdiğinizde göreceksiniz çok güzel ürünler üretildi. Kent mobilyası, kamelyası,  bankı, verandası, çocuk oyun alanları çöp kovaları ve çiçeklikler ile  iyi bir konsept oluşturduk. Meston Fabrikamızda öncelik olarak Ürün kalitesi ve işçiliği ön planda tutuyoruz.  

Tesisimize Ahşap Ürünler için Emprenye tesisi kurduk. Profesyonel arkadaşları işin içerisine çektik güzel bir konsept kurduğumuzu düşünüyorum. Bu üç markada da Malatya’yı temsil ediyoruz inşallah bizim için ve fuarımız için hayırlı olur. Ziyaretçilerimize ve emeği geçenlere teşekkür ederim.”dedi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Esenlik, Genel, Müdürü, Hulusi, Boyraz;, Üreten, bir, kurum, olmak, bizi, gururlandırıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı