Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 15:05
 
Eski Sağlık Ocağı Balicilerin Mekanı Oldu
Çarmuzu Sağlık Ocağı’nın boşaltılmasından bu yana bir ay geçmesine rağmen sağlık ocağının yıkılmaması vatandaşların tepkisine neden oluyor. Vatandaşlar, buranın yıkılıp yenisinin yapılmasını isterken İskender Mahallesi Muhtarı İsmet Kaplan, “Sağlık ocağının alanı şu anda metruk bir bölge haline geldi. Baliciler, madde kullananlar geliyor. Bu yüzden sağlık ocağının bir an önce yıkılmasını istiyoruz” dedi.
Yaşam Haberi
Eski Sağlık Ocağı Balicilerin Mekanı Oldu

Çarmuzu Mahallesi’nde bulunan ve yıkılıp yenisinin yapılması beklenen sağlık ocağı, vatandaşların tepkisine neden oluyor. Yıkılıp yerine yeni sağlık ocağı yapılma sözü verildiği halde hala yıkım işleminin gerçekleşmediği sağlık ocağının bir an önce yıkılmasını ve yerine söz verilen yerin yapılmasını isteyen vatandaşlar BUSABAH gazetesine konuştu.

Vatandaşlar, sağlık ocağının Melekbaba Sağlık Ocağı’na taşındığını ifade ederek, ilaç yazdırmak isteyen yaşlıların ve hastaların oraya kadar gidemediğini dile getirdiler.

ENGELLİ VE HASTA OLAN İNSANLARIMIZ VAR

Yaşlıların ve hastaların kendilerine uzak olan Melekbaba Sağlık Ocağı’na gidemediklerini ileri süren vatandaşlar, “Yaklaşık bir aydan bu yana sağlık ocağı boş bir halde bekliyor. Hastalarımız ve yaşlılarımız Melekbaba Sağlık Ocağı’na kadar gidemiyorlar. Daima aile hekiminin önemine vurgu yapan yetkililerimizin Çarmuzu başta olmak üzere toplam 5-6 mahalleye bakan sağlık ocağını neden yıkıp yenisini yapmadıklarına bir anlam veremedik. Engelli ve hasta olan insanlarımız var. Buradan Melekbaba Sağlık Ocağı’na nasıl gidecekler? Ayrıca burası çok ıssız oldu. Her akşam buraya madde bağımlıları, alkolikler geliyor. Kimsenin başının belaya girmesini istemiyoruz. Bizler sağlık ocağımızın bir an önce yapılamasını istiyoruz” şeklinde konuştular.

“GEREKLİ MÜRACAATLAR YAPILDI AMA…”

Sağlık ocağının bir hafta içerisinde yıkılmasını beklediklerini dile getiren İskender Mahallesi Muhtarı İsmet Kaplan da, şunları kaydetti:

Çarmuzu Sağlık Ocağı’nın yılıp bir an önce yapılması için gerekli olan mercilere müracaat edildi. O mercilerden aldığımız bilgilere göre sağlık ocağının bir hafta içerisinde yıkılıp, yapım onayının verilip, sağlık ocağının bir an önce yapılacakmış. Çarmuzu Sağlık Ocağı’nın yerine bizlere Melekbaba Sağlık ocağı hizmet veriyor. Vatandaşlarımız bizlere, ‘Melekbaba Sağlık Ocağı’nın uzak olduğunu’ söylüyorlar. Çarmuzu Sağlık Ocağımız 5-6 mahalleye hitap ediyordu. Hidayet, İskender, Cirikpınar, İlyas, Çarmuzu, Kiltepe mahalleleri ve Melekbaba Mahallesi’nin bir kısmındaki vatandaşlara hizmet veriyordu. Sağlık ocağımız gayet de güzel çalışıyordu. Sağlık ocağımızda doktorlarla birlikte 20 civarında personel vardı. Sağlık ocağımız bölgeye hitap ediyordu. Tabi her şey bir an önce olmaz. Plan, proje dâhilinde olacak her şey. Sağlık ocağımızın alanı çok geniş. Yaklaşık 3 dönüm civarında. Yeni yapılan sağlık ocağının fevkalade olacağı kanaatindeyim.”

BAŞIMIZ AĞRIMASIN

Muhtar Kaplan, “Sağlık ocağının alanı şu anda metruk bir bölge haline geldi. Baliciler, madde kullananlar geliyor. Burada başımız ağrımasın. Orası ıssız bir hal aldığı için burada her şey olabilir. Bu yüzden sağlık ocağının bir an önce yıkılmasını istiyoruz” diye konuştu.

MUTLU SARIGÜL

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Eski, Sağlık, Ocağı, Balicilerin, Mekanı, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı