Haber Detayı
17 Aralık 2017 - Pazar 13:37
 
Evkur Yeni Malatyaspor yönetimi, gazetecilerle bir araya geldi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek ve Yönetim Kurulu üyeleri gazetecilerle bir araya geldiler. Başkan Gevrek önemli açıklamalarda bulundu.
Spor Haberi
Evkur Yeni Malatyaspor yönetimi, gazetecilerle bir araya geldi

Evkur Yeni Malatyaspor yönetimi, gazetecilerle bir araya geldi
Bugün saat 10:00'da yerel ve ulusal basınla Ramada Altın Kayısı Plaza’da düzenlenen kahvaltı programında bir araya gelen Evkur Yeni Malatyaspor başkanı Adil Gevrek, Genel bir durum değerlendirmesi yaptı ve ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.
Başkan Gevrek’e toplantıda son haftalarda artan hakem hataları, ara transfer  ve takımın gidişatı oyuncu Yalçın Ayhan ile ilgili sorular soruldu.


Toplantıda konuşma yapan Başkan Adil Gevrek “MHK Başkanı Sayın Yusuf Namoğlu’nun iyi niyetli olduğunu düşünüyor ve öyle olduğuna kesinlikle inanıyorum. Ancak görüşmemiz sonrası yaptığı açıklamayı kabul etmem mümkün olamaz, yapmış olduğu açıklamayı talihsiz ve yanlış buldum. Evet bir çok pozisyonu birlikte inceledik lehimize verilen kararlar olduğunu da tespit ettik ama yapılan tüm hataları kime hangi kulübe yapılırsa yapılsın kabul etmemiz mümkün olamaz.

İkna olduğumuz birkaç pozisyon olduğunu gördüm ki ikna olmaktan kasıt lehimize verilen bir kaç kararın net olarak olmasından yana. Verilmeyen penaltı ve sayılmayan gollerimizi düşündüğümüzde kaybettiğimiz net puanımız en az 6 puandır. O hatalar yapılmamış olsa, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgesini temsil ettiğine inandığımız takımımız 22 puan gibi ciddi bir puana sahip olacaktı. Dedik ki ne bizim ne de emek veren diğer kulüplerin hiç kimsenin hakkı yenilmesin. 


Diğer bir konu Yalçın Ayhan. Öncelikle bilmenizi isterim ki Yalçın Ayhan hala bizim arkasında durmamız gereken başarılı bir oyuncumuzdur. Kadro dışı kalmasının haklı sebepleri var. Her kulübün kendi içerisinde oluşturduğu bir düzen bir disiplin var. Tabi sürekli açıklama beklendi ancak hem kulübümüz hem de oyuncumuzu düşündüğümüz için ani bir açıklamayı doğru bulmadık. Doğru da olmazdı. Diğer kulüplerde de buna benzer olaylar olabilir ve bu gayet normal bir durumdur.

Şunu bilmenizi isterim ki Yalçın Ayhan ile ilgili verilen karar nefsi değil zorunlu bir karardır. Sonuç olarak dün Yalçın Ayhan’la beraberdik kendisine 10 gün izin verdik. İzni bittikten sonra tekrar bizlerle olacağını bilmenizi isterim. “ dedi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Evkur, Yeni, Malatyaspor, yönetimi,, gazetecilerle, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı