Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 17:03
 
Fendoğlu’ndan tıpta tarihi başarıya kutlama,TÖTM’nin ödeneklerinin ödenmesini istedi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM genel kurulunda söz alarak Dünya'da bir ilk olan karaciğer naklini konuşup ayrıca üniversitenin alacağını istedi.
Gündem Haberi
Fendoğlu’ndan tıpta tarihi başarıya kutlama,TÖTM’nin ödeneklerinin ödenmesini istedi

Fendoğlu’ndan tıpta tarihi başarıya kutlama;

TÖTM’nin ödeneklerinin ödenmesini istedi...
MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM genel kurulunda  söz alarak Dünya'da bir ilk olan Malatya TÖTM'de Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Sezai Yılmaz öncülüğünde gerçekleştirilmekte olan aynı anda 5 hastaya eş zamanlı karaciğer naklinde emeği olan herkese teşekkür edip,  Bu başarının devamı için  daha öncede mecliste Fendoğlu tarafından  gündeme getirilmesinin ardından bir kısmı bakanlık tarafından gönderilen Turgut Özal tıp merkezinin yaklaşık 25 Milyon TL ye varan ödeneklerinin bir an önce verilmesini  istedi.
Genel kurulda yaptığı konuşmada Fendoğlu ;


“Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde aynı anda 5 hastaya karaciğer nakli operasyonu bu sabah saat 08.00'de başladı ve hâlen devam ediyor. Üniversite yönetimi, eş zamanlı beş nakille hem insanları sağlığına kavuşturmayı hem de Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi hedefliyor. Canlıdan canlıya karaciğer naklinde Avrupa'da birinci, dünyada ikinci olan Malatya İnönü Üniversitesi Karaciğer Enstitümüzün başarıları ülke sınırlarını aşmıştır. Burada emeği geçen, başta rektörümüz Ahmet Kızılay'a, Tıp Merkezi Başhekimi Ali Beytur'a ve Karaciğer Enstitüsü Başhekimi Doktor Sezai Yılmaz'a teşekkür ediyorum. Aynı zamanda üniversitemizin devletimizden alacağı ödenekler hâlen çıkmamıştır, 25 milyon TL'ye varan ödeneğimizi bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

FENDOĞLU’NUN MİSAFİRLERİ VARDI…

Meclis’te en çok misafir ağırlayan MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu’nun bugün yine misafirleri vardı.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Milletvekili Fendoğlu “Elazığ Ülkü ocakları eski il başkanımız ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Eski İtfaiye Daire Başkanı Arif Sayın, eşi ve kızları TBMM’de de ziyaretimize geldiler, Güzel kızlarımız Elif Ecrin ve Azra Elvin'e hediyeleri için teşekkür ederim.”dedi.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Fendoğlu’ndan, tıpta, tarihi, başarıya, kutlama,TÖTM’nin, ödeneklerinin, ödenmesini, istedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı